Zápasy mládeže
so 29.9.2018 | Petr Šatalík

Junioři letos poprvé prohráli na vlastním ledě, Boleslavi podlehli 1:2

První domácí porážka pro juniory Mountfieldu HK přišla v letošní sezóně v duelu s Mladou Boleslaví. Východočeši sice od první třetiny vedli díky trefě kapitána Kukly, Bruslaři však v druhém dějství skóre srovnali a v třetí dvacetiminutovce dokonce otočili. Střetnutí bylo vyrovnané, ale Středočeši byli lepší v produktivitě, díky čemuž zvítězili. Hradec mohl hřát alespoň bod z nadstavby, který získal v nájezdech.

Východočeši otevřeli skóre a těsně vedli

Duel mezi Mountfieldem a Bruslaři odstartoval dějstvím, které bylo poměrně vyrovnané a oba týmy si vytvořily několik šancí. První z nich měli Středočeši, Hovorka dostal puk na modrou čáru a z osy hřiště vyslal svižný pokus, který Dvořákovi propadl mezi rukou a tělem a jen těsně minul levou tyč svatyně Lvů. Hradečtí odpověděli akcí Sklenáře, který v akci jeden na jednoho ukryl svou ránu na zadní tyč z levého kruhu za beka. Zeithamel však měl lapačku připravenou.

O několik chvil později pálil z levé strany Dotter, jeho tvrdý projektil ale skončil pouze v náruči pozorného Dvořáka. Skóre se poprvé měnilo v čase 14:49, když Hradec zužitkoval přesilovou hru. Miroslav Kukla vystřelil z vrcholu pravého kruhu, jeho pokus byl před bránou Boleslavi tečován jedním z bránících Bruslařů a skončil v síti – 1:0. O chvíli později mohl Mountfield vedení navýšit. Kašpar však v akci dvou na nikoho zaváhal a klec soupeře neohrozil. Lvi tak vedli po první dvacetiminutovce nejtěsnějším možným rozdílem.

Mladoboleslavští srovnali krok

I druhá dvacetiminutovka nabídla vyrovnaný hokej plný příležitostí, jichž měli o trochu více Lvi. Síla pronikl po levé straně za obranu Středočechů a namířil svou ránu na bližší tyč, Zeithamel však skvěle zapracoval vyrážečkou a pokus zastavil. Přibližně v polovině základní hrací doby Bruslaři vyrovnali. Foerster vysunul vpřed Vladislava Houšku, který pláchl obraně Mountfieldu a povedenou bekhendovou kličkou překonal i brankáře Dvořáka – 1:1.

Hradečtí se snažili vzít si vedení zpět, Sklenář přenechal touš šikovně za sebou Juštovi, jenž pálil z ideální pozice v mezikruží, levou tyč ovšem těsně minul. Na druhé straně byl při chuti střelec vyrovnávací branky Houška, jenž z levého kruhu mířil na zadní tyč přízemní střelou, kterou zastavil beton Dvořáka. V závěru dějství pálil dvakrát Sklenář z pravé strany. První jeho pokus orazítkoval spojnici tyče a břevna, druhý skončil v lapačce Zeithamela. Do třetí třetiny se tak šlo za vyrovnaného stavu.

Bruslaři otočili vývoj a zvítězili

Do třetího dějství vstoupili aktivněji Mladoboleslavští. Procházka pronikl po levé straně kupředu, obhodil si beka a vypálil na přední tyč, kterou však Dvořák pečlivě střežil a pokus zastavil. Pěknou akci pak na opačné straně předvedl Sklenář, který si vyměnil puk s Jandou a vypálil z kruhu k bližší tyči, kde však Zeithamel dával dobrý pozor a touš vytěsnil ramenem nad horní tyčku svatyně Středočechů.

Rozhodující okamžik přišel v čase 50:32. Hovorkovu střelu od modré čáry srazil Dvořák jen před sebe, Andrej Moravčík se na brankovišti zorientoval nejrychleji a dorazil touš do sítě, 2:1 pro Středočechy. Lvi se snažili v závěru utkání o vyrovnání, odvolali Dvořáka z brány a zkusili hru v šesti bez gólmana. Kýžená branka však nepřišla, Boleslav pečlivě ubránila svůj hubený náskok a mohla se radovat z výhry, která znamená první domácí porážku Hradce v této sezóně.

V nadstavbě Lvi urvali bonusový bod v nájezdech

Nadstavbové prodloužení tentokrát příliš krásy ani šancí nenabídlo. Na jeho začátku měl příležitost Hovorka, ale svou ránu namířil jen do gólmana Dvořáka. Před nájezdy Boleslav vystřídala brankáře, za Zeithamela šel chytat Mašek, kterého postupně překonali Miroslav Kukla, Sklenář i Lang. Středočeši byli naopak naprosto neúspěšní, a tak trestná střílení skončila v nejkratší možné době a bonusový bod zůstal pod Bílou věží.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Dalibor Ďuriš 0 0 0 0 2
Samuel Hrabčák 0 0 0 0 0
Martin Janda 0 0 0 -2 0
Jan Jušta 0 0 0 0 0
Jaroslav Kašpar 0 0 0 -1 0
Petr Kuboš 0 0 0 -1 0
Miroslav Kukla 2 0 2 -1 0
Jakub Kynčl 0 0 0 0 0
Kryštof Lang 0 1 1 -2 0
Petr Moravec 0 0 0 -1 0
Martin Pěnčík 0 0 0 -1 2
Tomáš Perička 0 0 0 -1 0
Vojtěch Síla 0 0 0 0 0
Dominik Sklenář 0 1 1 0 2
Dominik Šedivý 0 0 0 0 2
Daniel Šedivý 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Daniel Dvořák 63 31 2 29 93,55 0 0

Ohlasy k utkání

Jiří Janoušek (Mountfield HK):
Myslím, že od začátku zápasu to nebylo úplně ono. Neměli jsme dobrý pohyb a prakticky po celý zápas jsme se do utkání nemohli dostat. Chyběla nám rychlost a navíc jsme si ani nepomohli v přesilovkách, které jsme hráli opravdu špatně. Ale na druhou stranu jsme vydolovali alespoň bonusový bod. Teď zregenerujeme a od příštího týdne se začneme chystat na další utkání.

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav)
Z naší strany to byl hodně ubojovaný, upracovaný zápas. Ze začátku to z naší strany, po těch třech zápasech, kdy jsme prohráli a potřebovali se někde zvednout, nebylo vůbec ideální. Až teprve ve třetí třetině jsme se trochu po našem gólu zvedli a v závěru jsme ubojovali cenné vítězství. Zápas byl určitě vyrovnaný, na naší stranu se přiklonilo štěstí.

Fotogalerie