Zápasy mládeže
so 7.3.2020 | Natálie Fišerová

Junioři si výhrou v posledním zápase zajistili postup do play off

Lvi si svým výborným výkonem zajistili postup do play off! Úvodní perioda nabídla divákům aktivní hokej, během níž se dostal do vedení domácí celek. Prostřední dějství Hradečtí nadále určovali tempo hry a přidali další dvě branky. V závěrečné třetině si svůj náskok pohlídali, a získali tak důležité tři body.

Úvodní dějství přineslo jednu branku

První dvacetiminutovku začaly oba celky aktivně, poté se hry ujali Královéhradečtí. V první větší příležitosti se objevil Petr Poppel, kotouč, který mohl uklidit do prázdné brány, ovšem promáchl. Jeho spoluhráč Martin Janda se už nemýlil. Po skrumáži před hostující bránou dokázal puk dostat za záda Lukáše Malanta a svůj tým tak poslal jako první do vedení – 1:0.

Po obdržené brance začali Jihlavští mnohem více bránit a blokovat střely. To ovšem nezměnilo nic na tom, že domácí nadále pálili na gólmana Malanta ze všech stran. Svou dělovku od modré čáry vyslal na bránu Marek Tecl, Malant však puk vyrazil svými betony. Příležitost vyrovnat dostala Dukla na konci první periody v početní výhodě, během které sice vyslala na Tomáše Sajdla několik projektilů, ale ani jeden neskončil v hradecké síti.

Domácí byli nadále aktivnějším celkem

Do prostředního dějství vstoupili hosté o poznání lépe. Brankář Sajdl měl několik zákroků, stálo při něm také štěstí, když kotouč prošel mezi jeho lapačkou a brankovou konstrukcí. Svou druhou přesilovou hru v zápase dokázali Hradečtí využít. Jmenovitě to byl Dalibor Ďuriš, který krásnou zápěstní střelou z levé strany zavěsil kotouč do pravého rohu hostující brány – 2:0.

Lvi nadále určovali tempo hry – Matěj Morong, jenž ujel jihlavské obraně, ale ztroskotal na brankáři Malantovi. Při hře čtyři na čtyři se o další branku postaral Marek Tecl, když poslal tvrdou střelu, jež zapadla přímo do levého horního růžku hostující brány – 3:0. Další závar před vlastní svatyní vyřešil Sajdl, kotouč mu sice vypadl z lapačky, rychle se ovšem zorientovat a dokázal ho přikrýt.

Hradečtí Jihlavu už do ničeho nepustili

Začátek třetí periody se nesl ve znamení opatrnosti, především Lvi si chtěli svůj tříbrankový náskok udržet. To se jim dařilo, navíc vstřelili další branku, když využil nahrávky spoluhráče Daniel Šedivý a prostřelil Malanta z blízké vzdálenosti – 4:0. Mladičký patnáctiletý brankář Jihlavy musel nadále čelit několika nebezpečným střelám.

Východočeši dokázali využít další početní výhodu. Pohlednou kombinaci předvedli Dalibor Ďuriš a Marek Tecl, druhý zmiňovaný nastavil hokejku a tečí dostal puk do odkryté brány – 5:0. Lvi si tak rázem vytvořili pohodlný náskok, což jim pomohlo po psychické stránce. V závěru poslední třetiny Jihlavské už k ničemu nepustili. Hokejisté ze soutoku Labe a Orlice si došli pro cenné tři body, kterými si zajistili postup do vyřazovacích bojů!

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Dalibor Ďuriš 1 2 3 1 0
Martin Janda 1 0 1 1 2
Jaroslav Kašpar 0 0 0 0 0
Jakub Kynčl 0 1 1 1 2
Kryštof Lang 0 1 1 2 0
Marco Lukačka 0 0 0 0 0
Matěj Morong 0 0 0 0 2
Jakub Naar 0 1 1 1 0
Martin Pěnčík 0 2 2 2 2
Tomáš Perička 0 0 0 0 0
Tadeáš Pinkas 0 2 2 1 0
Petr Poppel 0 0 0 0 0
Vojtěch Síla 0 0 0 1 0
Daniel Šedivý 1 0 1 1 0
Marek Tecl 2 0 2 2 2
Jakub Váchal 0 0 0 0 0
David Voňka 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Tomáš Sajdl 60 15 0 15 100,00 0 0

Ohlasy k utkání

Fotogalerie