st 5.11.2008 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,Od druhé třetiny byla Olomouc lepší a vyhrála zaslouženě”

Jednou si dole a jednou nahoře. Toto si mohou říkat hokejisté HC VCES Hradec Králové po středeční domácí prohře s Olomoucí. Týmu se nepodařilo navázat na cenné vítězství z ledu Ústí nad Labem. ,,To je na tom ta největší škoda. Kdyby se získal alespoň bod, ale prohrát je škoda," litoval ztráty bodů trenér Pavel Pazourek. Hradec sice vedl 2:0, ale utkání nevyhrál. Navíc od druhé třetiny byla Olomouc lepším týmem a celkové vítězství je zasloužené. ,,Po první třetině byla v kabině trochu bouřka a mužstvo se nám hodně zvedlo a bylo hlavně odvážné," nechal se po utkání slyšet hostující trenér Petr Fiala.

Pavel Pazourek: Olomouc hrála dobře a nešlo nám s ní držet krok

Hradečtí hokejisté nedokázali navázat na tříbodový zisk z Ústí nad Labem a podlehli doma Olomouci 3:4. Kde viděl důvody porážky hradecký trenér Pavel Pazourek? ,,Tak musíme hlavně vidět, že jsem hráli s velice dobrým týmem a ten tady podal dobrý výkon. Nám chyběl Martin Koudelka a po zranění se nám vrátil Patrik Fořt. Když se k tomuto přičtou potíže s obránci kterých máme vlastně pět, tak při této konstelaci to dopadlo tak jak to dneska dopadlo. Olomouc hrála skutečně dobře a nešlo nám s ní držet krok.“ Hradec však mohl vyhrát, ale tým opět doma ztratil vedení 2:0. V čem byl tentokrát problém? ,,Je pravda že jsme vedli 2:0 a neudrželi jsme to. Na druhou stranu my když vedeme doma 2:0, tak jsme okamžitě vylučovaní a já nevím proč. Jestli někdo chce dělat zápas zajímavější, nebo něco v tom smyslu nevím. Nemám pro to žádné vysvětlení. Je ale potřeba přiznat, že od druhé třetiny byla Olomouc lepším týmem a vyhrála zaslouženě. Potvrdila nám tady, že hraje zdravě agresivně a to na nás platí.“

Hradec měl velkou šanci vyrovnat v 53. minutě, ale minutovou přesilovku 5 na 3 sehrál mizerně. ,,Tak to bylo takové naše vyvrcholení toho zápasu. Ta přesilovka byla skutečně špatná a prakticky byla v ní jen jedna střela. Bez pohybu a nápadu nejde hrát a my se o tom zase přesvědčili.“

Ze čtyř inkasovaných branek Hradec svému soupeři tři doslova nabídl. Neschopnost dostat kotouč z vlastní třetiny i když ho mají obránci pod kontrolou byla do oka bijící. ,,Zase jsme se dneska vrátili k těm našim chybám. Je to tak, že jsem skutečně tři branky dostali po našich chybách. Máme kotouč pod kontrolou a uděláme z toho problém. Obrana nás zase začíná trápit, jelikož nemáme beky. Martin Táborský a Lukáš Filip zranění. Václav Lesák a Tomáš Burián problémy s rukou a do toho není dotažené hostování Patrika Flašara z Vítkovic. Bořek Sláma začíná hrát po těžkém zranění a dneska nám tam bohužel udělal chybu a už to jelo jak se tak říká. Další branka zase zaváhání Marka Zukala, čili my to dneska soupeři hodně usnadnili. Aby toho nebylo málo, tak nepříjemně byl nastřelen Jirka Hendrich. Nevím jak to v sobotu vůbec poskládáme tu naší obranu.“

Hradecký trenér již takřka nacházel ideální sestavu, ale opět přišla další vlna zranění. ,,To je k vzteku. My s tím zápasíme od samého začátku a již byla doba kdy se to blížilo k ideálu a najednou zase nemáme prakticky nic. Všechno máme rozbité a to nemluvím o další vlně nachlazení která nás zase potkává. Jirka Kadlec nám nedotrénoval, Daniel Volráb zvracel a před utkáním přišel i Jarda Roubík, že mu není moc dobře ale utkání odehrál,“ vypočítával hradecký trenér problémy svého týmu.

Trenér Pazourek po utkání zejména litoval toho, že tým nepotvrdil tři získané body z Ústí nad Labem. ,,To je na tom ta největší škoda. Kdyby se získal alespoň bod, ale prohrát je škoda. Musíme si však přiznat, že soupeř byl kvalitní a hrál dobře. Olomouc nepatří na takové místo v tabulce kde teď je. My tu dnešní ztrátu musíme zase nahnat v Mostě. Doufejme, že budeme mít z čeho poskládat sestavu,“ s hořkým úsměvem zakončil trenér Pavel Pazourek hodnocení středečního utkání.

Petr Fiala: Od druhé třetiny jsme s naším výkonem spokojeni

To trenérský protějšek Pavla Pazourka Petr Fiala byl po utkání s výsledkem i výkonem spokojen. Olomouc po neúspěšné sérii potvrdila domácí výhru s Chrudimí a dere se tabulkou vzhůru. ,,Tak my šestkrát prohráli a teď nemůžeme koukat jestli hrajeme doma nebo venku, popřípadě jestli v Hradci nebo kdekoli jinde. Potřebujeme ty naše ztracené body získat zpátky. Musím se přiznat, že jsme trošku kalkulovali s tím, že domácí budou lehce na hrušce po Ústí jak se tak říká. Máme dojem s kolegou, že tomu tak trochu bylo. My v té první třetině po inkasované brance nějak nesmyslně rezignovali a zase jsme najeli do kolejí před Chrudimí. Po první třetině byla v kabině trochu bouřka a mužstvo se nám hodně zvedlo a bylo hlavně odvážné. Vítězství jsme šli aktivní hrou naproti. Ve třetí třetině jsme se sice dostali pod tlak, ale to je normální. Mužstvo které prohrává o branku tak se tlačí do útoku a vy se musíte bránit. V té třetí třetině jsme měli na své straně jednak štěstí a také dobře chytajícího Jardu Kameše. Nebudu říkat jestli je vítězství naše zasloužené nebo ne, ale od druhé třetiny jsme s naším výkonem spokojeni.“

Trenér Fiala se vůbec nemusel bát označit výhru svého týmu za zaslouženou, jelikož od druhé třetiny byla Olomouc lepším týmem. Paradoxem však bylo, že když Olomouc vyrovnala skóre na 2:2 a trefila dvakrát tyčku, tak přišla branka domácích na 3:2. Neměl v tu chvíli trenér Fiala strach o svůj tým? ,,No my jsme ani neměli čas mít strach (směje se). Naštěstí se nám povedlo prakticky hned vyrovnat a to bylo nejdůležitější v tom utkání. Kdyby se šlo do kabin za stavu 3:2 pro Hradec, tak to pro nás bylo nesmírně těžké a nevím jestli by se nám podařilo pak vyrovnat. Pravda je ta, že branka na 3:2 byla pro nás překvapivá, jelikož přišla v době, kdy jsem z toho utkání již měl dobrý pocit. Hradec nám dal dvě branky v přesilových hrách a to byl v tom utkání asi největší rozdíl. My totiž ty přesilovky hrajeme špatně a to nejen v tomto utkání. Naštěstí se nám dařila hra pět na pět.“

Olomouc se zatím nachází na nelichotivém místě v tabulce a loňská štika první ligy zatím letos výsledkově tápe. Jaká je v Olomouci atmosféra a neušil si na sebe v loni tým bič? ,,Tak to jsme si ušili a pořádný (směje se). My jsme před sezónou věděli, že to nebude lehké navázat na loňskou sezónu. To mužstvo v loni hrálo svůj výkonostní strop. My si o sobě nemyslíme, že jsme nějaký top tým, ale zase si nemyslíme, že patříme tam kde jsme teď. Prostě a jednoduše se nám nevedlo a všechno to negativní nám do sebe bohužel zapadalo. Hráčům v poli to nešlo jak se čekalo a ani brankářům se příliš nedařilo. To jsou spojité nádoby a výsledky nebyly. Teď nám hodně pomohl nahoru příchod Jardy Kameše. Tím nechci ale říct, že je Štefan Žigárdy na druhé koleji. Jemu to také pomůže že si odpočine a trochu si srovná hlavu. Ono jít od porážky k porážce je zejména pro brankáře strašně deprimující. Teď nám pomáhají hráči ze Znojma, kteří to u nás vždy odehrají velice dobře a jsou velkým přínosem pro tým. V jednu dobu mělo však Znojmo taky málo hráčů a nám neměl kdo pomoci. U nás se vždy před sezónou počítá s tím, že budou chodit 3-4 hráči k nám a když nebylo kde brát, tak se to na nás negativně projevilo. Snad máme toto období za sebou a bude to již jen lepší,“ uzavřel hodnocení trenér Olomouce Petr Fiala.