čt 15.2.2024 | Vojtěch Honzík, Šimon Zemánek

Důležité tři body! Junioři po obratu ve třetí části zdolali Plzeň

Lvi se na západě Čech brzy ujali vedení po zásahu Petra Hrdličky, Škoda ale vývoj během necelých čtyř minut otočila díky dvěma přesilovkovým gólům Matěje Korčáka. I hosté ale předvedli obrat ve skóre, zkraje třetího dějství se v krátkém sledu trefili Valdis Dommers a opět Petr Hrdlička. V závěru navíc přidal pojistku do prázdné klece Matěj Beneš, Hradec se tak po reprezentační přestávce vrátil na vítěznou vlnu a po výsledku 4:2 se nachází na 11. místě tabulky zaručujícím předkolo play-off.

Oba celky na sebe v letošní sezóně narazily již osmkrát. V přípravě zvládla lépe nájezdy Plzeň, pak již pokaždé rozhodovala základní hrací doba. Nejprve Mountfield zvítězil 7:5, pak se již radovali pouze modrobílí - 3:2, 5:3, 6:3, 2:1, 3:2 a 4:2.

Tentokrát ale lépe začali hosté. Nejprve Vojtěch Mrázek lapačkou vychytal pálícího Cíchu od modré, následně po rychlém protiútoku zavěsil Petr Hrdlička. Vzápětí si oba celky vyměnily po přesilové hře, gólovou šanci ovšem přinesla až hra v plných stavech. Všem na ledě pláchl Valdis Dommers, leč jeho kličku do bekhendu Houdek ustál. Činil se i jeho kolega na druhé straně, když z otočky z mezikruží vypálil Hořejší. O první přestávce se tak z nejtěsnějšího možného vedení radoval Mountfield.

Prostřední část načal ranou z vrcholu pravého kruhu Hořejší a jeho přízemní pokus na brankovišti usměrnil pod břevno Matěj Korčák. Pak se na modré napřáhl Pešek, touš se od zadního mantinelu odrazil do ohně, kde dorážel Mazanec, Mrázek odolal. Pešek po chvilce na sebe vzal i přečíslení dva na jednoho, z pravé strany ale těsně vzdálenější tyč minul. Aktivní Plzeň se obratu přeci jenom dočkala.

Povedený ťukes vyšperkoval právě Pešek z vrcholu levého kruhu na brankoviště, kde tečoval střílenou příhru mezi betony do sítě opět Matěj Korčák. Hattrick byl ve vzduchu za nedlouho poté, jenže Mrázek betonem vykopl pokus z mezikruží. Neujalo se ani zakončení Matějky, který se na klec Východočechů řítil sám z levé strany. Tečku za divokou periodou udělal Matěj Beneš, jenž nevyzrál na Houdka v přečíslení dva na jednoho.

Závěrečnou dvacetiminutovku odšpuntoval Valdis Dommers, který zakončil tečí na brankovišti Horovu pobídku od modré tlak svých barev v úvodu třetiny. Ovšem indiáni nevzali varování příliš vážně, a tak přišel další obrat v zápase, který ranou o tyč z mezikruží přivál Petr Hrdlička. Za vyrovnáním spěchal Hořejší z první z vrcholu pravého kruhu, Mrázek vykopl betonem. V závěru střetnutí Škoda sáhla k odvolání gólmana, avšak to pouze vedlo k dokonání výsledku po zásahu Matěje Beneše.