Ohlasy k zápasu
ne 3.11.2019 | Lukáš Foff

Když se prohraje, je to k ničemu, říká o svém gólu Kevin Klíma

Pro Kevina Klímu to bylo první východočeské derby v kariéře, ale vzpomínat na něj v dobrém nebude. Na ledě sice strávil téměř 18 minut a připsal si i druhou branku v sezóně, ale ani on neodvrátil zaslouženou porážku 2:5. Svojí švihovkou vykřesal naději snížením na 2:4, ale víc puků Hradečtí za záda Ondřeje Kacetla nepropasírovali.

Druhé východočeské derby této sezóny Hradci vůbec nevyšlo, prohrál 2:5 s posledními Pardubicemi. Vůbec poprvé si tento vypjatý mač zahrál Kevin Klíma, který je v týmu na hostování ze Sparty. „Samozřejmě jsem věděl, že je to derby a bude to dobrý zápas. Očekával jsem, že přijde hodně lidí a bude dobrá atmosféra, což se naplnilo,“ říká rychlý útočník.

Samotný úvod utkání nebyl z hradecké strany špatný, ale pak se postupně do hry dostávaly Pardubice. Ty byly dvě třetiny dokonce střelecky aktivnější, což se Mountfieldu v této sezóně často nestává. „Musíme se jednoznačně zlepšit v obraně. Hodně jsme propadali a Pardubice na nás pořád jezdily v přečíslení. Tam byl největší problém,“ nachází příčiny neúspěchu hráč s číslem 34 na zádech.

Druhý gól Lvů a zároveň druhý svůj gól v sezóně zaznamenal Klíma ve třetí třetině. Za svůj výkon se nemusel stydět, za necelých 18 minut na ledě byl hodně vidět. „Já osobně se cítím dobře, ale to je celkem jedno. Takováhle utkání prostě musíme vyhrát. Je úplně jedno, kdo dá gól, když se prohraje, tak je to k ničemu,“ sympaticky odmítá stavět osobní výkony nad ty týmové hradecký forvard.

„Musíme to předvést v praxi, ne o tom pouze mluvit.“

34 Kevin Klíma (o kvalitě týmu)

Východočeši jsou v letošní sezóně nečekaně neúspěšní na svém stadionu, mají negativní bilanci. V ČPP Aréně získali 13 bodů, jejich soupeři ale dokonce 17. „Jsem tu krátce, takže nemohu hodnotit minulé sezóny. Já ale na domácím stadionu žádný tlak necítím, je mi vlastně jedno, jestli se hraje doma nebo venku,“ říká hráč s českým i americkým občanstvím.

Na Hradec teď čeká reprezentační přestávka, do které nepůjdou hráči v příliš optimální pohodě. Jak se co nejlépe vypořádat se současnou situací? „Musíme si to rozebrat u videa a dát si hlavy dohromady. V kabině víme o tom, že máme dobrý tým a že můžeme hrát s každým. Musíme to ale předvést v praxi a ne o tom pouze mluvit,“ nabádá vlasatý útočník s výborným bruslením.

Pauza bude pro Mountfield HK kratší než pro jiné týmy, protože v ní sehraje dva zápasy Ligy mistrů s Mannheimem. Tato utkání v jiné soutěži by mohla hráče nastartovat. „S Mannheimem můžeme odehrát dva dobré zápasy a můžeme to pak přenést do extraligy,“ ukončuje Kevin Klíma.