Zápasy
ne 3.11.2019 | Petr Šatalík

Druhá porážka v řadě. Mountfield nestačil na Dynamo 2:5

Nepříliš dobře budou hráči Lvů vzpomínat na poslední derby s rivalem z Pardubic. Jakési měřítko snesl výkon hradeckých hokejistů pouze v první třetině. Od druhého dějství ale led prakticky vyklidili a nechali na něm soupeře hrát podle jeho libosti. Do vyložených příležitostí se dostávali jen zřídka a v obraně naopak nechávali mezírky. Dynamo tak poměrně pohodlně zvítězilo 5:2 a výrazně si tak pomohlo v boji u dna extraligové tabulky.

Trenéři Mountfieldu provedli do zápasu s Dynamem několik změn v sestavě. Do branky se vrátil Mazanec, Lukeš usedl opět na střídačku. V obranných liniích ke střídání nedošlo, v ofenzívě se pak událo jediné, když Vincoura nahradil v druhém útoku Klíma.

Štastný zásah Pardubic, krásné vyrovnání Hradce

Východočeské derby začalo ihned pěkně zostra a už v prvním střídání se do nebezpečné pozice na pravém kruhu dostal Kindl, jenž tvrdě vypálil, ale Mazanec stihl betony sklapnout včas. Lvi se svou odpovědí přispěchali brzy, Jergl se dostal ke kotouči krátce po vhazování, ale jeho rána z levé strany na přední tyč Kacetla nezaskočila.

Hradečtí byli v úvodu aktivnější a krom optického tlaku si vytvářeli i šance. Ránu Nedomlela od modré však Kacetl bezpečně ukryl v lapačce. Dynamo pak vstřelilo šťastnou branku, když jeden z beků Mountfieldu uklouzl na půlící čáře a vznikla tak situace tři na jednoho. Mazanec první ránu vyrazil, jenže dojíždějící Johan Harju poslal bruslí touš do sítě.

Pardubice jejich gól probral z počáteční letargie, a tak přišly jejich další šance. Zdráhal tvrdě vypálil z pravé strany od modré čáry a svůj projektil nasměroval přesně na přední tyč, kde se však objevila vyrážečka Mazance. V čase 16:31 přišla nádherná kombinace Hradce a vyrovnání. Filip Pavlík přihrál z levého hrazení do prostoru před brankou, kde si Mislav Rosandič zpracoval touš, otočil se kolem své osy a bekhendem plácl do puku, jenž skončil v síti – 1:1. Poté co další šance zůstaly neproměněny, skončila první dvacetiminutovka remízou.

Jižněji položené město získalo dvoubrankový náskok

Začátek druhého dějství se nesl v duchu fair play, možná až trochu přehnané, Filip Pavlík byl Látalem jasně podražen, přesto faul odvolal. Dynamu to pomohlo ke vstřelení druhé branky, Matěj Blümel obdržel puk na vrchol pravého kruhu, sjel si na osu a z blízkosti trefil bližší horní růžek – 2:1 pro hokejisty z města perníku. Pardubice jejich zásah opět povzbudil a Mazanec musel ramenem vyrážet také střelu Tybora z mezikruží.

Hradec se snažil korigovat, ale Dynamo mělo v těchto okamžicích herně navrch. A když už se ke střele od modré dostal Rosandič, šla jeho pumelice od modré tři metry vedle brány Pardubic. Po faulu Nedomlela hráli hokejisté z města perníku přesilovku, na jejímž konci byla tvrdá rána z vrcholu levého kruhu v podání Koláře. Po šikovné teči Radoslava Tybora se skóre měnilo na 3:1.

Lvi vytvářeli obrovské chyby v obraně, po jedné takové šel sám do úniku Denis Kindl, ale sám tváří v tvář Mazancovi minul královéhradeckou svatyni. Dynamo tlačilo dál, Mandát se po pravé straně dostal až k zakončení, ale střelou z blízkosti jen přidal další šmouhu na masku gólmana Mountfieldu. První velkou šanci v dějství si Hradec vypracoval až v závěru. V situaci dva na dva však Allen ranou z pravého kruhu bránu Pardubic netrefil, a ty tak vedly po druhé siréně 3:1.

Dynamo v poklidu kontrolovalo hru i vítězství

Třetí třetina začala tam, kde skončila druhá. Dynamo se dostalo do situace dva na jednoho a po přesné přihrávce Mandáta na Johana Harja, jenž se nebál vystřelit z první, vedlo již 4:1. Lvi se snažili ještě vzepřít, ale střela Jergla od modré trefila Kacetla přímo do hrudníku. Proti ráně Cibulskise ze stejného místa předvedl pardubický brankář svou hbitou lapačku.

Mountfield si v třetí části vytvořil optickou převahu, ale vyloženější šance znovu nepřicházely. Fanoušci se tak museli spokojit s těmi průměrnými. Střely od modré však Kacetl s přehledem likvidoval, stejně jako tu Linhartovu z 47. minuty, kterou lapačkou poslal do rohu. Lvi pak v přesilovce zkusili hru bez gólmana, avšak Zámorského pokusy, které byly tím nejnadějnějším, co Hradec vyprodukoval, do brány nemířily. Mazanec se tak vrátil do klece.

Korekce přišla až v čase 55:58. Kevin Klíma našel odražený puk na vrcholu pravého kruhu a tvrdou střelou ho poslal do vzdálenějšího horního rohu – 2:4. Královéhradečtí znovu zkusili odvolat brankáře, ale nakonec byli rádi, že Tybor v pádu netrefil odkrytou klec. Třetí Mazancův výlet na střídačku už se Lvům nevyplatil, Robert Kousal pečetil výhru svého celku zásahem do odkryté klece. Svěřenci trenérského dua Martinec – Růžička tak zapsali druhou porážku v řadě.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Conor Allen 0 0 0 -1 0
Oskars Cibulskis 0 0 0 -1 0
Lukáš Cingel 0 0 0 0 0
Rudolf Červený 0 0 0 -1 2
Matěj Chalupa 0 0 0 -2 0
Aleš Jergl 0 1 1 -1 0
Kevin Klíma 1 0 1 0 0
Petr Koukal 0 0 0 -1 0
Adam Kubík 0 0 0 -1 0
Tomáš Linhart 0 0 0 0 0
Richard Nedomlel 0 0 0 0 14
Matej Paulovič 0 0 0 1 0
Filip Pavlík 0 1 1 -2 0
Radovan Pavlík 0 0 0 -1 0
Jordann Perret 0 0 0 0 0
Daniel Rákos 0 0 0 0 0
Mislav Rosandič 1 0 1 0 0
Radek Smoleňák 0 0 0 -1 0
Petr Zámorský 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Marek Mazanec 57 28 4 24 85,71 0 0

Ohlasy k utkáníFotogalerie