Akademie ČH
st 6.11.2019 | Jan Mervart, Jan Brůna

Hlavně uhrát první osmičku, přeje si junior Kryštof Lang

Juniorský tým Mountfieldu se aktuálně veze na vítězné vlně a potvrdil to také v posledním zápase před reprezentační přestávkou, kdy na domácím hřišti porazil jasným výsledkem Třinec. Podle Kryštofa Langa, který si v duelu připsal gól a asistenci, je mužstvo skvěle sehrané a záda mu kryjí kvalitní brankáři. A jaký je týmový cíl? Zaútočit na první osmičku v tabulce.

Oceláře jste porazili 5:2, přestože jste po dvou třetinách prohrávali 1:2. Jak těžký zápas proti Třinci to pro vás byl?
Velice těžký. Nezačali jsme vůbec dobře, ale pak jsme si v kabině po druhé třetině něco řekli, nastoupili na ně a přehráli je.

Zaskočil vás Třinec svými nebezpečnými šancemi na začátku utkání?
Počítali jsme s tím, že na nás půjdou rychle, ale povedlo se nám to přestát a naštěstí jsme utkání vyhráli. Určitě to taky chtělo více střílet, my si to i v kabině říkáme, ale ani kombinace není špatná.

Ve druhé třetině se vám povedlo zapsat asistenci, když jste přihrál Matyáši Budinovi. Jak se to celé seběhlo?
Ke mně se odrazil puk a viděl jsem volnou hokejku před brankovištěm, tak jsem to tam přihrál a naštěstí tam byl Matyáš sám a poslal puk do odkryté branky.

Svým gólem se vám pak povedlo srovnat stav na 2:2. Jak jste situaci viděl?
Já to tam dostal do situace jeden na jednoho a zkusil jsem vystřelit přes beka a nějak to tam spadlo. Poté se nám hrálo velmi pohodlně. Bylo to hlavně tlakem, který jsme si vytvořili a hráli jsme v pohodě.

„Cíle jsou samozřejmě ty nejvyšší. Teď musíme hlavně uhrát první osmičku.“

20 Kryštof Lang (o ambicích mužstva)

Měl jste v lajně dva hráče z dorostu, jak se vám s nimi hrálo?
My spolu vůbec nezačínali. Pak se to tam ale nějak po přesilovce protočilo a šli jsme tam spolu. Povedlo se nám dát gól a myslím si, že to bylo super. Uvidíme, jestli spolu ještě budeme hrát dál. Asi záleží na tom, jak budou kluky potřebovat v dorostu.

Jak se vám líbil celkový projev omlazeného mužstva?
Myslím, že to bylo super. Hlavně ve třetí třetině bylo vidět, že už jsme je přebruslili a soupeř vůbec nemohl.

Čím si vysvětlujete to, že se vám v poslední době tolik daří?
Hlavně hrajeme hodně dobře zezadu. Chytá nám výborně gólman a v útoku nám tam vždycky něco spadne. Taky máme štěstí, které k tomu střílení gólů patří.

Jak jste zatím spokojený s průběhem dosavadní sezóny a jaké jsou pro ni cíle?
Je to super. Teď jsme momentálně poskočili na třetí místo, a navíc tam máme zápas k dobru, takže to postavení je skvělé. Cíle jsou samozřejmě ty nejvyšší, ale teď musíme hlavně uhrát první osmičku. Zatím se nám daří a uvidíme, jak to bude dál.

Jaká je spolupráce se všemi trenéry a co vás čeká teď během reprezentační pauzy?
Ze začátku si to muselo trochu sednout, ale myslím, že teď už je to lepší. V rámci pauzy nás čekají normálně ranní tréninky a celkově asi budeme trénovat tvrději, abychom z toho nevypadli a byli připraveni na další zápasy.