pá 25.9.2020 | Petr Bortlík, Tomáš Kalas

Junioři ani napodruhé nevyhráli, tentokrát padli v Havířově

K teprve druhému mistrovskému utkání cestovali hradečtí junioři do dalekého Havířova. V nejmladším městě republiky se čekalo na první gól až do 29. minuty, kdy se trefil hradecký Jakub Naar. Jenže Havířovu stačilo jenom 61 sekund na to, aby se dvěma rychlými zásahy dostal do vedení. Ačkoliv měli Lvi šance na srovnání, nedokázali přidat druhý gól a z ledu tak odcházeli poraženi tím nejtěsnějším rozdílem.

První třetina góly nepřinesla

Páteční zápas svedl k sobě dva týmy v rozdílném rozpoložení. Zatímco AZeťáci odehráli již tři utkání a ještě neprohráli, hosté měli za sebou z důvodu karantény pouze jediné utkání se Slavií (prohra 3:4). Na tempu zápasu se ovšem tato skutečnost vůbec neprojevila, oba týmy nastoupily ihned v plném nasazení. Ale ani velká aktivita obou soupeřů nepřinesla v úvodní třetině branku.

Tři góly během 61 sekund a havířovský obrat

Do druhého dějství se tedy vstupovalo za bezbrankového stavu. Do útoku se více tlačili domácí, ovšem byli to hosté, kdo měl nebezpečnější šance, což nakonec přineslo i první branku utkání. V čase 28:41 propálil gólmana nad lapačkou z mezikruží Jakub Naar. Tím ovšem odstartoval neskutečné události v následujících vteřinách. Již v čase 28:51 vyrovnal skóre Martin Kubík, který dojel a dorazil vlastní střelu.

Aby toho nebylo málo, již v čase 29:42 zajistil bleskový obrat AZetu Ján Petrisk, který skóroval z bezprostřední blízkosti opět z dorážky. Opět se jednou ukázalo, že je hokej opravdu blesková hra. Hru poté přibrzdilo vyloučení domácích, hra nabyla na nepřesnosti a chybách a až v samém závěru třetiny podržel Hradec jejich brankář skvělým zákrokem.

Hradečtí junioři v závěru srovnat nedokázali

Závěrečná část se hrála opět v závratném tempu. Několikrát domácím zachránil vedení brankář Marek Štipčák, ale ani jeho protějšek Tomáš Sajdl nelenil a nedovolil domácím odskočit na bezpečnější dvoubrankový rozdíl. Hra se i nadále přelévala ze strany na stranu, havířovský Horváth dokonce trefil tyč a domácí se chvilku dožadovali gólu, ovšem skóre zůstávalo těsné. V závěru zápasu hosté odvolali brankáře a hráli 6 na 4, ovšem ani závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl a domácí mohli slavit zisk tří bodů.