čt 25.1.2018 | Matouš Soukup

Mladší dorost vybojoval výhru ve Vítkovicích. Díky povedenému obratu zvítězil 6:3

Po dvou zápasech hraných po Bílou věží se mladší dorostenci vydali na východ republiky, kde během čtvrtečního podvečera nastoupili k utkání na ledě vítkovické Ridery. Začátek zápasu jim ale hrubě nevyšel, po prvním dějství totiž odjížděli do kabin s dvoubrankovým mankem. Postupem času však dokázali Lvi se soupeřem srovnat krok a po třech rychlých trefách otočili ve 39. minutě vývoj utkání. Pod výsledek 6:3 z pohledu Hradeckých se navíc třemi góly podepsal Jaroslav Kašpar.

Petr Luštinec (Mountfield HK):
Do utkání jsme chtěli vstoupit aktivně, ale brzdila nás tvrdá hra domácích. Nebyli jsme připravení na to, že nás soupeř dohrával po odehrání kotouče na hranici faulů. V jednom případě máme zlomenou klíční kost. O první přestávce jsme důrazně klukům vyjádřili nespokojenost s přístupem. Mužstvo Vítkovic šlo do dvoubrankového vedení, ale to bylo od domácích vše. Druhou a třetí třetinu jsme přitvrdili i my a k tomu jsme i stříleli branky. Zvedli jsme se střelecky a podařilo se nám vstřelit tři góly ve vlastním oslabení, což bylo rozhodující. Třemi brankami se prosadil náš hráč Jaroslav Kašpar.