st 5.11.2008 | Lukáš Souček

Hradec neudržel vedení a Olomouci podlehl těsně 3:4

Hradečtí hokejisté se v první třetině dostali do vedení díky brankám Tomáše Seidla a Davida Nedorosta. Vstup do druhé části hry ovšem domácí celek lehce podcenil a hráči Olomouce trestali dvěma góly. Vyrovananý stav dlouho nevydržel, protože v přesilové hře se podruhé v utkání prosadil David Nedorost. Hned další střídání ale bylo opět srovnáno a o osudu utkání tak musela rozhodnout až třetí třetina. V té padla jediná branka a to do hradecké sítě. I přes závěrečný tlak Hradce se fanoušci vyrovnání nedočkali a Olomouc tak na venkovním kluzišti vybojovala cenné tři body.

Do utkání vstoupili aktivněji hráči Olomouce, kteří hned v prvních okamžicích zaměstnali brankáře Vladislava Koutského. Jmenovitě se o první nebezpečné akce zasloužili Jiří Ondrušek a Milan Ministr. Pak ale přišlo vyloučení Jiřího Pašky, které Hradečtí nakonec dokázali po nepříliš povedené přesilovce potrestat. Tomáš Seidl si sjel z modré čáry do prostoru mezi kruhy a střelou zprvní nedal Kamešovi šanci. Olomoučtí vzápětí vkládali naděje do Richarda Bordowskiho, který se krásně uvolnil z rohu kluziště, ale Koutského překonat nedokázal. V čase 9:31 přišla druhá branka domácích. David Nedorost se obtočil kolem obránce, dokázal se vyhnout i hokejce Jaroslava Kameše. Poté už nebyl pro hradeckého útočníka problém kotouč po ledě zasunout do odkryté části branky. V závěru první třetiny mohl vedení Hradce ještě zvýšit Daniel Volráb, ale na Kameše ve velmi slibné pozici nevyzrál.

Ve druhém dějství rozhodně nouze o zábavu nebyla. Hradečtí vstup do druhé části hry trochu podcenili, čehož hosté dokázali dokonale využít. V čase 24:50 se krásně prosadil Martin Davídek, když dokázal přehodit beton Vladislava Koutského. V tu chvíli aktivní hosté se radovali o o pár okamžiků později i podruhé. Petr Vlk našel milimetrovou přihrávkou Petra Sakrajdu, který střelou zprvní trefil volné místo nad lapačkou brankáře Koutského. Olomouc byla v tu chvíli pochopitelně v herní pohodě a dál si tvořila nebezpečné šance. Ve 31. minutě mohl poprvé v utkání poslat hosty do vedení Petr Žajgla, ale jeho střela pouze orazítkovala břevno hradecké brány. Hradečtí se dokázali otřepat v přesilové hře, která jim byla nabídnuta. Po druhé v zápase vyhrál souboj s Kamešem David Nedorost a Východočeši byli znovu ve vedení. Jenže ne na dlouho. Ihned po vhazování ve středním pásmu Olomoučtí uzamkli soupeře svého soupeře v obranné třetině. Vyvrcholením byla přesná střela Michala Nedbálka, který se svou trefou zasloužil o vyrovnání na 3:3.

Do třetí třetiny vstoupil aktivně Hradec, ale střelecké pokusy Hrušky a Moskala zneškodnil výborný Kameš. Ve 43. minutě byl vyloučen hradecký Pavel Suchý a i když Olomouc nehrála přesilovou hru dobře, tak se krátce po vypršení trestu hradeckého útočníka dostala poprvé v utkání do vedení. Tomáš Zbořil vystřelil od modré čáry a nikým nehlídaný Jakub Čuřík vsítil jak se později ukázalo vítěznou branku 3:4. Po této brance se na hradecké hole definitivně vkradla nervozita a ta vrcholila v 53. minutě utkání. To měl Hradec 59 sekund výhodu přesilové hry 5 na 3, ale naložil s ní hodně zoufale. Pouze jedna střela obránce Milana Karlíčka byla hodně málo na překonání Jaroslava Kameše. Přesilové hře chybělo to co domácímu týmu druhou a třetí třetinu. Bez pohybu a nápadu se dobře organizovaná obranná hra Olomouce překonat nedala. V poslední minutě při hradecké power-play mě ještě šanci na vyrovnání Jiří Kadlec. Jeho střelu z ideální pozice však Kameš vyrazil a nic již nebránilo radosti hráčů Olomouce ze zisku tří bodů. Za výkon ve druhé a třetí třetině si Olomouc výhru zasloužila.