Preview k zápasu
út 23.11.2010 | Sanny Muharem

Hradec bere útokem Chrudim

Jak hradečtí hokejisté, tak i jejich fanoušci se společně již ve středu pokusí zdolat a překřičet nedalekou Chrudim. Klání jedenadvacátého ligového kola slibuje velmi pěknou podívanou a zcela jistě si na chuť přijde nejeden hokejový fajnšmekr. Chrudim se sice momentálně nachází až na předposledním místě tabulky, ale to nic nemění na tom, že v dalším východočeském derby určitě uvidíme záživný hokej. Proto pojeďte i vy a vytvořte našim hokejistům domácí prostředí! Stále se můžete hlásit na výjezd pořádaný hradeckým fanklubem.

0 utkání bez vstřelené branky 0
4:1 (Litoměřice) nejvyšší výhra 4:0 (Písek)
4:7 (Havlíčkův Brod) nejvyšší prohra 2:8 (Benátky)
Lukáš Král (6+15) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (14+8)
Lukáš Král: 6 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 14
Lukáš Král: 15 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 13
Tomáš Blažek: 32 min. nejtrestanější hráč Martin Táborský: 34 min.
Filip Landsman: 92,50% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,24%

Forma

Orlice minulé střetnutí odehrály proti Berounským Medvědům. Přestože se domácí Medvědi už ve druhé minutě dostali do vedení, z bodového zisku se po konečném výsledku 4:1 radovali Chrudimští. Nicméně to je pouze jedna výhra z pěti, které v letošní sezóně Chrudimští zaznamenali. Minulou středu podlehli v domácím prostředí Havlíčkovu Brodu 4:6. Nyní jim patří až patnáctá příčka s počtem devatenácti bodů.

Hradec v sobotu porazil Kohouty z Olomouce, když se v prvních pěti minutách ujal vedení 2:0 a následně skóre uhájil, zápas skončil 2:1, což mu nadělilo cenné tři body do tabulky. Ještě předtím se hradečtí hokejisté vydali na cestu do Písku, kde bez obdržené branky v pohodě zvítězili v poměru 4:0. Podaří se jim tedy rozšířit sérii vítězství na tři zápasy za sebou?

Hráčský kádr

Začněme zřejmě pro hradeckého fanouška nejznámějším hráčem, který nyní obléká barvy Chrudimi. Není řeč o nikom jiném, než o Patriku Fořtovi. Tento zkušený útočník se v minulých letech zasloužil o řadu branek v hradeckém dresu. Letos nasbíral prozatím devět bodů za pět branek a čtyři asistence. Klubové statistiky vede Lukáš Král, jenž má bodů jednadvacet (6+15). V brance vládne Filip Landsman s úspěšností 92.50%, když odchytal 844 minut.

Letošní střetnutí

Pod Bílou věží se již jedna konfrontace odehrála. Konkrétně šesté kolo a Hradečtí v něm dokázali vyhrát 4:2. Domácí se dostali do vedení v 11. minutě, avšak následovalo vyrovnání. Poté ale vstřelili hradečtí hokejisté tři branky a o výsledku bylo rozhodnuto.

Od doby, co Chrudim postoupila do druhé nejvyšší hokejové soutěže, se mezi tábory fanoušků vyskytuje patřičná rivalita, což ovlivňuje i fakt, že Chrudimští jsou ve spolupráci s Pardubicemi. Těžko by se hledalo utkání, které by nebylo vypjaté.

Utkání startuje ve středu v 18:00 hodin v Chrudimi. Pojeďte podpořit svěřence trenéra Jiřího Mičky v dalším východočeském derby, fanclub hradeckého týmu vyšle minimálně dva autobusy. Hlásit se můžete na telefonním čísle 602 791 904. Zápas bude mimo jiné k dispozici ve formě textového on-line přenosu. Na závěr zbývá představit ještě trojici rozhodčích. Jako hlavní bude derby řídit pan Pavlovič s pomocníky na čarách Arazimovou a Špringlem.