Zápasy
so 2.2.2013 | Jaroslav Svoboda, Sanny Muharem

Hradec si veze ze Šumperka bod. Domácí zvítězili v nájezdech

Zápasové menu

Královští lvi se v sobotu vydali s drobnými úpravami v sestavě do Šumperka. Tam potřebovali bezpodmínečně bodovat. To se jim podařilo zčásti, nakonec si totiž z dračího doupěte odváží pouze jeden bod. Východočeši byli v první periodě aktivnější, ujali se vedení, a to zásluhou Michala Tvrdíka. Velmi vyrovnaný průběh pak vyústil až ve vyrovnávací branku Draků. Oba týmy vstřelily v základní hrací době po jedné brance, a když nerozhodlo ani prodloužení, šlo se na nájezdy. V těch byl šťastnější domácí celek a zvítězil 2:1sn. Hradečtí i přes prohru stáhli náskok Benátek už jen na dva body.

Královští lvi si díky své aktivitě vydobyli vedení

Hradec Králové vstoupil do zápasu lépe a poprvé zahrozil Hendrich, který ač o hlavu větší než Staněk se přes šumperského útočníka do zakončení neprotlačil. Tentýž hráč pak dostal dvě minuty, ale v oslabení byli více nebezpeční hosté. Třetina ale Štůralu nepropálil. Po skončení přesilovky pak sám Hendrich ujel do akce, jeho příklep skončil v lapačce brankáře.

Další, spíše propagační ránu, vyslal Chmelíř, pak se již hosté dočkali. Celou akci způsobil odvážný průnik do brankoviště, domácí odvrátili jen na modrou, kde měl napřáhnuto Karol Korím, jemu ale z příklepu sebral puk spoluhráč Zukal, ač měl hru na bekhend a musel si kotouč přehazovat. Z toho také vyplynula kostrbatá rána, která paradoxně pro hosty znamenala přesnou přihrávku na nepokrytého Michala Tvrdíka, jehož klepnutí do skákajícího kotouče znamenalo vedení 1:0.

V dalších minutách byli Hradečtí několikrát v dobrých pozicích, ale ani jednou přes Štůralu puk do sítě nedostali. Konkurovat hostům v těchto chvílích zvládal jen čtvrtý útok, ale do šancí se ani ten nedostával. Zákrok večera pak vystřihl Tomáš Štůrala, který na zádech máchl lapačkou proti zakončení Třetiny, ten trefil hřbet právě brankářovy rukavice. Závěr třetiny pak ovlivnila častá vyloučení, ale dalšího gólu se diváci nedočkali.

Druhá dvacetiminutovka bez branek

Marné bylo jejich čekání i ve druhé dvacetiminutovce. Jako první zahrozili Kindl s Meidlem, ale Kindlova střela z otočky moc Luňáka překvapit nemohla. V šestadvacáté minutě Draci spustili v brankovišti Luňáka obrovský závar, když Cink vlétl s pukem do zakončení, nakonec dorážel vpádu Haas, jenž trefil jen tyč. V následné přesilovce stínil Novotného bombě Haas a Luňák rozklekem na poslední chvíli vykopával puk.

Bylo zřejmé, že Draci přidali na tempu. Z tohoto obrazu hry se vymykala pouze Říhova bomba od modré, kterou Štůrala kryl. Poté zase hrozili Draci, Holík z kruhů Luňáka neprostřelil, Červenka pak trefil jen rameno. Další akci pak měl Holík takřka zároveň se sirénou, jeho příklep v přesilovce lízl brusli do střely skákajícího hráče, následně těsně přelétl puk břevno Luňákovy branky. Holík jen tak rozmrzele rozhodil ruce, ale na začátku třetí třetiny již měl slavit.

Draci dokázali srovnat

Šumperk dohrával tu samou přesilovku a rozdělení přestávkou tentokrát Drakům prospělo, víc času totiž na modré během přesilovky mohli strávit Sedlák s Holíkem. Právě Sedlák v nápřahu trefil jen do střely skákajícího hráče, tentokrát se kotouč odrazil na čepel Aleše Holíka, který si moc dobře všiml, že Luňák po předčasném zákroku zůstává na ledě. Kapitán Draků tak zvedl puk pod břevno – 1:1.

Další horké momenty ale byly k vidění před Štůralou, na brankovišti se dočkal prudké přihrávky přímo na čepel Říha, ale špatně nastavená hůl neposlala kotouč mezi tyče, ale vedle té levé. Krátce na to mohl znovu Říha mezi kruhy pálit z voleje, ale přihrávky od hrazení dobře zablokoval vracející se Sedlák.

Východočeši nezužitkovali přesilovku, na nájezdy padli

Obrovskou šanci měli Hradečtí v přesilovce v prodloužení, kdy si hned po buly navíc zlomil hokejku Haas, a Hradec tak hrál ve čtyřech proti dvěma hráčům s holí a jednomu bez ní. Vytěžili z toho ale jen tyčku šumperské klece, pak sami doplatili na další zlomenou hokejku. Zápas tak došel do nájezdů, ve kterých Šumperku vystřelil vítězství Jakub Hulva – 2:1sn.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Jan Berger 0 0 0 0 2
Luděk Brož 0 0 0 0 0
Vít Budínský 0 0 0 0 0
Marek Drtina 0 0 0 0 0
Jiří Hendrich 0 0 0 0 2
Lukáš Chmelíř 0 0 0 0 0
Karol Korím 0 1 1 1 2
Zdeněk Kubica 0 0 0 1 0
Šimon Macháň 0 0 0 0 0
Patrik Moskal 0 0 0 0 2
Aleš Půlpán 0 0 0 0 0
David Roupec 0 0 0 0 0
Vladimír Říha 0 0 0 0 2
David Švagrovský 0 0 0 1 0
Miroslav Třetina 0 0 0 0 2
Michal Tvrdík 1 0 1 1 6
Martin Vágner 0 0 0 0 0
Milan Valášek 0 0 0 0 0
Marek Zukal 0 1 1 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Filip Luňák 65 40 2 38 95,00 0 0

Ohlasy k utkání

Radek Kučera (Salith Šumperk):
Začátek zápasu jsme měli rozpačitý, ve druhé třetině jsme už srovnali hru, ve třetí jsme pak chtěli víc se tlačit do branky, zakončení. Podařilo se nám vyrovnat, škoda, že jsme těch branek nedali víc. V nájezdech pak vždy záleží na brankáři a také šikovnosti útočníků. Brankář má v nájezdech samozřejmě větší výhodu, o to jsou trestná střílení těžší.

Jiří Kučera (Královští lvi Hradec Králové):
My měli slibný začátek zápasu, domácí tolik nebruslili, byli jsme lepším týmem. Jenže jsme z toho vytěžili jen jeden gól. Ve druhé třetině jsme měli několik oslabení, pak jsme dostali gól po zablokování střely od modré, kdy dorážel hráč do prázdné branky. Mohli jsme ještě rozhodnout v prodloužení, to se ale nepovedlo.