Zápasy mládeže
pá 18.10.2019 | Jan Brůna

Vary dotahovaly marně, junioři skolili lídra tabulky 7:3

Zápasové menu

Hokejisté Mountfieldu HK nevstoupili do zápasu nejlépe, když už od 6. minuty museli dotahovat. Zanedlouho sice srovnali, nicméně Západočeši stihli ještě do první sirény znovu odskočit. Domácí však rozhodli v prostřední třetině, ve které jednoznačně kralovali a vsítili tři branky. V poslední části Karlovy Vary sice snížily, Hradec ale neponechal nic náhodě, sám se ještě třikrát prosadil a rozhodl o konečném výsledku 7:3.

Z vyrovnané třetiny vytěžili více hosté

Diváci v ČPP Aréně mohli zkraje pátečního duelu vidět vyrovnaný hokej, ačkoliv nástup měla o něco lepší Energie. Po urputném boji o střední pásmo Lvi sice zvýšili aktivitu, přesto se však jako první radovali hráči Varů, kteří šli do vedení v 6. minutě. Východočeši přišli o puk v obranném pásmu a Petr Rozhon nabídnutou šancí nepohrdl, když udělal kličku Sajdlovi a poslal kotouč nechytatelně za záda hradeckého gólmana – 0:1.

Mountfield přidal na důrazu, z čehož rezultovalo méně střeleckých pokusů hostů, kteří vsadili spíše na nahazování od modré čáry. Utkání se dále neslo ve vyrovnaném duchu, přičemž Lvy pořádně nakopl až tvrdý zákrok na Marca Lukačku, poněvadž záhy po něm srovnali skóre. Jakub Naar zkusil štěstí střelou od modré, která ideálně zapadla do šibenice – 1:1. Energie ale ještě do první sirény dokázala odskočit zásluhou Víta Jiskry, který dorazil touš za záda ležícího Sajdla – 1:2.

Hradec opanoval druhou periodu

Domácí si lepší start do prostřední dvacetiminutovky snad ani nemohli přát! Hned ve druhé minutě se totiž při vlastním oslabení po hezké kombinaci Vojtěcha Síly a Marka Tecla prosadil druhý jmenovaný a srovnal stav skóre na 2:2. Hokejisté zpod Bílé věže však ani nadále nepolevili v aktivitě a naopak zasypávali Horáka množstvím střel, pokus Matěje Moronga se ale neujal.

Přibližně v polovině druhé části Východočeši svého soka zatlačili, z čehož nakonec vyplynul i únik Petra Poppela. S jeho pokusem si Horák ještě poradil, s následnou dorážkou Vojtěcha Síly už ne – 3:2. Následně však otěže zápasu převzali hráči Varů a Hradec se před soupeřovu svatyni dostával spíše sporadicky. Největší nápor si domácí schovali až na závěr, když se při hře v početní výhodě prosadil Petr Poppel, který prudce vypálil z levého kruhu pod horní tyč – 4:2.

Lvi v poslední třetině stvrdili výhru

Hosté měli hned zkraje třetí části k dispozici přesilovou hru, kterou však využít nedokázali. Východočeši se ale i tak museli nadále zuby nehty bránit, když se jim delší dobu nedařilo vyhodit puk mimo dosah napadajících hráčů Energie. Domácí později zvýšili aktivitu a prověřili Horáka několika střelami, ze snižujícího gólu na 3:4 se však přesto těšily Karlovy Vary. Konkrétně Vít Jiskra, který obdržel přihrávku zpoza branky a vymetl levou šibenici.

Východočeši se nechtěli spolehnout na těsný rozdíl a větší úsilí se jim vyplatilo. Nejprve ve 49. minutě předvedl nádherný slalom mezi několika hráči Varů Petr Poppel a vrátil svému týmu dvoubrankový náskok – 5:3. Takřka přesně o minutu později se prosadil Kryštof Lang, který zakončil další dobrou kombinaci a vyhnal Horáka z branky, místo něj přišel Vít. Utkání poté rozkouskovala řada potyček, to však nerozhodilo Jakuba Váchala, jenž vypálil od modré čáry a stanovil celkové skóre na 7:3.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Dalibor Ďuriš 0 1 1 2 0
Dominik Houdek 0 0 0 -1 0
Martin Janda 0 0 0 0 2
Tomáš Janoušek 0 0 0 2 0
Jan Jušta 0 0 0 0 0
Kryštof Lang 1 0 1 -1 0
Marco Lukačka 0 0 0 -1 0
Matěj Morong 0 3 3 2 0
Jakub Naar 1 1 2 1 0
Martin Pěnčík 0 1 1 2 6
Petr Poppel 2 2 4 2 0
Vojtěch Síla 1 2 3 3 0
Daniel Šedivý 0 1 1 2 0
Marek Tecl 1 0 1 -1 25
Jakub Váchal 1 0 1 0 2
David Voňka 0 1 1 2 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Sajdl 60 31 3 28 90,32 0 0

Ohlasy k utkání