Ohlasy k zápasu
ne 9.12.2012 | Sanny Muharem

Parádní gól! Nejlepší by bylo říci, že takhle střílím běžně, směje se Milan Karlíček

Pro Hradec to byl velmi důležitý zápas, neboť se před jeho startem nacházel v nelichotivém herním i výsledkovém rozpoložení. Královéhradečtí však přistoupili k souboji s Mostem bez jakéhokoli podcenění a dokázali svého soupeře sestřelit šesti brankami. Severočeši tak pod Bílou věží neuspěli. O pátý gól se postaral hradecký zadák Milan Karlíček, který nabídl divákům doslova exkluzivní parádičku! Od levého mantinelu nekompromisně zavěsil do vzdálenějšího růžku hostující svatyně. Samotného beka však více těší zisk bodů.

Statistiky Milana Karlíčka v sezóně 2012/13
Zápasy Branky Asistence Body +/- Tr. min.
30 3 8 11 -7 12

V sobotu se vám podařilo získat plný počet bodů, Most jste hravě přejeli a nasázeli mu šest branek…
Byly to povinné body. Všichni jsme si přáli získat tři body. I diváci v hledišti určitě viděli, že Most nebyl nijak zdatným soupeřem. Těší nás, že jsme nedostali žádný gól, což je super pro naše sebevědomí a hlavně pro Jakuba Čecha.

Dá se na této výhře s Mostem stavět?
Já v to doufám. Samozřejmě, že příští zápas, který hrajeme v Ústí, bude daleko složitější. Nyní budeme ale opět o něco sebevědomější.

Utkání skončilo vysoko 6:0. Užívali jste si konečně hokej alespoň trochu?
Byl to snad první zápas, kdy jsme se nebáli podržet puk na hokejkách. Nahráli jsme si i do hezkých pozic, hokej tak vypadal pro lidi atraktivněji.

Jak je těžké hrát v této době, kdy se mužstvu moc nedaří a nad týmem se vznášejí mraky?
Já osobně si to nepřipouštím, to by byla největší chyba. Každý k tomu musí přistoupit stoprocentně. Všichni si uvědomujeme, že je situace špatná a nikdo z nás na této pozici v tabulce být nechtěl. Já můžu říci, že děláme všechno pro to, abychom šli nahoru.

Zejména v první třetině to občas vypadalo v obranném pásmu lehce rozházeně. Nepřijde ti, že obranná fáze ještě hodně vázne?
Výsledek může vypadat jednoznačně, ale stále najdeme na videu hodně chyb, na které je potřeba se zaměřit. Ty chyby se objevují vždycky, hokej je hra chyb a kdo jich udělá víc, prohraje. Já doufám, že už se nyní trochu odrazíme a poučíme se.

Běžela devětadvacátá minuta, když ses rozhodl pro střelu od levého mantinelu. Puk pak nekompromisně zapadl do sítě, lépe to už asi trefit nešlo, co?
(směje se) Viděl jsem, že to šlo přímo do víka. Nejjednodušší je samozřejmě říci, že to takhle dávám běžně, ale není to tak. Jsem šťastný, že to tam hezky spadlo.

S čím tedy vyrazíte již ve středu na led Ústí?
Tato výhra by měla být takovým odrazovým můstkem. Musíme navázat na sobotní výhru, nedělat stejné chyby a pokusit se v Ústí urvat nějaký ten bod.