Zápasy mládeže
pá 15.12.2017 | Klára Petrásková

Starším dorostencům nepomohla ani dobrá třetí třetina, Plzni podlehli 4:8

Zápasové menu

Duel s Plzní nenačali starší dorostenci špatně, po první třetině už ale prohrávali 1:3. V prostřední části přidali Západočeši další tři branky a když bylo ve 43. minutě skóre 1:7, pod Bílou věží se schylovalo k nepříjemnému debaklu. Ten ale Hradečtí nakonec alespoň částečně odvrátili. V poslední části svého soupeře přestříleli a díky bojovné hře nakonec zmírnili výsledek na konečných 4:8.

Tři plzeňské góly versus jeden hradecký

Počáteční oťukávání? Kdepak. Po dobrých příležitostech na obou stranách se ujala vedení v 8. minutě Plzeň, když puk do sítě pohotově dorazil Josef Hasman. A netrvalo dlouho a Západočeši vedli už 2:0. Střelu Michala Houdka ještě hradecký gólman vyrazil před sebe, na dorážku Matěje Hajžmana už byl ale krátký.

Východočeši si nechtěli nechat utéct začátek, a tak ve 14. minutě snížili na rozdíl jedné branky. Miroslav Kukla využil clony před brankářem a trefil levý horní růžek – 1:2. Dlouho to vypadalo, že za totožného skóre nastoupí hráči také do další třetiny, to ale odmítl 28 vteřin před sirénou Matěj Hajžman. Tečí u levé tyčky zvýšil plzeňský náskok na 3:1.

Aktivní indiáni navýšili své vedení

Plzeň navázala tam, kde první periodu skončila. V hradecké přesilovce se ke kotouči na levém kruhu dostal Michal Houdek, jenž nejprve naznačil pohyb a poté počtvrté propálil východočeského brankáře – 1:4. Západočeši hráli ve velké pohodě a další branky na sebe nenechaly dlouho čekat.

Matěj Kolda vrátil puk od zadního mantinelu před bránu, odkud na 5:1 zvyšoval Martin Lang. Následná trefa z hole Jakuba Procházky už byla na hradeckého brankáře Denise Vacka příliš a mezi tři tyče tak za stavu 1:6 nově zamířil Kryštof Ševců. Ten měl ve zbytku dvacetiminutovky nemálo práce, kotouč ale za svá záda nepropustil

Hradec kladl odpor, porážku ale neodvrátil

V první polovině poslední třetiny se děly věci. Během chvíle se stav zápasu proměnil z 1:6 na 3:7! Nejprve se prosadil západočeský Martin Lang, po nevyužitém plzeňském samostatném úniku se podobná situace opakovala na druhé straně. S tím rozdílem, že Jan Jušta svůj nájezd proměnil. A do třetice se trefil Samuel Hrabčák, jenž přestřelil ležícího gólmana – 3:7.

Hradečtí najednou ožili a hýřili aktivitou, Martin Altrichter musel řešit řadu zapeklitých situací. Další hradecká branka přišla ale až v poslední minutě. To si vzal puk na starost Petr Poppel, který snížil na 4:7. Gólové hody však nekončily ani touto trefou, neboť 12 vteřin před sirénou využil plzeňské přečíslení Matěj Hajžman – 4:8. Jeho hattricková rána zakončila také celý páteční zápas, z nějž si tři body domů odvezli Západočeši.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Samuel Hrabčák 1 1 2 1 0
Tadeáš Jakubec 0 0 0 -2 0
Tomáš Janoušek 0 1 1 0 0
Šimon Junek 0 0 0 -1 0
Jan Jušta 1 0 1 0 2
Petr Kuboš 0 1 1 1 0
Miroslav Kukla 1 0 1 0 0
Jakub Kynčl 0 0 0 -2 0
Martin Pěnčík 0 1 1 -2 0
Tomáš Perička 0 0 0 0 0
Tadeáš Pinkas 0 1 1 -1 0
Petr Poppel 1 1 2 -1 0
František Řehák 0 0 0 0 0
Vojtěch Síla 0 0 0 0 0
Matěj Síla 0 0 0 -2 0
Kryštof Šánek 0 0 0 -2 2
Daniel Šedivý 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 -3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Kryštof Ševců 27 18 2 16 88,89 0 0
Denis Vacek 33 25 6 19 76,00 0 0

Ohlasy k utkání

Pavel Suchý (Mountfield HK):
Plzeň je velmi těžký soupeř. Vyhrála základní skupinu, jsou první, mají dobré mužstvo. Možná nejlepší. Začátek zápasu nebyl z naší strany špatný, tlačili jsme se do brány, stříleli. Pak jsme ale dostali tři góly z brankoviště, kde si jejich hráč našel kotouč a dal nám branku. To byly tři velké chyby a už se to celé sypalo. Poté se nám zranili dva hráči s kolenem, rozpadla se nám sestava. Na druhou stranu ale musíme s trenérem pochválit kluky, jak přistoupili ke třetí třetině. Zvedli se, nezabalili to, dali nějaké góly. Teď nás bude čekat důležitý zápas s Karlovými Vary, takže tak, jak jsme skončili tohle utkání, tak bychom chtěli začít to zítřejší.

Michal Straka (HC Plzeň 1929):
První dvě třetiny jsme podali slušný nebo dokonce možná nejlepší výkon v letošní sezóně. Plnili jsme, co jsme měli, dobře bruslili. Měli jsme dobrý pohyb. Ve třetí třetině jsme to ale bohužel přestali dodržovat a nechali jsme si dát góly. Samozřejmě jsme rádi, že jsme nad Hradcem vyhráli, protože to byl souboj o první místo.