st 24.11.2010 | Petr Dejnožka, Lukáš Souček

Dramatický závěr východočeského derby přinesl Hradci dva body

Hradečtí hokejisté měli ve středu na programu východočeské derby s Chrudimí. Na led soupeře se vydaly hned dva autobusy fanoušků, kteří zažižli derby, jak má být. Hradec nejprve o dvě branky prohrával, ale dokázal zápas otočit ve svůj prospěch. Ve 48. minutě si ale domácí vzali své vedení zpět a Hradec se kýženého vyrovnání dočkal až v poslední minutě. V nastaveném čase rozhodl o vítězi utkání Lukáš Chmelíř a zajistil tak pro Hradec druhý bonusový bod.

Bylo jasné, že hned od začátku se na chrudimském stadionu rozjede zápas, který nemá obdoby. I když z úvodu přišlo tradiční oťukávání, oba týmy věděly, o co se hraje. Podporováni nemalou hrstkou fanoušků se do větší příležitosti jako první dostali hosté. Konkrétně Landsmana a chrudimskou část tribuny vystrašil Volráb. Domácí odpověděli podobným kalibrem. Petr Mocek si na modré položil dva protihráče a pak jen napálil Luňákovo rameno! Chrudimští byli v těchto chvílích lepším týmem, ale hostujícího brankáře se jim zatím překonat nepodařilo.

K dispozici měli i výhodu jednoho muže v poli, ale tu také v úvodní gól nepřetavili. Nejblíže tomu byl po střele Koláře Jiří Cetkovský. Co se nepodařilo tomuto pardubickému forvardovi dokonal Robert Kousal, který trefil přesně místo nad Luňákovou vyrážečkou - 1:0. Domácí do konce první třetiny měli více ze hry, ale další branky již nepřidali. Za zmínku stojí Klejnova pumelice, kterou hradecká jednička na poslední chvíli vyškrábla koncem hole!

Do druhé dvacetiminutovky však vstoupili hosté z úplně jiným elánem a začali chrudimské defenzívě pořádně zatápět. Jenže Chrudim si na to připravila tu nejlepší odpověď. Robert Kousal dostal přesný pas od Kauta, v úniku byl faulován a hlavní arbitr zkřížil ruce nad hlavou - trestné střílení! K němu se musel rozjet sám postižený a poradil si s ním náramně. Dvě kličky a stačilo zasunout jen do prázdné branky - 2:0. Kdo by v tuhle dobu tušil, kdo půjde do kabin s vedením v kapse.

Divte se nebo ne, byl to Hradec Králové. Chrudimští si vybrali černou minutku v polovině utkání, kdy hosté skvělým koncertem vyrovnali. Nejprve v oslabení se prosadil nejproduktivnější hráč hradecké sestavy Jaroslav Roubík, jenž si šikovně počkal v oslabení na odkrytý puk v brankovišti - 2:1. O necelou minutu bylo vyrovnáno zásluhou Daniela Volrába, který využil chybné rozehrávky domácí obrany - 2:2 .

Jak rychle jde o vše přijít, to ukázala chrudimská letka. Pohroma byla dokonána v minutě 36., když shoda náhod poslala kotouč na modrou čáru na volného Aleše Křetínského, jenž nahodil puk na branku. Od chrudimského beka Jana Jaroměřského se kotouč odrazil za Landsmanova záda - 2:3. Domácí byli opařeni vývojem zápasu a měli jednu třetinu na to, aby skóre vyrovnali či dokonce otočili zpět ve svůj prospěch.

K dispozici měli z úvodu dvě přesilové hry, ale ty se jim využít nepodařilo. Radostné chvíle přišly až poté. Lukáš Král si smlsl na jednom z obránců a sám před brankářem ještě přihrával na hrdinu dnešního večera Roberta Kousala, jenž střelou do prázdné branky dokonal hattrick! - 3:3. Ale to ještě nebylo všechno. O několik minut později se téměř totožným začátkem akce ukázal Jiří Cetkovský, který namazal na kruhy Janu Šedovi, jenž uklidil kotouč do odkyté klece - 4:3.

Od této doby Chrudimští více méně bránili a čekali na protiútoky. Jeden takový mohl proměnit Šeda, ale tu správnou chvíli prováhal. A tak přišel úder na druhé straně. Jen 27 vteřin před třetí sirénou dorazil kotouč do branky hrdina na straně Hradeckých Aleš Křetínský - 4:4.

Dva body si nakonec odváží HC VCES. V 62. minutě využil chyby Drtiny na modré Moskal, jenž v protiútoku dvou proti jednomu namazal na hůl Lukáše Chmelíře a ten poslal touš do růžku Landsmanovy branky - 4:5 po pr.