st 11.3.2015 | Radek Kozel, Lukáš Štěrovský

První čtvrtfinále mladšího dorostu proti Kladnu? Jasná záležitost domácích!

Ani tu nejmenší šanci nedali v prvním zápase vyřazovacích bojů hradečtí hráči soupeři z Kladna. Východočeši byli od počátku jasně lepším celkem, který spustil svůj brankostroj již ve 4. minutě. Ten dokázal vyprodukovat po zbytek zápasu osm branek Lvů, přičemž každou z nich si připsal jiný hráč. Odveta je na programu v pátek, kdy Hradečtí zavítají na Kladno.

Dvě vstřelené branky a skvělý Vomáčka

Lepší vstup do utkání měli Královští lvi, neboť hned v úvodní minutě musel hostující brankář řešit tři velké šance. Bezbrankový stav však nevydržel dlouho, neboť již ve 3. minutě zužitkovali Východočeši první přesilovou hru, když si přihrávku Martina Štohanzla srazil do vlastní sítě kladenský hráč – 1:0.

Domácí měli i nadále optickou převahu, avšak pozorná obrana Kladna je do větších šancí nepouštěla. V závěru úvodního dějství čelili Hradečtí přesilové hře 5 na 3, svůj tým však několika bravurními zákroky podržel brankář Vomáčka! A tak se měnilo skóre na druhé straně, když odražený kotouč dopravil za záda kladenského brankáře Štěpán Růta – 2:0.

Třetí, čtvrtý, pátý! Lvi završili bůra

Začátek druhého dějství se nesl ve znamení opětovného náporu domácích, který korunoval třetí brankou Jaroslav Dvořák utěšenou střelou z mezikruží – 3:0. Kladenští byli nadále pod velkým tlakem, i přesto mohli zkorigovat stav utkání, avšak střela Hrabíka šla jen těsně nad bránu. Jednalo se však o ojedinělou šanci.

Parta kolem kapitána Štohanzla byla nadále aktivnější, avšak kladenský brankář se na dnešní utkání vyspal náramně a svůj tým držel nad vodou. I přesto kapituloval počtvrté, když nestačil na dorážku Kryštofa Pažourka – 4:0. Do konce druhé třetiny zbývaly dvě minuty, když nahození od modré tečoval za záda hostujícího brankáře Filip Jirásek a Východočeši tak završili „bůra“ - 5:0!

Tři góly během 140 vteřin

Trenér Královských lvů Tomáš Martinec provedl před třetí třetinou brankářskou rošádu a Vomáčku mezi tyčemi nahradil Štěpán Kouba. Kladenští, vědomi si toho, že již nemají co ztratit, se od začátku vrhli do útočení. A to se jim vyplatilo, když se ve 45. minutě prosadil hostující kapitán Adam Kalaj – 5:1.

To Východočechy probralo a v rozmezí od 47. do 50. minuty zatížili konto kladenského brankáře hned třemi brankami. Na 6:1 zvyšoval šikovnou tečí Jakub Hašek, sedmý zásah přidal Matěj Síla a na konečných 8:1 uzavřel střílející Miroslav Havelec! Východočeši tak učinili první krok na cestě do semifinále.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Podařil se nám první krok, výsledek ale vůbec neodpovídá. Udělali jsme strašně moc chyb do obrany, soupeři jsme nabídli spoustu šancí. Naštěstí nás podržel brankář Vomáčka. Všichni víme, že v pátek musíme hrát daleko zodpovědněji.

David Čermák (Rytíři Kladno):
Hradec dnes prokázal svojí kvalitu a myslím si, že byl po celý zápas lepší a naprosto zaslouženě zvítězil. My jsme v zápase měli několik šancí, které jsme neproměnili. V první třetině při přesilovce 5 na 3 podržel navíc svůj tým hradecký brankář, a to dnes rozhodlo.