Ohlasy k zápasu
ne 4.11.2018 | Adam Kodet

Přesilovky hrajeme trochu líně, ví po porážce s Olomoucí Oskars Cibulskis

Východočeši měli zápas na Hané skvěle rozehraný, soupeře téměř do ničeho nepouštěli a dvě třetiny kontrolovali průběh utkání. Vaz jim ale opět zlomily neproměněné početní výhody, kterých měli k dispozici hned pět. Naděje na bodový zisk zhatil svým hattrickem ve třetí třetině olomoucký Petr Strapáč, jediným střelcem na straně Mountfieldu byl Oskars Cibulskis. Pro lotyšského tvrďáka to byla první branka v letošní sezóně.

Oskarsi, máte za sebou těžkou porážku v Olomouci, jaké bylo utkání z vašeho pohledu?
Myslím, že jsme měli slušný start, dostávali jsme soupeře pod tlak. Šli jsme rychle do vedení, ve druhé třetině jsme pak pokračovali v dobré hře. Měli jsme v ní hodně přesilovek, bohužel jsme je neproměnili. Kdybychom v tu chvíli dali gól, mohl to být úplně jiný zápas.

Na začátku zápasu jste na soupeře vletěli jako tornádo, skoro to vypadalo, že hrajete doma.
Souhlasím, snažili jsme se být rychlí a vnutit jim naši hru. Bohužel ve třetí třetině jsme od toho trochu ustoupili a to nás stálo zápas.

Hanáky jste přestříleli skoro dvojnásobně, co rozhodlo o tom, že jste nedali více gólů?
Je dobře, že jsme měli hodně střel, ale v některých situacích bychom měli možná trochu zaimprovizovat a místo střely volit raději přihrávku, která by nás dostala do lepší příležitosti. Taky je potřeba, aby vždy někdo z nás clonil před bránou.

Opět se vám nepovedlo skórovat z přesilovky, ve druhé třetině jste hráli hned tři za sebou. Byl to klíčový moment utkání?
Určitě to byl rozhodující moment, bylo to neomluvitelné. Musíme začít dávat góly z přesilovek, hrajeme je trochu líně, řekl bych.

„Každý gól zvedne sebevědomí jak mně, tak celému týmu.“

27 Oskars Cibulskis (o premiérové trefě sezóny)

Vy jste dal svoji první branku v sezóně, kdy jste se ocitl až před bránou. To není úplně typická pozice pro obránce. Jak se to seběhlo?
Soupeř chtěl vyhodit puk po mantinelu a já jsem ho zachytil. Přihrál jsem Cingimu (Lukáši Cingelovi) a ten mi pas skvěle vrátil na střed kluziště, odkud jsem dal gól.

Povzbudila vás vstřelená branka?
Samozřejmě, každý gól, asistence nebo týmové vítězství vám zvedne sebevědomí. A nejenom mně osobně, ale také celému týmu, gól je vždy důležitý pro všechny.

Máte za sebou téměř třetinu soutěže a stále se držíte v první trojce tabulky, dá se zatím sezóna hodnotit pozitivně?
Nedá se úplně říct, jestli byl zatím průběh sezóny dobrý nebo špatný. V každém zápase pracujeme, jak nejlépe umíme, a odevzdáváme maximum. Někdy se holt všechno nepovede, ale takový už je hokej. Myslím, že určitě máme co zlepšovat a můžeme hrát ještě lépe.

Jaký je teď plán pro následujících pár dní při reprezentační přestávce?
Dva nebo tři dny si teď odpočineme, ale pak už zase začneme trénovat a posilovat, abychom se dostali do dobré formy a připravili se na další zápasy, které přijdou po pauze.