čt 17.11.2011 | Lenka Jonešová

Asi nám chybělo potřebné štěstíčko, smutnil po zápase v Olomouci Milan Valášek

Devatenáctiletý útočník Milan Valášek se do utkání proti Olomouci zapsal jednou přihrávkou, která znamenala snížení stavu na 1:2. Na další branky soupeře už však Hradečtí odpovědět nedokázali a týmu, který okupuje druhé místo tabulky, podlehli 1:3. „Měli jsme šance zápas vyrovnat, jenže náš závěrečný tlak přišel pozdě,“ byl si po utkání vědom Valášek.

Začátek utkání byl hodně opatrný a nikdo nechtěl udělat chybu. Ve druhé třetině byl ale soupeř lepší...
My jsme se hlavně snažili pohlídat si střední pásmo, protože jsme věděli, že Olomouc má výborný přechod do pásma. Myslím si, že jsme je moc k ničemu nepustili, až na pár závarů ve druhé třetině, kdy jsme sice měli velký tlak, ale bohužel jsme inkasovali. Ten obdržený gól nás hodně psychicky položil, ale pořád jsme si říkali, že musíme hrát naplno a dřít. Dnes jsme ale asi neměli to potřebné štěstíčko.

Po první inkasované brance jste byli hodně pasivní a dá se říci, že se konec druhé třetiny odehrával pouze na vaší polovině.
Perfektně nás tam podržel Kuba Čech, který dnes chytal výborně. Pouze díky němu jsme pořád prohrávali jen o jeden gól. Je velká škoda, že jsme ho i my ostatní nedoplnili ještě nějakým gólem, protože jsme si mohli odvézt všechny tři body.

Ty jsi po takové nenápadné akci nahodil kotouč na branku, Jiří Kadlec ho dorazil a snížil na 1:2. Nicméně závěrečný tlak na soupeřovu bránu přišel pozdě…
My jsme s Jirkou Kadlecem měli výborné přečíslení dva na jednoho. On mi to sice poslal trochu dozadu, ale já jsem stačil vystřelit a trefil jsem bránu. Jirka pak výborně dorazil puk za Kašíkova záda. Pak už chybělo proměnit ještě nějakou ze šancí, které jsme měli, a výsledek mohl vypadat jinak.

V posledních zápasech se kvůli marodce hodně točilo se sestavou. Jak to vnímáte vy hráči?
Zranil se nám Luděk Brož z první formace, ale na druhou stranu se nám uzdravili obránci a přijeli nám pomoci Michal Chovan s Martinem Záhorovským. Sestava se prostě mění, ale my musíme dokázat hrát v jakémkoli složení a nemůžeme se vymlouvat na to, že nejsme sehraní.

Z posledních sedmi utkání jste vyhráli pouze jedinkrát. To pro vás jistě není moc lichotivé. Jak vy hráči snášíte tlak, který je na vás vyvíjen?
My víme, že se nám teď nedaří, ale snažíme se hrát naplno a bojujeme. Čekáme, jestli už se štěstí konečně přikloní i k nám a prostě už se to někdy musí zlomit.

V poslední třetině byl Michal Chovan velmi tvrdě naražen na mantinel. Rozhodčí Ministrovi uložil pouze dvouminutový trest. Byl podle tebe adekvátní?
Myslím si, že to rozhodčí určitě neposoudil tak, jak by měl. Byl to učebnicový zákrok na pět minut plus do konce utkání, protože to bylo jasné naražení zezadu.

Myslíš si, že by vám delší trest pomohl k většímu závěrečnému tlaku?
Měli bychom delší přesilovku a myslím si, že bychom měli větší počet střel na bránu, takže bychom třeba dali nějakou šťastnou branku a od té bychom se odrazili. I přesto jsme ale měli šanci vyrovnat při dvouminutové přesilovce, jenže náš závěrečný tlak přišel pozdě.