Zápasy
so 24.11.2012 | Filip de Bolle, Sanny Muharem

Z Kadaně opět s prázdnou. Hradec prohrál fotbalovým výsledkem 0:2

Zápasové menu

Před hradeckými hokejisty stála další výzva. Chtěli konečně po dlouhé době zvítězit na kadaňském ledě. To se jim ale ani tentokrát nepodařilo, domácí celek si totiž udržel formu z předchozích zápasů. První třetina se vyvíjela opatrně, Kadaň se v jejím závěru dostala do vedení, a to zásluhou Filipa Semana. Tento muž se postaral i o druhou trefu, další gól vstřelil hned zkraje prostřední části. Závěrečná power-play už nic nevyřešila. Východočeši nedokázali poprvé v sezóně skórovat, a tak z kluziště soupeře neodvážejí ani jeden bod.

Opatrný úvod, do vedení šla Kadaň

Oba celky začaly opatrně, nikdo nechtěl udělat první chybu. Ve třetí minutě od modré čáry prověřili Hanuljaka nejdříve Hendrich, a poté Karlíček. Na druhé straně se po chybě hostujícího obránce dostal před branku Andres, ale Čech včas zasáhl. Hosté byli aktivnějším celkem, ale z viditelné převahy nedokázali moc vytěžit. V šanci se představili Haluza s Vágnerem, po jejichž pokusu musel domácí strážce vytasit lapačku.

Kadaňské aktivitě pomohla až první formace, když Gajovského nahození tečoval Jíra a Čech reflexivním zákrokem vyrazil puk. První branka zápasu přišla téměř z ničeho. Kůs nahrál Filipu Semanovi, ten vyjel zpoza branky a nadvakrát prostřelil Čecha. Domácí branka povzbudila a začali svého soupeře přehrávat. Dvě minuty před koncem pálil Prošek a o chvíli později se strhla mela, když dorážející Jíra byl více důrazný než byla schopná akceptovat hostující obrana.

Brzká branka Severočechů

Domácí začali zostra a hned po dvaceti sekundách hry se do velké šance dostal Procházka, ale Čecha nepřekonal. O minutu později už byli domácí úspěšnější. Filip Seman se znovu zjevil před brankou a pohotovou střelou skóroval. O chvíli později mohl dokončit hattrick, ale jeho samostatný únik vychytal hostující strážce svatyně. Hostům chvíli trvalo, než se dostali do tempa. v 28. minutě nebezpečně pálil Říha, ale Hanuljak viděl jeho pokus a dokázal zareagovat.

Brzy na to ujel Kubica, ale ani on neuspěl. Největší šance Hradce přišla po střele Moskala, se kterou měl Hanuljak plné ruce práce. Po skončení početní výhody ujel z trestné lavice Gajovský, vyslal Tona a ten byl zastaven jen za pomocí faulu. V následné přesilovce ujel domácí obraně Říhá, ale Hanuljak si včas vyjel a zalehl puk.

Za domácí měl velkou šanci dvakrát Trefný. Nejdříve si sjel od modré a minul poloprázdnou branku, podruhé prudkou střelou nechal vyniknout Čecha. Trefný byl dnes střelecky při chutí, po jedné z jeho dalších střel se rozvlnila boční síť. V poslední vteřině zkoušel vystřelit Roupec a domácí strážce ukázal, že postřeh neztrácí ani v posledních vteřinách.

V poslední třetině diváci branku neviděli

Do poslední části vstoupili aktivněji hosté. Dvakrát prověřil domácího gólmana Haluza. Na druhé straně se po chybě obrany dostal k puku Hanták, ale Čecha nepřekonal. Ve 47. minutě ujel Ton s Charouskem 2 na 1, Ton ale volil přihrávku na dojíždějícího Macháčka, který branku nevstřelil.

O chvíli později mohl skórovat Chlouba, ale Čech se včas přemístil a skvělým zákrokem vytáhl puk nad břevno. Hosté pálili především od modré, zejména Vágner. Pět minut před koncem dostali hosté výhodu přesilové hry 4 proti 3, následovně 5 proti 3. Domácí ale dokázali ubránit hostující tlak a navíc se Jíra dostal do samostatného úniku, ale s jeho střelou doprostřed branky si Čech lehce poradil.

Tři minuty před koncem využil Říha zaváhání obrany, ale Hanuljak si s jeho pokusem poradil. Jemu se však podařilo vrátit puk před branku a domácí obrana měla plné ruce práce. Následně si hosté vyžádali oddechový čas a rozjeli power-play.V té sice několikrát zavřeli domácí do pásma, ale ti se dokázali ubránit.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Václav Čížek 0 0 0 0 2
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 -1 2
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 2
Jakub Kania 0 0 0 -1 0
Milan Karlíček 0 0 0 -1 0
Martin Klement 0 0 0 0 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 -1 0
Michal Mikeska 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 -1 0
Lukáš Radil 0 0 0 -1 0
David Roupec 0 0 0 0 2
Vladimír Říha 0 0 0 -1 2
David Švagrovský 0 0 0 -1 0
Michal Tvrdík 0 0 0 -1 0
Martin Vágner 0 0 0 -1 2
Milan Valášek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 57 33 2 31 93,94 0 0

Ohlasy k utkání

Zdeněk Skořepa (SK Kadaň):
Tento zápas pro nás byl velice těžký, věděli jsme, že se soupeř zvedá a má kvalitní mužstvo. Bylo zde hodně vyrovnaných situací, hodně se přerušovalo. Byl to boj o každý kousek ledu. Musím říci, že jsme předvedli zodpovědný výkon a po zásluze jsme vyhráli.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
V žádném případě nemohu být spokojen. Jeli jsme sem s cílem získat další body, to se nám ale bohužel nepovedlo. Soupeř dobře bránil, nám se tentokrát nepodařilo vstřelit ani jeden gól. Udělali jsme dvě chyby, které Kadaň dokázala využít, což rozhodlo. Nedařily se nám ani přesilové hry.