po 17.11.2008 | Michal Luňák

Hradec podlehl Chrudimi 3:4

Zdravotně zdecimovaní hráči HC VCES Hradec Králové podlehli doma Chrudimi 3:4. Chrudim měla vynikající vstup od utkání a rychle vedla v ČEZ stadionu 2:0, ale domácí hráče to nesrazilo. V průběhu utkání vyrovnal Jaroslav Roubík ještě na 3:3, ale poslední slovo měla Chrudim. V 56. minutě tříbodovou trefu zaznamenal Tomáš Zohorna. Chrudim tak vrátila hradeckým porážku z domácího stadionu a odváží si tři body. Hradečtí navíc opět ztratili jednoho hráče, jelikož z utkání musel odstoupit Milan Karlíček. Další utkání sehrají hradečtí již ve středu s Třebíčí. Utkání začíná tradičně v 18:00.

Do Východočeského derby vstoupila aktivně Chrudim. Tomáš Martinec si ve třetí minutě na Koutského sice ještě nepřišel, ale o dvě minuty později již udeřilo. Lukáš Král krásně našel Lukáše Valka a ten překonal bezmocného Koutského 0:1. To však nebylo ze strany hostů zdaleka vše. O necelé dvě minuty později totiž Marek Zadina bekhendovou střelou překonal hradeckého brankáře podruhé 0:2. Hradecký trenér Pazourek reagoval oddechovým časem a jeho tým se zvedl. Zlepšenou hru domácích korunoval v přesilové hře Marcel Ulehla který snížil na 1:2. Pak měl Hradec několik šancí, ale Březina, Kadlec ani Hendrich dobře chytajícího Růžičku nepřekonali. Udeřilo tak opět na druhé straně. V přesilové hře našel Tomáš Martinec krásně Marka Zadinu a ten vstřelil svou druhou branku v utkání 1:3. Do kabin se tak šlo po první třetině lépe chrudimským.

Do druhé třetiny vstoupil Hradec se změnou v brance a také se změnou herního projevu. Již ve 21. minutě snížil Martin Koudelka který propasíroval puk za Růžičku 2:3. Po této brance odstartoval domácí celek kolotoč šancí a růžička se měl co ohánět aby udržel těsné vedení hostů. To držel až do 28. minuty, al v té nestačil na hradeckého kapitána Jaroslava Roubíka. Ten ve vlastním oslabení dostal přihrávku do Kadlece a nechytatelnou střelou vyrovnal na 3:3. Ve druhé polovině druhé třetiny to již byl pouze souboj hradeckých hráčů s brankářem Růžičkou. Ten však již za svá záda žádný kotouč nepustil a po druhé třetině byl tak stav vyrovnaný 3:3.

Do třetí třetiny trenér Hosták vystřídal brankáře. Martina Růžičku nahradil Martin Němec a jak se později ukázalo byl to dobrý tah. Do poslední třetiny nastoupila obě družstva hodně opatrně a s jasným cílem neudělat chybu. Nejnebezpečnějším momentem začátku třetiny byla střela hostujícího Bláhy, která těsně minula hradeckou branku. I Hradec se pokusil poprvé v utkání strhnout skóre na svou stranu, ale Jiří Kadlec našel jen připravenou lapačku Němce. V polovině třetí třetiny rozhodčí Smitka lehce rozdýchal na stadionu vášně. Podražení Vyskočila správně potrestal dvěma minutami, ale zároveň dal hradeckému Hruškovi dvě minuty za nafilmovaný pád. Ten výrok rozhodčího patřičně okomentoval a vyfasoval navíc osobní trest a svému týmu již nepomohl. Když už utkání směřovalo do remízového konce překvapivě udeřilo. Tomáš Zohorna našel mezeru mezi betony Luňáka a poslal Chrudim opět do vedení 3:4. Na tento šok již hradečtí hráči nedokázalo odpovědět. Jedinou šancí byla střela Jaroslava Roubíka. Tu však jistě chytající Martin Němec vykopl betonem a mohla propuknout zasloužená radost hostů.