ne 4.11.2018 | Petr Šatalík

Další špatná třetina. Lvi ztratili zápas na Hané, prohráli 1:3

Hořkou pachuť za sebou zanechává poslední utkání před reprezentační přestávkou. Hradec vedl v utkání s Olomoucí od osmé do pětačtyřicáté minuty. Hanáci byli více než polovinu zápasu bezzubým celkem, přesto další nepovedená třetí třetina Lvů přinesla Kohoutům plný bodový zisk. Tři šťastné zásahy Petra Strapáče duel otočily a Mountfield odjel z Moravy s nepořízenou, ačkoliv na střely vyhrál 44:27.

Východočeši provedli oproti předcházejícímu utkání se Zlínem několik úprav v sestavě. V brance se znovu objevil Brandon Maxwell místo Jaroslava Pavelky. Obrana zůstala beze změn, ale měnily se útoky, v nichž pro zranění nemohli figurovat Matej Paulovič a Roman Kukumberg. Po disciplinárním trestu se naopak vrátil Petr Koukal a na soupisku opět přibyl také Matěj Chalupa. Posun o jednu formaci výše zaznamenal Lukáš Vopelka, jenž nastoupil ve druhé lajně.

Mountfield ovládl led a získal těsné vedení

Hradečtí vstoupili do utkání aktivně a Konrád musel už po dvaceti vteřinách lapit střelu Koukala z levého kruhu do rukavice. Za chvíli to z ostrého úhlu zkusil také Rákos, jenže brankář Hanáků byl připraven a touš ze své výstroje nepustil, takže Koukal dorážet nemohl. Lvi vstup do zápasu kontrolovali a z vrcholu pravého kruhu tak mohl ohrozit bránu Kohoutů Karabáček. I jeho pokus však strážce svatyně Olomouce kryl.

Tlak Mountfieldu vyvrcholil v čase 7:10. Cingel posunul krátkou přihrávkou puk na pravém kruhu Oskarsi Cibulskisovi, jenž si sjel trochu víc na střed a ranou na přední tyč překonal Konráda. Lotyšský bek ve službách Lvů si tak připsal svou první branku v této sezóně. Východočeši mohli krátce po úvodním zásahu vedení navýšit, Bezúch se v otočce snažil dorazit vyražený kotouč po střele od modré, ale gólman Kohoutů měl beton k ledu přitlačený pevně.

Na Olomouckých byla znát nízká sebedůvěra po čtyřech prohraných duelech. Situace často přehrávali a málo stříleli. Největší šanci Hanáků měl v první části Ostřížek, který si od mantinelu vyjel na pravý kruh a svou ranou lízl břevno svatyně Maxwella. Na druhé straně zahrozil znovu Bezúch, jenž pálil z levé strany, jenže Konrád jeho pokus vykopl betonem a touš odražený od zadního mantinelu zpět do brankoviště zasedl. Když první dějství další zajímavé situace nenabídlo, šli Hradečtí do kabin s nejtěsnějším možným náskokem.

Celek zpod Bílé věže dál dominoval, góly však nepadaly

Lvi vstoupili do druhé třetiny naprosto stejně jako do té první – akcí, kterou zakončoval Koukal a která skončila v lapačce gólmana Hanáků. V následující šanci se objevil Filip Pavlík, který obdržel přihrávku od Rosandiče z osy hřiště a zakončoval z pravého kruhu, dobře postaveného Konráda však trefil přímo do hrudníku. Olomouc budila ospalý dojem. Bránu Lvů ohrozila až po pěti minutách prostřední pasáže, když z větší vzdálenosti vypálil Irgl, jehož ránu Maxwell vytěsnil ramenem.

Následně měli Kohouti obrovské štěstí. V situaci tři na dva obdržel Vincour zpětnou přihrávku na vrchol pravého kruhu, propálil Konráda a kotouč projel jen těsně vedle levé tyče svatyně Moravanů. Na opačném konci kluziště zahrozil po delší době Skladaný, jeho ránu z levé strany Maxwell rychle vytřepal z rukavice a puk stačil i rozehrát. Pak zahrozili zase Hradečtí, Zámorský křižně přihrál pásmem, jenže Filip Pavlík měl potíže se zpracováním a jeho zakončení z levé strany mířilo pouze do gólmana Hanáků.

Mora se začala probouzet na konci druhého dějství. Irgl se vytočil zpoza brány Lvů a vypálil na přední tyč, kterou však Maxwell jistil. První vyložená šance Hanáků přišla chvíli poté, na Nahodila obrana Mountfieldu zapomněla a útočník Kohoutů se hnal sám na bránu Hradce, kterou však bekhendovým blafákem netrefil. Když se ani Jergl ranou z ostrého úhlu na přední tyč neprosadil, skončila druhá dvacetiminutovka bez branek. To důležité však mělo teprve přijít.

Ve třetí třetině Východočeši totálně propadli

Hanáci v úvodu třetí třetiny zahrozili, Ondrušek dostal nabito na osu hřiště k modré čáře, napřáhl a vypálil, jenže přímo do Maxwella, který byl na ledě včas a touš ukryl ve své výstroji. Obrovskou šanci na vyrovnání pak promarnil Nahodil, který se ocitl sám před gólmanem Lvů, jehož však bekhendovou kličkou pokořit nedokázal. Lvi odpověděli střelou Rosandiče, kterou však Konrád zvládl vyrazit a o chvíli později pokryl i bekhendový pokus Bezúcha.

Své rychlé nohy pak osvědčil Radovan Pavlík, který přebruslil beka, dojel vyhozený puk a z levé strany vypálil, ale Konrád byl na ledě včas. V čase 46:17 přišel šťastný okamžik pro Hanáky. Irgl z vrcholu pravého kruhu nahodil kotouč bekhendem na brankoviště, touš ve vzduchu zasáhl Petr Strapáč a usměrnil jej tak za záda bezmocného Maxwella – 1:1. Hradec si mohl vzít vedení rychle zpět, Dragoun ale ve stoprocentní šanci z bezprostřední blízkosti puk za záda gólmana Hanáků nedostal.

Mora mohla otočit zápas, když Burian vypálil po vhazování z levého kruhu a Maxwell musel jeho střelu reflexivně vykopnout. Na druhé straně pohrdl tutovkou Rákos, jenž byl sám před Konrádem, kterého však forhendovým blafákem ani následnou dorážkou nepřekonal. V čase 53:12 přišel obrat, puk se po vyhraném buly dostal na modrou ke Galvasovi, jenž vypálil a Petr Strapáč svou druhou tečí poslal Hanáky do vedení. Chybu Lvů v rozehrávce při hře bez gólmana pak znovu vystihl Petr Strapáč, jenž upravil na konečných 3:1. Lvi tak odjeli z Hané s nepořízenou.