Zápasy
po 3.12.2012 | Martin Voltr, Sanny Muharem

Nic pro kardiaky. Hradec se na Brod dotáhl, ale sedm vteřin před koncem padl

Zápas s Havlíčkovým Brodem, to mělo být velké lákadlo. Téměř až do druhé přestávky hry však hradečtí diváci nemohli být vůbec spokojení, jejich tým totiž od začátku zaostával a zaslouženě prohrával o čtyři branky. Svěřenci trenéra Martina Hostáka pak ale dokázali zapnout a heroickým výkonem utkání vyrovnat! Rázem panovala zcela jiná atmosféra, ta ale nevydržela moc dlouho. Havlíčkův Brod totiž sedm sekund před koncem v přesilovce umlčel hradecký stadion a rozhodl o tom, že tři body si odveze s sebou na Vysočinu. Rebelové se tak na svého soupeře v tabulce bodově dotáhli.

Třetina hrůzy od začátku do konce

Syndrom domácích prvních třetin se začal u hradeckého týmu naplno projevovat od samotného začátku. Hned ve druhé minutě šel totiž soupeř do vedení. Petr Polodna byl v brankovišti nejdůraznější a dotlačil kotouč za záda Jakuba Čecha – 0:1.

Za nejtěsnějšího stavu měl Hradec jedinou možnost z hole Víta Budíského, proti jehož střele ale Jaroslav Suchan zakročil. Jinak se na hře domácích nedalo najít žádné pozitivum, možná ještě tradiční kroužení čtvrté formace v útočném pásmu, které často zaměstnává obrany protivníků.

Domácí mohli procitnout ve dvojnásobné přesilovce v délce minuty a dvaceti sekund. Ta ale nabídla z jejich strany jen a pouze trápení. Když pak naopak tradiční početní výhodu dostali Rebelové, hned po sedmnácti sekundách udeřili. Ukázkovou přihrávkou se blýskl Milan Kostourek a Ladislavu Rytnauerovi se povedlo z první napálit kotouč do horní části odkryté branky – 0:2.

S nadsázkou lze říci, že hostům přesilovky vycházely čím dál hůř. Když totiž hráli druhou, trvalo jim její využití o dvě vteřiny déle. Závar před Čechem dokonal svou vyrážkou tentokrát Pavel Musil – 0:3. Ještě před sirénou si navíc svými protesty došel pro trest do konce utkání Michal Mikeska, což hradeckou mizérii jen podtrhlo.

Hradec se do utkání zapojil až ve čtyřicáté minutě

Domácí tým nastoupil do druhé části už s Filipem Luňákem v brance, tomu ale vydrželo čisté konto jen 67 sekund. Měl však také trochu smůlu, když Protivného dělovku mírně ztečoval jeden z hradeckých hráčů a Luňák stačil puk stěží vykopnout před sebe, kde číhal úplně volný Jan Knotek. Tomu už nečinilo žádné problémy skórovat – 0:4.

Hra pokračovala v podobném duchu, jen se už hokejistům z Vysočiny nedařilo znovu skórovat. Svou druhou branku mohl přidat Petr Polodna a vůbec největší šanci měl Petr Štěpánek, proti jehož dorážce ale svižně zasáhla dvojka v hradecké kleci.

Prostřední dvacetiminutovka byla protkaná několika tresty na obou stranách. V jejím závěru přišla řada na Hradec a konečně přinesla východočeskému stadionu radost. Michal Tvrdík ze své pohledné akce přes půl kluziště ještě neuspěl, ale těsně před koncem přesilovky to na modré čáře zkusil David Roupec. Jeho dělovka cinkla o tyčku a zapadla do brány Rebelů – 1:4!

Neskutečná třetí třetina a tři body Rebelů

Když se diváci vraceli do ochozů z bufetu, ani ještě netušili, co branka naděje s domácími hokejisty udělá. I když – někteří si možná vzpomněli na 5. ledna 2011, kdy Hradečtí před jejich zraky ztratili s Brodem čtyřbrankové vedení a nakonec v prodloužení padli.

A skutečně, dlouho to netrvalo a Královští lvi už ukázali Brodu varovný ukazováček! Zdeňku Kubicovi vydatně pomohlo, že před ním obránce podklouzl a skončil na ledě. Dravý Hradečák tak vzal puk a v útočném pásmu zvolil střelu na bližší tyč, kde našel potřebné místečko – 2:4.

Jenže hosté si z toho nevzali ponaučení. Hned za minutu Milan Kostourek nesmyslně bodl Davida Roupce holí a odjel si zchladit hlavu do kabin s trestem na pět minut a do konce utkání. Hradec se sice první částí přesilovky sám profauloval a byl rád, že neinkasoval v oslabení třech proti čtyřem. Chvíli před koncem dlouhé výhody ale domácí přece jen udeřili, když svou dorážku z hranice brankoviště napálil Vít Budínský pod horní tyč – 3:4!

To už i fanoušci pochopili, co je ve hře. Stadion najednou hnal své oblíbence jako jeden muž a hned po padesáti sekundách explodoval nadšením! Jan Berger s Michalem Tvrdíkem byli před Suchanem neodbytní a druhý jmenovaný se postaral o neuvěřitelné vyrovnání – 4:4!

Ještě to ze strany domácích nemuselo být vše. Jak Zdeněk Kubica, tak Milan Karlíček ale své šance nevyužili! Ještě o něco většími možnostmi však pohrdnul soupeř, a to z hokejky Martina Ondráčka a Ladislava Rytnauera.

V poslední minutě se přece jen zdálo, že už tak neskutečný zápas dospěje do prodloužení. To ale nakonec nebyla pravda… Devatenáct sekund před koncem totiž oslabil hradecký tým Vít Budínský a Rebelové svému soupeři zasadili vpravdě smrtelnou ránu. Na kostce svítil čas 59:53, když na modré čáře napřáhl Aleš Jelínek a puk se zastavil až v síti. Konec – 4:5.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 1 1 0 0
Vít Budínský 1 0 1 1 2
Zdeněk Čáp 0 0 0 -1 0
Marek Červený 0 0 0 0 0
Petr Haluza 0 0 0 0 0
Jan Hanzl 0 0 0 0 2
Milan Karlíček 0 1 1 0 2
Martin Klement 0 0 0 0 2
Zdeněk Kubica 1 1 2 0 2
Šimon Macháň 0 1 1 0 0
Michal Mikeska 0 0 0 0 32
Patrik Moskal 0 0 0 0 0
Aleš Půlpán 0 0 0 0 2
David Roupec 1 0 1 1 0
Vladimír Říha 0 2 2 0 0
Martin Šagát 0 0 0 0 0
David Švagrovský 0 0 0 -1 0
Michal Tvrdík 1 0 1 0 2
Martin Vágner 0 0 0 0 2
Milan Valášek 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jakub Čech 20 11 3 8 72,73 0 0
Filip Luňák 40 25 2 23 92,00 0 0

Ohlasy k utkání

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Celé utkání hodně ovlivnila druhá minuta, kdy jsme dostali gól. Soupeř potom samozřejmě vyrostl, dokázal využít přesilovky. První třetinu jsme vůbec neodehráli dobře a ještě jsme ztratili tři útočníky, ve druhé třetině dalšího. Potom jsme se aspoň nějakou snahou dostali zpátky do zápasu a vůlí mužstva se nám podařilo vyrovnat, jenže sedm sekund před koncem jsme dostali nešťastný gól. Je to pro nás hodně smolné, ale zápas jsme si prohráli už v první třetině, ne v té poslední.

Jiří Rech (HC Rebel Havlíčkův Brod):
Před zápasem jsme byli v tabulce hned za Hradcem, takže jsme si sem jeli pro nějaké body. To se nám se štěstím v závěru podařilo, nicméně zápas jsme měli výborně rozehraný a pak jsme najednou přestali hrát. Musíme se ještě podívat, co se tam stalo. Udělali jsme dva špatné fauly a Hradec vyrovnal. Bohudík pro nás, že jsme sedm vteřin před koncem dali gól.

Fotogalerie