čt 6.11.2008 | Michal Luňák

David Nedorost: ,,Ta moje branka na 4:4 nebyla uznána správně”

Rozdílné pocity po utkání zažívali hráči obou týmů. Domácí David Nedorost sice dal dvě branky, ale žádný důvod k radosti v sobě nenašel. ,,I dneska jsem mohl dát i třetí gól a třeba by nám to přineslo nějaký bod. Takto ty dvě branky nemají žádnou váhu," pronesl hradecký útočník na svou adresu po utkání. To na druhé straně navrátilec na hradecký led Petr Sakrajda měl hned několik důvodů k radosti po zaslouženém vítězství jeho týmu. ,,Tak návrat do Hradce to byl docela povedený, ale hlavní jsou naše tři získané body," pronesl po utkání hráč který se významně podílel na obratu utkání.

David Nedorost:No bohužel jsou mě i nám ty dvě branky k ničemu

V utkání zaznamenal dvě branky a po boku Jaroslava Roubíka předvedl opět dobrý výkon. Po utkání však neměl David Nedorost příliš důvodů k úsměvu, jelikož jeho tým utkání od druhé třetiny nezvládl a prohrál. ,,No bohužel jsou mě i nám ty dvě branky k ničemu. Vedli jsme zase rychle 2:0 a na druhou třetinu jsme si řekli, že to musíme hrát vzadu na nulu. Bohužel jsem toto nedokázali na ledě zvládnout a za chvíli to bylo 2:2. Pak jsem sice ještě odpověděli brankou na 3:2, ale Olomouci se podařilo prakticky druhé střídání hned vyrovnat a to zřejmě rozhodlo o tom celém utkání. Do třetí třetiny jsme již šli hodně opatrně, jelikož Olomouc se skutečně od druhé třetiny zvedla a přehrávala nás. Po té inkasované brance na 3:4 jsme se již dostali do křeče. Sice tam byla nějaká šance a střela, ale již se nám vyrovnat nepodařilo,“ smutnil po utkání hradecký útočník.

Právě David Nedorost dokázal vyrovnat na 4:4, ale branka nebyla uznána. Sám útočník však velmi férově celou situaci popsal. ,,No musím přiznat že ta branka nebyla uznána správně. Kameš si lehal a měl ten puk pod sebou a ani nebyl vidět. Já to tam zkusil jen nějak šťouchat. To se prostě takhle zkouší a pak už je jen na rozhodčím jak to posoudí. Rozhodčí to tentokrát posoudil správně a branku neuznal.“

Stejně jako trenér Pazourek litoval David nepotvrzeného vítězství z Ústí nad Labem. ,,Před utkáním nám to trenéři říkali, že když se dneska nevyhraje, tak nám jsou tři body z Ústí k ničemu. Bohužel se nám to nepodařilo potvrdit a body z Ústí již nemají takovou váhu. Musíme teď zase zamakat v Mostě a dostat tu výhodu zase na naší stranu.“

Hradec v posledních dvou domácích zápasech vždy vedl 2:0 a pokaždé o svůj náskok přišel. Kde je chyba? ,,No kdybych to věděl tak uděláme něco jinak. Asi si po rychlém vedení 2:0 myslíme, že dáme soupeř pět nebo šest branek a přestaneme důsledně bránit. Je třeba paradoxem, že když doma hrajeme dlouho 0:0, tak ten zápas zvládneme, jelikož stále hrajeme koncentrovaně,“ přidal zajímavý postřeh David Nedorost.

Hradecký útočník po zranění Patrika Fořta dostal příležitost v první řadě Jaroslava Roubíka a té se chopil řádně. V pěti duelech zaznamenal čtyři branky. ,,Hrát vedle Jardy Roubíka je výborný. Je to velice zkušený hráč a dokáže připravit šanci. Já si tam vždy někde počkám a pak už to je jen o tom tu šanci proměnit. Těch šancí jsem měl v těch zápasech daleko více než abych dal jen čtyři branky. I dneska jsem mohl dát i třetí gól a třeba by nám to přineslo nějaký bod. Takto ty dvě branky nemají žádnou váhu.“

Právě po posunutí do první řady zvedlo hradeckému útočníkovi náladu a doufá, že v první řadě chvíli vydrží. ,,Tak z mého pohledu to není zatím nic moc sezóna. Nějakých patnáct kol jsem hrál ve čtvrté lajně a tam je těžké se dostat do šancí a dát nějaký gól. Nedostanete se na přesilovky a ani toho prostoru ve hře 5 na 5 není moc. Teď jsem se díky zraněním dostal sestavou výše, podle toho to taky začíná vypadat. Sbírat body a góly je lehčí. Teď už je jen na mě abych toho využil. Doufám, že nahoře v sestavě nějakou chvíli ještě vydržím a nepůjdu zase zpátky do čtvrté řady,“ uzavřel David Nedorost po utkání s Olomoucí.

Petr Sakrajda:Jsme si ještě mysleli, že sedíme v autobuse na dálnici

Velice povedený návrat do Hradec Králové zažil útočník Petr Sakrajda. V utkání zaznamenal jednu branku a asistenci a byl stálým nebezpečím pro hradeckou obranu. Po utkání zaslouženě převzal cenu pro nejlepšího hráče Olomouce. ,,Tak návrat do Hradce to byl docela povedený, ale hlavní jsou naše tři získané body. Teď se nám moc nedařilo a bylo potřeba potvrdit tu výhru s Chrudimí,“ nechal se po utkání slyšet Petr Sakrajda.

S výhrou byl Petr logicky spokojený, ale litoval začátku utkání. ,,My jsem dneska zase předvedli ten náš klasický začátek utkání. Jsme si asi ještě mysleli, že sedíme v autobuse na dálnici. Než jsem se rozkoukali bylo to 2:0 pro Hradec a čekala nás hodně těžká práce. Od druhé třetiny po domluvě v kabině již to na ledě vypadalo úplně jinak a dokázali jsme ten zápas vyhrát.“ Od druhé třetiny byla skutečně Olomouc lepším týmem. V čem byla ta největší změna? ,,Tak nevím jestli změna, ale my prostě hrajeme až když to vyloženě hoří. Máme hodně špatné vstupy do zápasů a to nás stojí body které potřebujeme jako sůl.“

Olomouc po šesti prohrách dvakrát vyhrála a Petr Sakrajda věří, že jeho tým je na té správné cestě. ,,Tak věřím, že pokud budeme hrát tak jako tady od druhé třetiny, že to je ta správná cesta. Nám se bohužel od začátku sezóny potvrzuje, že můžeme porazit kohokoli, ale bohužel prohrát doma taky s každým. Schází nám vyrovnanost výkonů a na to doplácíme nejvíce. Musíme jít zápas od zápasu a musí nám být jedno proti komu hrajeme. Teď máme doma Chomutov, ale věřím že to s nimi odehrajeme dobře.“

Moravané zatím nenavazuje na loňskou úspěšnou sezónu. ,,Tak kluci si na sebe upletli v loni slušný bič a teď se nám nedaří na to navázat. Je to jedno s druhým, jelikož diváci jsou také nabažení a nám to zrovna nejde. Čili ta podpora a trpělivost jejich není ideální, ale my se z toho musíme vyhrabat. Hlavní je vyhrávat domácí zápasy a pak bude spokojenost jak naše tak diváků.“

Jaké jsou jinak pocity Petra Sakrajdy v novém angažmá? ,,Začátek sezóny jsem tak trochu zaspal, jelikož jsem neměl ideální přípravu. Teď už se dávám dohromady a bude to snad již jen lepší. Jinak je vše výborné. Máme super partu a mám to kousek domů, takže já jsem maximálně spokojený,“ uzavřel exhradecký Petr Sakrajda.