so 3.12.2011 | Martin Voltr, Lukáš Souček

Hradec otočil zápas s Pískem a získal dva body

Hradečtí hokejisté jedou na vítězné vlně! Zápas s Pískem se pro domácí Východočechy nevyvíjel zrovna příznivě, když ve 37. minutě prohrávali už 0:2. Nakonec se ale svěřenci Jiřího Mičky dočkali vyrovnání a v následném prodloužení rozhodli o své výhře. Pět vteřin před koncem nastaveného času vstřelil vítězný a zároveň svůj premiérový gól za Hradec Ján Bendík.

Jihočeši dvojnásobnou výhodu využili, Hradec nikoli

Stejně jako v řadě jiných domácích zápasů, i tentokrát měli Hradečtí hodně rozpačitý začátek. Nic na tom nezměnila ani jejich přesilová hra. Na začátku sedmé minuty už to z jejich strany vypadalo zajímavěji, to když se v mezikruží odhodlal ke střele Luděk Brož. Ta se ale otřela o hokejku obránce a zamířila těsně vedle branky.

O čtyři minuty později mohli Hradečtí udeřit z ještě lepší příležitosti. Ladislav Rytnauer vyslal z rohu pásma přihrávku na neobsazeného Michala Tvrdíka, jenže proti zkušenému útočníkovi skvěle zasáhl Martin Falter.

Zanedlouho putovali na trestnou lavici v rychlém sledu dva Hradečáci a Písek touto možností nepohrdl. Roman Vráblík posunul na modré čáře puk Michaelu Kolarzovi, jehož tvrdou ránu tečoval přesně do růžku hradecké klece Jan Eberle - 0:1.

Z první třetiny to ale rozhodně nemuselo být všechno. Úplně stejnou možnost totiž dostal i domácí celek. V ní ale několikrát zaváhal obránce Václav Čížek a Hradečtí se k žádné střele nedostali. Nejtěsnější možné vedení tak stále drželi Jihočeši.

Domácí byli lepším týmem, i když stále ztráceli

Druhou periodu zahájila šance Josefa Slavíka, proti níž se vytáhl Jakub Čech. Další minuty ale byly v jednoznačné režii domácích hokejistů, kteří svírali svého soka v kleštích. Martin Falter však byl ve všech případech na svém místě. Pumelici Zdeňka Čápa vyrazil dokonce maskou.

Mikulášské utkání svým vývojem připomínalo první vzájemný souboj na východě Čech. Tehdy vedl Písek od 18. minuty a domácím se podařilo srovnat až ve třetím dějství. Tentokrát se ale skóre měnilo ještě ve druhé třetině. Nejprve sice nevyužili své šance jak Ferebauer, tak Koudelka, ale v posledních čtyřech minutách už gól na každé straně padl.

O ten první se postarala spolupráce Jiřího Kudrny se Stanislavem Polodnou, který zblízka doklepl nastřelený kotouč za Čechova záda. Hosté tak dokonale šokovali hradecký stadion a na kostce svítil stav 0:2.

Hradečtí se ale přesně dvě minuty nato vrátili do zápasu. Soupeř jim nabídl přesilovku, kterou proměnili ve sploupráci dva obránci východočeského týmu – Zdeněk Čáp na modré poslal puk do ohně, kde číhal se svou hokejkou Jiří Hendrich a jeho teč znamenala snížení stavu na 1:2.

Zápas znovu nenašel vítěze

No a tažení za vyrovnáním Hradečtí dokonali už po 130 sekundách třetí části. Prsty v tom měl jeden jediný hráč – Luděk Brož nejprve vystřelil z mezikruží a když si svou střelu dojel, udělal si několika kličkami blázny z Martina Faltera, načež triumfálně zasunul do prázdné brány - 2:2.

Hned vzápětí mohl zpět na stranu Písku převážit skóre David Nedorost, ale Jakub Čech i proti němu prokázal svou formu z posledních zápasů. Vynikajicí šance měli i domácí, jmenovitě Jiří Hendrich a Jiří Kadlec. Třetí formace, do které oba dva patří, byla znovu nejlepší pětkou hradeckého týmu.

Tříbodové vítězství si ještě stále mohl zajistit kterýkoli z týmů, o něco blíže k němu ale měli domácí. To zejména díky poslední minutě, kdy se ve výhodné pozici zjevil Martin Koudelka. Nejlepší hráč hostů Martin Falter ale puk za svá záda nepustil, a tak se stejně jako v prvním vzájemném zápase šlo do prodloužení.

Hradec opět dominoval a vysloužil si dva body

Nastavená pětiminutovka je v letošním ročníku disciplínou, ve které hradečtí hokejisté neprohrávají. I tentokrát v ní byli výrazně lepším týmem a když putovala na trestnou písecká posila z Českých Budějovic Michael Kolarz, domácí měli před sebou dvě minuty výhodné přesilovky čtyři na tři.

Falter ale i v prodloužení zářil a zákrok večera vytasil proti Patriku Moskalovi. Ten už mířil do prázdné brány, jenže v posledním okamžiku mu zkušený brankář obrovskou šanci zmařil. Když ale Kolarz skákal na led, písecký gólman už kapituloval – přesně pět sekund před koncem prodloužení tečoval Tvrdíkovu střelu Ján Bendík a kotouč se zastavil až v síti. Domácí tak po výhře 3:2 v prodloužení znovu brali dva body.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Písek přijel s ohromnou chutí a první třetinu jsme byli pod mírným tlakem. Pak jsme ale pomalu nabírali dech a dostávali se do šancí, kterých jsme nakonec měli dost. Gól v prodloužení byl podle mě zasloužený, protože od druhé třetiny jsme byli o kousek lepší. Mohli jsme rozhodnout už v základní hrací době, jenže nám chybí klid na hokejkách a nedáváme ani některé loženky. Byl to těžký zápas se soupeřem, který jede na vítězné vlně. My jsme ho zvládli dvoubodově a jsme spokojení.

Josef Řeháček (IHC KOMTERM Písek):
Jeli jsme sem s tím, že každý bod bude dobrý. To se nakonec podařilo, ale mohli jsme mít i tři body. Začátek byl podle našich představ, kluci byli soustředění a šli jsme do vedení. Ve druhé třetině jsme se trochu dostali pod tlak, ale sami jsme dali na 2:0. Branka na 2:1 pak podle mě byla klíčovým momentem, protože dvoubrankové vedení bychom ve třetí třetině udrželi. Hradec ale srovnal a bohužel byl nakonec šťastnějším týmem.