Zápasy
ne 17.2.2019 | Petr Šatalík | Foto: Kateřina Macečková / HC Energie Karlovy Vary

Čtvrtá venkovní výhra v řadě! Hradec porazil Vary 4:1

V kabině Mountfieldu HK může vládnout spokojenost. Tři venkovní zápasy v tomto týdnu přetavili Lvi ve tři výhry a devět bodů. Souboj s Karlovými Vary zvládli Východočeši perfektně, dvoubrankový náskok si vypracovali už v průběhu první dvacetiminutovky a své vedení pak hájili po celý zápas. Dvěma góly se pod výhru Královéhradeckých podepsal Filip Pavlík, premiérovou trefu ve svém prvním utkání zaznamenal Petr Štindl.

Trenéři Lvů udělali oproti duelu s Třincem několik změn v sestavě. Mezi útočníky se vrátil Tomáš Vincour, jenž znovu nastoupil v druhé formaci. Do Varů neodcestoval Radek Smoleňák a zranění Lucas Lessio s Marisem Bičevskisem. Místo tak zbylo také pro Romana Kukumberga a Petra Štindla, který si tak odbyl svou premiéru v dresu Mountfieldu HK.

Hradec si vytvořil dvoubrankový náskok

Východočeši vstoupili do souboje s Energií aktivně a po minutě hry pálil zpoza beka Vincour, ale Novotný byl pozorný a přízemní střelu zvládl vyrazit. Vary zase brzy využily zaváhání v rozehrávce Mountfieldu, po níž protáhl Pavelku Plutnar, jehož ránu z vrcholu pravého kruhu ukryl brankář Lvů ve své výstroji. Dobrou pozici měl o chvíli později také premiant Štindl,jenže jeho rána z mezikruží do brány nemířila.

Hradec šel přesto do vedení a to v čase 6:12. Chalupa našel na vrcholu kruhů Graňáka, který rychle vystřelil. Kotouč přes chumel hráčů před bránou neprošel, v celé situaci se však nejlépe zorientoval Matej Paulovič, jenž bekhendem rychle dopravil puk do sítě. Karlovarští chtěli na úvodní gól Lvů reagovat, Plutnar znovu pálil z větší vzdálenosti, ale Pavelka zvládl jeho pokus vyrazit lapačkou.

Ve 12. minutě Mountfield zdvojnásobil své vedení. Rákos na pravé straně přiťukl puk Filipu Pavlíkovi, jenž si sjel z kruhu na střed, bekhendovou kličkou zmátl obránce i gólmana Novotného a pohodlně poslal touš do brány – 2:0. Energetici se v závěru dějství snažili korigovat, jenže Pavelka i potřetí zastavil ránu Plutnara a poradil si i s dorážkou Grígera. Lvi v samotném konci třetiny perfektně ubránili dvojnásobné oslabení a zaslouženě drželi dvoubrankový náskok.

Rozdíl ve skóre zůstal konstantní

Trenéři Západočechů chtěli dát svému celku nový impuls, a tak na začátku druhé dvacetiminutovky poslali místo Novotného do branky mladého Bednáře. Ten byl brzy v permanenci, zlikvidovat musel ránu Chalupy z pravého kruhu a dorážku Pauloviče z bezprostřední blízkosti. Na druhé straně tvrdě vypálil Šenkeřík, jehož pokus z levé strany trefil Pavelku, který tak puk se štěstím vyrazil.

Lvům se pak rýsovala možnost jít do přečíslení dva na jednoho, ale Miškář špatně zvolil přihrávku, která byla navíc nepřesná. Soupeř měl během okamžiku stejnou příležitost, ale Černý také nevybral správnou variantu a z ostrého úhlu jen trefil gólmana Hradce. Mountfield v zápase často fauloval a páté vyloučení v řadách Východočechů už Vary potrestaly. Jakub Flek se prohnal po levé straně a ranou na přední tyč pokořil chybujícího Pavelku.

Hradec rychle odpověděl také v přesilovce po nevybíravém zákroku Skuhravého na Rákose. Lvi uzamkli soupeře v jeho pásmu, rozebrali obranu soupeře a Filip Pavlík se tvrdou ranou z vrcholu levého kruhu prosadil v zápase podruhé. Východočeši byli i nadále celkem, který si vytvářel lepší příležitosti, ale Bednář zlikvidoval samostatný nájezd Vopelky a Cingelovu ránu z levého kruhu zastavilo břevno. Mladý gólman Energie pak vykopl i střelu Rákose, který mířil do poloprázdné brány. Po čtyřiceti minutách tak Mountfield stále držel dvougólové vedení.

Hradec pojistil vítězství, Štindl při premiéře skóroval

Začátek třetího dějství přinesl první dlouhou poklidnou fázi, ve které se týmy do velkých příležitostí nedostávaly, kotouč byl často u hrazení či přímo v rohu kluziště. Po delší době nahodil kotouč z levé strany od modré čáry Rosandić, ale pro Bednáře tento pokus nepředstavoval větší potíže, gólman Varů ukryl touš bez problémů do lapačky. Na druhé straně vyslal podstatně nebezpečnější projektil na bránu Lvů Plutnar, jenže Pavelka jeho ránu lapačkou vyrazil a o zbytek se postarali jeho obránci.

Přehlídka dalekonosných ran pokračovala i nadále. Střela Zámorského byla v předbrankovém prostoru tečována a proletěla jen těsně vedle levé tyče karlovarské svatyně. Oba celky pak hodně chybovaly při přechodu středního pásma, a tak nic nenaznačovalo tomu, že by utkání mělo v samotném závěru nějak eskalovat.

Pak se na modré napřáhl Nedomlel, střely z této vzdálenosti byly pro závěrečné dějství typické, tuto jednu však v předbrankovém prostoru tečoval Petr Štindl přesně mezi betony Bednáře a připsal si tak svůj první gól za Hradec hned při svém prvním startu za Lvy. Energetici se už v závěru na žádný nápor nezmohli, Gorčíkova rána mezi tři tyče nemířila a Mountfield HK tak slaví třetí plnohodnotnou venkovní výhru a připisuje si na své konto ideální týden.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Oskars Cibulskis 0 0 0 1 0
Lukáš Cingel 0 0 0 0 0
Michal Dragoun 0 0 0 1 0
Dominik Graňák 0 1 1 2 0
Matěj Chalupa 0 1 1 1 0
Petr Koukal 0 1 1 1 2
Roman Kukumberg 0 1 1 1 0
Tomáš Linhart 0 0 0 0 4
Patrik Miškář 0 1 1 1 0
Richard Nedomlel 0 1 1 1 0
Matej Paulovič 1 0 1 1 2
Filip Pavlík 2 0 2 1 0
Radovan Pavlík 0 0 0 0 0
Daniel Rákos 0 1 1 1 0
Mislav Rosandič 0 0 0 1 0
Petr Štindl 1 0 1 1 2
Tomáš Vincour 0 0 0 0 2
Lukáš Vopelka 0 0 0 1 0
Petr Zámorský 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Jaroslav Pavelka 60 0 1 27 96,43 0 0

Ohlasy k utkání