Zápasy mládeže
so 18.11.2023 | Jan Brůna

Hattrick Vondrušky pomohl zdolat Olomouc. Dorost vyhrál 6:1

Zápasové menu

Vysoké vítězství a individuální statistiky. Hradečtí si proti Olomouckým už tradičně zastříleli; po výhrách 10:2 a 8:0 se skóre tentokrát zastavilo na 6:1. Výborně se dařilo druhému útoku – Jaroslav Vondruška si připsal hattrick, Ondřej Páleník měl bilanci 1+3 a Filip Klíma 1+2. Lvi se tak ideálně motivovali na úterní derby pod Bílou věží!

V minulém domácím zápase Hradce s Morou padl první gól po 21 sekundách, na Hané po 45. A pod Bílou věží se opět nemuselo dlouho čekat, když v čase 1:08 Jaroslav Vondruška ujel po hrazení a schovanou střelou k tyčí přivítal Dominika Barčáka – 1:0. „Do utkání jsme šli sebevědomě, protože jsme věděli, že nám to proti Olomouci jde. Chtěli jsme mít rychle náskok a ukázat soupeři, že tady nebude mít šanci,“ hlásí Ondřej Páleník.

Hradecký gólostroj se znovu rozjel hodně rychle a na startu osmé minuty pověsil Ondřej Páleník po cloně Vondrušky puk pod horní tyč – 2:0. „Jarda dobře clonil brankáři a já to tam jen poslal. Jinak by to gólman asi měl,“ říká skromně domácí devítka. Následná dorážka Tobiáše Vítka nemohla platit z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti. Olomouc se dostávala dopředu jen výjimečně a Vojtěch Petřík neměl mnoho práce.

A když Jaroslav Vondruška obdržel nahrávku od Páleníka a ujel obraně, krásnou kličkou mezi betony Barčáka elegantně zasunul a zvýšil už na 3:0. „S Jardou jsme hráli poprvé. Myslím, že jsme si sedli skvěle. Byl bych rád, kdybych s ním hrál dále,“ neskrývá radost vytáhlý forvard.

Olomoučtí to ve druhé třetině nechtěli vzdát a domácí obrana sem tam měla namále, ale vše několikrát zajistil Radek Vencl. Na Tobiáše Sekaninu už ale lví defenzíva byla krátká, a ten tak našel ideálním pasem Alexeje Kubáta, před kterým se výborně přemístil Petřík.

Poté přišly opět chvíle Mountfieldu. Daniel Pavlík nahodil kotouč od modré a u brány si ho našel Filip Klíma, jenž neměl problém s dorážkou – 4:0. Dočkal se i kapitán Tobiáš Vítek, který využil početní výhodu a z kruhu propálil Barčáka, čímž „odbyla pátá“. Jaroslav Vondruška mohl dosáhnout na hattrick i dříve, po hezké souhře s Páleníkem a doklepnutí do odkryté kasy uzavřel prostřední část gólem na 6:0.

Hanáci proti Východočechům výrazně zaostávali a nezměnil to ani Tomáš Navrátil, jenž sice objel bránu, touš za Petříkova záda ale neprocpal. To dokázal až Adam Krásny, když ukradl puk domácí obraně a v úniku zavěsil pod horní tyčku – 6:1. „Bylo to smolné, blbý odraz. Obrana se nepohodla a gólman nemohl reagovat. Ale na čistá konta se nehraje, tři body jsou naše,“ bere to s nadhledem Páleník. Jeho lajna byla celý mač při chuti a Klíma se mohl prosadit i podruhé, jenže Barčák na čáře vykopl hrací předmět.

A když takhle vychytal i Páleníka, více se toho neudálo a Mountfield v náročném programu dokráčel k jasné výhře 6:1. Moru tak porazil vysokým rozdílem i potřetí v sezoně. Již v úterý však dorost čeká domácí derby s Dynamem. „Po pauze je to zase změna, máme hodně zápasů. Ale když prohrajeme, hned to můžeme zase napravit. V tom je to dobré,“ uzavírá pozitivně Ondřej Páleník.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Filip Frolík 0 0 0 0 0
Patrik Hendrych 0 0 0 0 2
Josef Janeček 0 0 0 0 0
Filip Klíma 1 2 3 4 0
Ondřej Páleník 1 3 4 4 0
Jan Pánek 0 1 1 1 0
Daniel Pavlík 0 1 1 2 0
David Šichan 0 0 0 0 0
Martin Václavíček 0 0 0 0 0
Radek Vencl 0 1 1 4 0
Tobiáš Vítek 1 0 1 0 0
Jaroslav Vondruška 3 0 3 4 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Vojtěch Petřík 60 22 1 21 95,45 0 0

Ohlasy k utkání