ne 17.2.2019 | Anna Marie Kokrhounová, Vlastimil Mourek

Petr Štindl po premiéře: V útoku jsem hrál poprvé v kariéře

Hradec se veze na vítězné vlně a z venkovních zápasů zatím získává jeden bod za druhým. V Karlových Varech se k týmu připojil také Petr Štindl a nastoupil tak k prvnímu zápasu za Mountfield. Premiéra v hradeckém dresu se mu povedla na výbornou. V závěru utkání totiž svou tečí pečetil výhru Východočechů nad Energií 4:1.

Nastoupili jste k třetímu utkání na ledě soupeře v řadě, jak jste s výkonem spokojeni?
První třetina byla z naší strany solidní a šli jsme do vedení 2:0. V druhé jsme hodně faulovali a zbytečně jsme pustili soupeře do hry. Ve třetí třetině jsme zase najeli na lepší hokej a zápas jsme si pohlídali.

Hned v prvním zápase v hradeckém dresu jste skóroval, jak k tomu došlo?
Postavil jsem se před bránu a šťastně jsem to tečoval. Jsem rád, že to padlo hned v prvním zápase. Sám jsem teď viděl z druhé strany, že když jde člověk do brány, dá odtamtud nejvíce gólů. Když se člověk pere před bránou a zkusí něco tečovat, tak má šanci dát gól.

Jak se vám jako obránci hrálo na pozici útočníka?
Byl to pro mě asi první zápas jako útočník v kariéře. Takže jsem rád, že jsme nedostali gól a jednoho jsme dali. Zvykal jsem si na úplně jiné poziční bruslení. Člověk v tom nemá takovou praxi.

„Budu na sobě dál pracovat, abych chytil šanci za pačesy.“

52 Petr Štindl (o působení v Hradci)

Co vůbec předcházelo vašemu příchodu do Hradce?
Hradec potřeboval beka a Jihlava zase útočníka. Dohodli se na výměně a já jsem s tím souhlasil. Jsem rád, že jsem tady a budu na sobě dál pracovat, abych chytil šanci za pačesy.

Jak jste se se dokázal aklimatizovat po přechodu z první ligy do extraligy?
Šel jsem do toho a vůbec jsem nevěděl, co čekat. Buď se zadaří, nebo ne. Soustředil jsem se na to, abych nikde nepropadl. Hlavní je bruslit a jít do všech soubojů naplno.

Jaroslav Pavelka odchytal skvělé utkání, co na jeho výkon říkáte?
Chytá výborně. Všiml jsem si ho, už když jsem hrál za Kladno. To nás vychytal na Vsetíně a podal excelentní výkon. Myslím si, že roste ve výborného gólmana.

Zápas v Brně uzavře vaši venkovní sérii, jak se na něj budete připravovat?
Naskočil jsem teď do prvního zápasu, což jsem se dozvěděl den předem, takže se budu chystat stejně, jako na každý jiný.