st 11.3.2015 | Radek Kozel

Brankář ml. dorostu Tomáš Vomáčka: Kvůli těmto zápasům jsme makali celou sezónu

Co spojuje jaro s hokejem? Přece play off! A toho se konečně dočkali i mladší dorostenci, vítězové základní a nadstavbové části. Zde však ambice Královských lvů zdaleka neskončily! Jak říká brankář Tomáš Vomáčka, který během svých 40 minut na ledě ve středečním zápase ani jednou neinkasoval, cíl pro letošní sezónu je jasný: „Chceme nad hlavy zvednout mistrovský pohár!“

Tomáši, jak byste zhodnotil první čtvrtfinálové utkání s Kladnem?
Myslím si, že první dvě třetiny byly relativně vyrovnané a my jsme nebyli jednoznačně lepší. Ve třetí třetině jsme sice inkasovali branku, ale hned poté jsme se zvedli a utkání v pohodě dohráli.

Po druhé části jste vedli již 5:0. Jak jste se uklidnili, abyste zápas úplně nevypustili?
Říkali jsme si v kabině, že hráči Kladna se určitě nevzdají. Oni sem nejeli na výlet, takže jsme věděli, že budou makat až do konce. Nechtěli jsme nic podcenit, abychom nedostali nějaké blbé góly a vývoj zápasu se nějak nezamotal.

Máte pocit, že o vývoji zápasu rozhodl již váš nástup do utkání, kdy jste na soupeře vlétli a brzy šli do vedení?
Podle mého ano. Určitě nám to pomohlo, navíc jsme výborně ubránili následné oslabení tři na pět, ve kterém mi kluci hodně pomohli.

Jakým typem soupeře bylo Kladno?
Myslím si obecně, že západní skupina byla tenhle rok trošku slabší. V naší skupině by Kladno mělo problém dostat se někam dál.

Souhlasíte, že osm vstřelených branek soupeři nyní nic neznamená a že je to pouze 1:0 v sérii?
To je jasné. Podívejme se na předkolo extraligy, kdy Vítkovice porazily v úvodním zápase Pardubice 8:2, a nakonec šly dál Pardubice.

Byl to první zápas vyřazovacích bojů. Jak moc jste se na něj těšili?
Čekali jsme na tento zápas šest sedm měsíců. Kvůli tomu jsme tady makali, takže jsme se hodně těšili.

Bylo znát v nasazení obou mužstev, že se jedná o zápas play off?
Šli jsme do toho s tím, že se jedná o zápas play off. Určitě jsme se nahecovali víc než na normální ligový zápas.

Proti Kladnu jste v probíhající sezóně hráli vůbec první zápas. Měli jste dostatek informací o soupeři?
Bylo to stejné jako na každé mistrovské utkání. Šli jsme do zápasu s tím, že ho chceme vyhrát, abychom mohli jet na Kladno s vedením.

Jaký je váš cíl pro letošní sezónu?
Rádi bychom zvedli nad hlavy mistrovský pohár tak jako v loňské sezóně, takže určitě obhajoba titulu.

Republikové mistrovství se bude letos konat v Hradci Králové. Je vaše motivace o to větší?
To je samozřejmé. Všichni si chceme zahrát si před vlastními fanoušky, takže o to větší máme motivaci.