Zápasy mládeže
so 2.11.2019 | Jan Brůna | Foto: Ronald Hansel / Juniorský hokej

Junioři otočili duel s Třincem a zapsali čtvrtou výhru v řadě

Zápasové menu

Junioři Mountfieldu HK si zpříjemnili sobotní poledne, když mistrovskému Třinci nasázeli pět gólů a připsali si už čtvrtý skalp za sebou. Mladí Lvi sice po dvou třetinách prohrávali, poslední periodu ale jednoznačně ovládli, když vstřelili čtyři branky. Východočeši tak stanovili celkové skóre 5:2 a završili úspěšnou sérii zápasů před první reprezentační přestávkou.

Hradec mírnou převahu nevyužil

Domácí vstoupili do zápasu aktivně, k dvěma úvodním střelám se však paradoxně dostali Oceláři. Mladí Lvi se ale z menšího tlaku oklepali a dařil se jim přechod přes modrou čáru, když sami předvedli několik ran, leč neúspěšných. Východočeši se poté na delší dobu usadili v útočném pásmu, kde si vyměnili mnoho přihrávek, ale k nebezpečnému zakončení se neprobojovali. O chvíli později hostující obrana kousek před Švehlákem ztratila puk, Petr Poppel však nabídnutou šanci nevyužil, když jeho kličku zastavil betonem právě třinecký brankář.

Východočeši působili v utkání jako o něco aktivnější celek, jejich mírnou dominanci ale nadále narušovaly příležitosti Slezanů. První přesilovou hru pro sebe pět minut před koncem úvodní třetiny uzmuli rovněž Oceláři, k většímu ohrožení Sajdlovy svatyně se však nedostali. Třinečtí si schovali největší šance až po vypršení power-play, kdy se několikrát zjevili osamoceni před hradeckým gólmanem, který musel jeden puk dokonce sbírat z brankové čáry.

Bojovná druhá perioda nabídla tři branky

Oceláři vsadili na úderný vstup do prostřední části a hned v úvodu si vypracovali slibnou šanci, Sajdl však zázračně zakročil ramenem. Na druhé straně zase mohl svůj tým poslat do vedení Michal Beneš, Švehlák ale natáhl pravý beton dostatečně daleko. Hradecký tlak postupně stoupal a chvíli po pokusu Poppela už šli domácí do vedení, když Kryštof Lang ve 27. minutě našel pasem ze strany před brankou úplně volného Matyáše Budinu, který se zakončením do poloodkryté svatyně neměl problém.

Těsný náskok ale vydržel Lvům pouhých 17 vteřin, než ujel do protiútoku Marek Havránek a vystřelil. Jeho pokus Sajdl ještě vyrazil špičkou betonu, následnou dorážku Michala Matiaška pod horní tyč už ne. Do průběhu zápasu se následně velkou měrou vkradla také nervozita a Dalibor Ďuriš si musel odpykat osobní desetiminutový trest za vražení na hrazení. Ačkoliv Hradec pokračoval v tlaku, z gólu se radovali opět hostující plejeři, když Nico Geidl přesně usměrnil svoji dorážku a poslal Oceláře do vedení 2:1.

Východočeši otočili duel ve svůj prospěch

Hradečtí se rozhodně nehodlali spokojit s rolí prohrávajícího celku a hned zkraje poslední periody to chtěli odčinit. Ke comebacku Lvy nastartoval Kryštof Lang, který překvapil posledního třineckého obránce schovanou střelou pod břevno. Utkání dále působilo vyrovnaným dojmem, když se šance střídaly na obou stranách a i Sajdl musel v brance prokázat pozornost. Ze svých příležitostí však vytěžili více znovu domácí, konkrétně David Lukačka, který schovanou střelou vrátil Lvům vedení.

Hradecký brankář skvěle držel svůj tým, a Východočeši tak mohli vyrážet do dalších útočných akcí. Z jedné takové se brzy prosadil Matěj Morong, který po pohledné kombinaci obdržel přesnou přihrávku od Petra Poppela a bez obtíží zakončil do prázdné brány. Třinečtí velmi sympaticky nic nevzdávali a nadále se tlačili dopředu, další gól ale přidali zase jen hráči zpod Bílé věže. Po střele Davida Voňky se z dorážky trefil Marek Tecl a stanovil skóre zápasu na konečných 5:2.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Michal Beneš 0 1 1 2 0
Matyáš Budina 1 1 2 2 0
Martin Drbal 0 0 0 0 0
Dalibor Ďuriš 0 0 0 0 12
Martin Janda 0 0 0 0 0
Tomáš Janoušek 0 0 0 -1 0
Kryštof Lang 1 1 2 2 0
Marco Lukačka 1 0 1 1 0
Matěj Morong 1 0 1 0 0
Marek Pelda 0 1 1 5 0
Martin Pěnčík 0 0 0 -2 0
Petr Poppel 0 1 1 0 0
Vojtěch Síla 0 2 2 0 0
Daniel Šedivý 0 1 1 1 0
Šimon Táborský 0 0 0 0 2
Marek Tecl 1 1 2 1 0
David Voňka 0 1 1 4 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Sajdl 60 29 2 27 93,10 0 0

Ohlasy k utkání