st 16.11.2011 | Miroslav Fantal, Tomáš Božek

Hradec dal v Olomouci jedinou branku a odjíždí s prázdnou

Po sobotní prohře v Šumperku dnes hradecké hokejisty čekal další zápas na Moravě, tentokrát na ledě druhé Olomouce. První branka zápasu padla až ve třicáté minutě a měl ji na svědomí bývalý hráč Hradce Petr Haluza, který tak dostal Olomouc do vedení. Ve 46. minutě přidal další branku domácích Jakub Herman. Hradci se podařilo snížit v 50. minutě zásluhou Jiřího Kadlece, ale další branku už hosté nepřidali. V poslední minutě to ještě Hradečtí zkusili bez brankáře, ale power play jim nevyšla a Jakub Bartoň pečetil výhru domácího celku.

V první třetině branka nepadla

V úvodních minutách střetnutí byli aktivnější domácí, kteří měli kotouč více na svých holích. První vážnější šance přišla na konci páté minuty, kdy Michal Pšurný našel na brankovišti Petra Haluzu. Tomu se ovšem nepodařilo přehodit Čechův beton.

V polovině úvodního dějství měl možnost otevřít skóre Milan Ministr. V samostatném úniku mu ale gólman Hradce bekhendový pokus zneškodnil. V první části se tak diváci na olomouckém zimním stadionu branky nedočkali.

Domácí šli zásluhou Haluzy do vedení

Ani prostřední dějství nenabídlo líbivý hokej. Obě mužstva se dlouho marně pokoušela pokořit soupeřovu obranu. Nerozhodné skóre tak platilo až do poloviny utkání. Okamžitě po skončení přesilové hry se do kotouče opřel Jakub Bartoň, jehož ránu před Čechem tečoval přesně k pravé tyči Petr Haluza.

Ihned po vstřelené brance mohli domácí odskočit na rozdíl dvou branek, ale v přečíslení dvou na jednoho minul odkrytou klec Jakub Herman. Východočeši se příliš před domácí branku nedostávali, Štefan Žigárdy si tak moc práce neužil.

Olomouc ve třetí periodě vedení udržela

Ani ve třetím dějství se Hradeckým příliš v útočné fázi nedařilo, a proto udeřilo na druhé straně. V šestačtyřicáté minutě se při signalizovaném vyloučení postaral o druhou domácí branku Jakub Herman.

Dvoubrankové vedení jakoby hráče hanáckého celku ukolébalo, a přesného zakončení se tak dočkali i hosté. V padesáté minutě dorazil vyražený puk do olomoucké klece Jiří Kadlec. Pět minut před koncem se navíc nechal vyloučit Milan Ministr a bylo zaděláno na drama. Početní výhodu však hosté zužitkovat nedokázali.

V předposlední minutě šli naopak Hradečtí do čtyř a zdálo se, že je rozhodnuto. I tak ještě zkusili hru bez brankáře, ta jim však nevyšla a místo srovnání přišla pojistka olomoucké výhry. Ze středního pásma kotouč do prázdné brány přesně umístil Jakub Bartoň.

Jan Tomajko (HC Olomouc):
V prvních dvou třetinách jsme hráli dobře, až posledních patnáct minut nám nevyšlo. Nevím, čím to je. Stalo se nám to minule proti Ústí a také Hradci jsme na konci nechali několik šancí. Ale je dobře, že jsme vyhráli. V posledních utkáních nedáváme moc branek, i když se na tréninku snažíme být důraznější v zakončení. V přesilovkách je naším problémem, že málo střílíme na branku. Na druhou stranu nám dobře chytají gólmani.

Jiří Mička (HC VCES Hradec Králové):
Přijeli jsme do Olomouce bránit střední pásmo, pokusit se dát branku z přesilovek nebo z brejků. Dařilo se nám to a domácí jsme nepouštěli do žádných větších šancí. Pak jsme ale dostali branku na 1:0, Olomouci narostla křídla a měla ještě další tři tutovky, které nedala. My jsme měli taky velké šance, ale Michal Tvrdík se neprosadil. V šatně jsme si říkali, že si počkáme na šanci, ale při signalizované výhodě dala Olomouc druhou branku. Sice se nám podařilo snížit, ale potom jsme nevyužili další šance. Je to už poněkolikáté, že se k nám štěstí neotočí. V závěru jsme zkusili vabank a hráli bez gólmana, ale dostali jsme třetí branku.