Zápasy
so 1.12.2012 | Libor Kucza, Sanny Muharem

Hradec stáhl tříbrankové manko, v prodloužení ale zvítězila Jihlava

Zápasové menu

Hradečtí hokejisté se vydali na Vysočinu značně oslabeni. Ze základní sestavy totiž chyběla rovnou pětice hráčů, a to buď vinou zranění nebo nemoci. V první třetině se hrál opatrný hokej, který provázela řada nepřesností. O dvacetiminutovku později už se však diváci branek dočkali. Jihlavský celek nasázel do hradecké svatyně tři fíky a s Východočechy to nevypadalo moc dobře. Avšak Královští lvi nic nezabalili a ještě dokázali vyrovnat. Vděčit za to mohou především vyloučeným jihlavským hráčům, svěřenci trenéra Martina Hostáka využili tři početní výhody. Šedesát minut hry vítěze neurčilo, a tak se šlo do prodloužení. V něm po dvou a půl minutách udeřila Dukla, která tak získala po výhře 4:3pp jeden bod navíc.

První perioda plná nepřesností

Do utkání vstoupili velkou příležitostí Královští lvi, již ve 2. minutě se dostali do přečíslení dvou na jednoho. To vyřešili bravurně, Martin Šagát si obhodil domácího obránce, načež poslal pas spoluhráči, který však ztroskotal na Rittichovi. Hnedle nato zaútočili i domácí. Formace pod vedením Romana Maliníka však na pozorného Luňáka recept nenalezla.

Ve 12. minutě se ocitl v zajímavé příležitosti Tomáš Čachotský, k jehož bruslím doputoval kotouč sérií neočekávaných odrazů. Jihlavský rychlík ale nezvládl neposedný puk umístit dle svých představ. Upadající tempo hry rozvířila až dvojnásobná početní výhoda, ke které se dostala Dukla v závěru první periody. Ve zbývajících vteřinách ji ale nedokázala využít.

Tříbrankový náskok Dukly

V čase 21:06 vypálil Marek Drtina nekompromisní pumelici, ta mířila do pravého víka hradecké svatyně – 1:0. Druhá dvacetiminutovka přinášela příchozím fanouškům podstatně pohlednější podívanou. O druhé rozsvícení červeného světla se postarali opět domácí. Ve 30. minutě využil přesilovou hru Daniel Hodek, jenž zakončoval do zcela odkryté klece – 2:0.

Na trestnou lavici i nadále usedal jeden hradecký hráč za druhým, hosté se projevovali velkou nedisciplinovaností. Další přesný zásah se však udál za „plného stavu.“ Do protiútoku se vydali Tomáš Čachotský a Daniel Hodek. První jmenovaný poslal přihrávku jihlavskému snajprovi, od jehož bruslí se kus gumové pryže odrazil za bezmocného Luňáka – 3:0. Královským lvům se však podařilo zanedlouho snížit, když Karlíčkovu ránu od modré tečoval do jihlavské klece Milan Valášek – 3:1.

Královští lvi stáhli gólové manko, přesto padli v prodloužení

V úvodu třetí části se naskytla přesilová hra hostujícímu celku. Hradečtí jí nepohrdli. Po lehkém nahození zdramatizoval duel Vladimír Říha – 3:2. V čase 47:31 bylo vyrovnáno! Ukázkovou přesilovou kombinaci završil střelou mezi Rittichovy betony Martin Šagát – 3:3.

Posledních deset minut probíhalo spíše v poklidu, ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu. Když se neujala pár vteřin před koncem ani rána Marka Prokše, muselo o vítězi utkání rozhodnou prodloužení. To začali aktivněji hosté, avšak bezúspěšně. O těsné vítězství Dukly 4:3 se totiž postaral nekompromisní ranou od modré mladý bek Vojtěch Zadražil. Hradečtí si z Vysočiny odvážejí jeden bod.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 0
Marek Červený 0 0 0 0 2
Václav Čížek 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 1 1 -1 0
Lukáš Chmelíř 0 1 1 -1 0
Milan Karlíček 0 1 1 0 0
Martin Klement 0 0 0 -1 0
Zdeněk Kubica 0 0 0 0 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 2
Michal Mikeska 0 0 0 -1 2
Patrik Moskal 0 1 1 -1 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 2
David Roupec 0 0 0 0 2
Vladimír Říha 1 0 1 0 4
Martin Šagát 1 0 1 -1 0
Tomáš Šťastný 0 0 0 0 0
David Švagrovský 0 1 1 0 2
Michal Tvrdík 0 1 1 -1 0
Martin Vágner 0 0 0 -1 0
Milan Valášek 1 0 1 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 62 39 4 35 89,74 0 10

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Remíza je, myslím si, spravedlivá. My jsme první třetinu odehráli tak, jak jsme si řekli, nikam jsme se nehnali, hráli jsme dobře odzadu. Nechtěli jsme, aby se zopakovalo první kolo soutěže. V druhé třetině jsme doplatili na vyloučení, která byla zbytečná. Trochu jsme vypadli z rytmu, začali jsme se hádat s rozhodčími a svalovali jsme vinu na všechno ostatní. Toho dokázala Jihlava perfektně využít. Musím pochválit kluky, že nesložili zbraně. Ve třetí třetině jsme se vrátili k tomu, co jsme hráli. V prodloužení, myslím, ten bodík mohl připadnout nám, ale sluší se pogratulovat soupeři k výhře.

Petr Vlk (HC Dukla Jihlava):
Hradec měl v první třetině dobře pokryté střední pásmo, těžko se procházelo. Za stavu 3:0 přišly tři hloupé fauly, nad tím zůstává rozum stát. Soupeř má velice dobré přesilové hry a dokázal toho využít. Když to řeknu upřímně, tak po tom, co jsme vedli už o tři góly, jsem nazlobený. S přesilovkami se trochu potýkáme – máme tam takové prodlevy, kdy máme včas dát kotouč a nedáme ho.