so 8.12.2012 | Sanny Muharem

Hradec doma nezaváhal. Mostu nasázel šest branek

Hradečtí hokejisté potřebovali nutně vyhrát. Vždyť prohráli poslední tři zápasy v řadě, k souboji s dvanáctým Mostem ale přistoupili zcela zodpovědně. Kromě ojedinělé šance z trestného střílení se hosté nedostali téměř do ničeho. Svěřenci trenéra Martina Hostáka měli v první periodě nespočet šancí, do sítě soupeře však dostali jen jednu. Zato druhá perioda už stála za to. Hradečtí se rozstříleli, a když byl po druhé třetině stav 4:0, nikdo nepochyboval o vítězi. V poslední části přidal domácí celek ještě další dva góly a stanovil tak výsledek na 6:0. Hodně oslabený Most si tak z východočeské metropole neodváží ani jeden bod.

Most nebyl odevzdaný, snažil se kousat

Mostečtí hráči přijeli pod Bílou věž se značně zdecimovanou sestavou, v brance chyběl i zkušený gólman Martin Volke. Přesto to byl hostující celek, kdo se mohl ujmout hned v úvodu střetnutí vedení. Na pravé straně volný Pavel Smolko zazvonil z velmi ostrého úhlu na tyčku domácí svatyně. Následně už se hrálo ale spíše před mosteckou brankou, Melichar se musel mít hodně na pozoru. Pokus Vladimíra Říhy v brance však ještě neskončil.

Skóre se měnilo po šesti minutách, Patrik Moskal vypálil z vrcholu pravého kruhu, přičemž jeho tvrdou pumelici vyrazil Melichar jen před Jana Bergera, jenž z první naprosto přesně trefil trochu poskakující kotouč – 1:0. Královští lvi byli stále při chuti, aktivitou hýřila druhá hradecká formace. Výbornou příležitost měl především Jakub Kania, který zpoza modré čáry trefil břevno mostecké klece!

Most ale mohl krátce poté vyrovnat, proti Ladislavu Gengelovi bylo nařízeno trestné střílení. Zkušený harcíř však s nabídnutou možností pohrdl, Jakub Čech předvedl v brankovišti parádní zákrok. Následně hráli Východočeši dvojnásobnou početní výhodu, před svatyní Melichara to sice hořelo, stav se ale neměnil. V závěru první dvacetiminutovky se osmělili i hosté, místy dezorientovaná defenzíva Hradeckých však vše zvládla.

Gólová smršť domácích

Začátek druhé periody se nesl v režii opatrnosti, za zmínku stojí bolestivá grimasa Michala Mikesky, kterého trefil kotouč do ruky. Krátce poté se už hradecký stadion, na který byl v sobotu vstup zadarmo, rozburácel jásotem. Avšak gól to byl velmi šťastný. Milan Karlíček vystřelil z levé strany, přičemž se puk odrazil přímo na hůl Patrika Moskala, jenž stál na hranici brankoviště a svůj úkol zvládl – uklidil černou pryž za brankovou čáru, čímž zvýšil na 2:0.

Další branka přišla záhy. Zkušený bek Jiří Hendrich vytáhl ze své pokladničky geniální pas, který našel na útočné modré čáře Davida Švagrovského. Hradecký útočník se rychle otočil a nikým neatakovaný pelášil na Melichara, střelou na vzdálenější tyč dal podobu skóre 3:0. Hradečtí se čím dál víc tlačili před hostující klec a byli odměněni další brankou. A že byla parádní! Milan Karlíček totiž z levé strany doslova vymetl vzdálenější růžek – 4:0.

Most se ve druhé třetině nedostával téměř k ničemu, Hradec Králové hrál to, co potřeboval. V sedmatřicáté minutě už se fanoušci radovali popáté, ovšem branka Východočechů nemohla být uznána, domácí se provinili faulem. Z následné přesilovky se mohl trefit i Most, Charouskova rána ale prosvištěla těsně nad branku. Jednu šanci v závěru měl ještě Zdeněk Kubica, ležícího Melichara překonat nedokázal.

Východočeši potvrdili svou výhru

Rychlý nástup. Hradec po přestávce na nic nečekal a již po čtyřiatřiceti sekundách znovu rozjásal domácí fanoušky. Michal Mikeska našel zcela volného Davida Roupce, jenž se nacházel v mezikruží a s přehledem prostřelil marně natahujícího se Lukáše Melichara – 5:0. Posléze se do další loženky řítil Patrik Moskal, avšak v rozhodujícím momentě mu utekl puk od hokejky.

Následně se hra zklidnila, tu rozbouřily až nedovolené zákroky, a to tři slepené. K vidění tak byla početní výhoda čtyři na tři. V té Hradec ještě vymýšlel zbytečné kombinace, branku ale nakonec vstřelil. V klasické přesilovce se od modré čáry rozhodl vypálit Jakub Kania, což se ukázalo jako dobrá volba. Hostující muž v masce si na kotouč sice sáhl, přesto jej pustil za svá záda – 6:0.

Hradečtí prahli po dalších gólech, ty už ale nepřišly. V závěru měli jednu příležitost ještě Mostečtí, Sucharev však lék na Jakuba Čecha nenašel. Královští lvi si tak po sebevědomém a zodpovědném výkonu připsali plný počet bodů. Značně oslabený Most tak odjíždí s prázdnou.