čt 8.9.2022 | Tomáš Prodělal

Dorost dostal v první třetině pět gólů a padl v Liberci 1:8

Hradečtí mládežníci odjeli do Liberce sehrát generálku před ligovým začátkem s cílem navázat na vítězství doma se Slavií. To se však nepovedlo. V desáté minutě už svítilo na kostce skóre 4:0 pro domácí. Lvi se ve zbytku zápasu sice vzpamatovali a vypracovali si solidní množství šancí, které však neproměnili. Za Liberecké se blýskl hattrickem Daniel Pekař. Na hostující straně zaznamenal čestný zásah Tobiáš Vítek. Východočeši tak mají týden do začátku soutěže rozhodně o čem přemýšlet.

První třetina, kterou jsme prohráli 0:5, prakticky rozhodla o tom, jak bude utkání vypadat. V podstatě všechno, na co Liberec sáhl, skončilo v naší brance. My jsme nebyli schopní reagovat na jeho agresivní pohyb a forčeking a všude jsme byli později. Od druhé třetiny jsme se zlepšili a už jsme nedělali pouhý kompars. Ve zbytku zápasu jsme si vytvořili spoustu gólových šancí, které jsme však nedokázali proměnit, s čímž se trápíme celou přípravu. Pokud chceme hrát vyrovnané zápasy s takovým soupeřem, tak musíme dávat góly z těch nejvyloženějších šancí, což se zatím neděje. Vzhledem k tomu, že nám příští týden začíná ostrá soutěž, tak bychom se měli chytnout za nos a začít pracovat od prvních vteřin utkání, abychom dobře vstoupili do sezony, protože takové zápasy se už nemohou v mistrovské části opakovat.