Zápasy mládeže
pá 6.1.2017 | Dominik Vaněk, Lukáš Štěrovský

Lídr pokořen! Starším dorostencům stačilo na ledě Brna k otočení zápasu 39 vteřin

Zápasové menu

Druhá třetina. Přesně ta byla klíčovým prvkem v utkání starších dorostenců Hradce Králové a Brna. Domácí Kometa šla v desáté minutě do vedení, ale Východočeši obratem ve druhé části rozhodli o své výhře. K otočení zápasu jim přitom stačilo jen 39 vteřin! Ty rozhodly o tom, že Hradec porazil lídra skupiny a odvezl si z jihomoravské metropole všechny body.

Brňané se od úvodu zápasu museli mít na pozoru. Hned v první minutě je čekala hra v oslabení. Tu tým kolem kapitána Jakuba Krejčího zvládl na výbornou, hostům téměř nepůjčil puk a Šindelka v bráně si tak mohl oddechnout. V desáté minutě se pak Kometa dostala do vedení, když při vlastní přesilové hře zamkla Hradecké v jejich obranném pásmu. Po střele Michala Kunce se k dorážce dostal Matěj Svoboda, který otevřel skóre. Do konce první třetiny pak Brňané na ledě dominovali. Šindelka v bráně se blýskl pohotovým zákrokem betonem, když se před ním zjevil osamocený Jakubec. Žádná ze střel Mountfieldu si ale cestu do sítě nenašla a domácí tak šli poprvé do šaten za stavu 1:0.

I do druhé třetiny vstoupili domácí dobře. Aktivní hrou svého soupeře přehrávali. Pak se ale dostali ke slovu také Hradečtí. Góly Mikuláše Matouše a Tadeáše Jakubce v rozmezí třiceti devíti sekund se jim podařilo otočit skóre. Hráči Komety se brzy oklepali a opět se ujali diktování tempa. Další branku se jim přesto do druhé sirény vstřelit nepodařilo a do třetí části tak šli s jednogólovou ztrátou.

Ve třetí třetině bylo na modrobílé družině znát odhodlání výsledek překlopit na svou stranu. Brňané se tlačili do útoku, ale ani jedna z šancí se neujala. Po jedné ze střel Patrika Vašíčka se před brankou strhla tlačenice, ve které se podařilo Brňanům dostat puk za čáru i chytajícím Koubou. Domácí se však gólu dožadovali marně. Místo branky byl na trestnou poslán jeden hráč z každého týmu a dvě minuty se hrálo ve čtyřech. Závěrečná hra bez brankáře už nezměnila nic na tom, že Hradec zdolal lídra skupiny a z jihomoravské metropole si odvezl všechny body.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Miroslav Havelec 0 0 0 0 0
Tadeáš Jakubec 1 0 1 1 0
Filip Jirásek 0 0 0 0 0
Adam Jonáš 0 0 0 1 2
Miroslav Kukla 0 0 0 1 0
Jakub Lelek 0 1 1 1 0
Václav Maršík 0 0 0 0 0
Patrik Mašín 0 1 1 1 4
Mikuláš Matouš 1 0 1 1 0
Matěj Morong 0 0 0 0 0
Jakub Muška 0 0 0 0 2
Mikuláš Pohl 0 0 0 1 0
Matěj Síla 0 0 0 0 0
Vojtěch Síla 0 2 2 2 0
Dominik Sklenář 0 0 0 0 0
Dominik Šedivý 0 0 0 1 0
Daniel Vaňát 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Štěpán Kouba 60 0 1 40 97,56 0 0

Ohlasy k utkání

Jan Zachrla (HC Kometa Brno):
Dnes to v našem podání nebylo ideální utkání. Paradoxně nám uškodilo, že jsme dali první gól. Přestali jsme hrát, chyběl nám důraz. Chtěli jsme si jenom zahrát, ne vyhrát. To byl zlomový bod zápasu. Proti týmu, jako je Hradec, se výsledek už těžko otáčí. Věřím, že kdybychom hráli koncentrovaně od začátku, mohli jsme dnes brát body.

Libor Pivko (Mountfield HK):
Pro nás to byl těžký zápas. Věděli jsme, jakou kvalitu Kometa má. Malinko jsme měli v hlavách ještě silvestr. Byl to pro nás slabší rozjezd. Naštěstí se nám podařilo skóre otočit. Třetí třetina byla o tom, náskok udržet. Kometa nás tlačila, ale kluci to zvládli i díky výbornému výkonu brankáře Kouby. Za to můžu hráčům jedině poděkovat.