po 17.11.2008 | Michal Luňák

Zdravotně rozebraný Hradec nestačil na dobře hrající Chrudim

Po středečním derby ve kterém zvítězila Chrudim zaslouženě 4:3 byly nálady obou trenérů logicky rozdílné. Ten hradecký Pavel Pazourek byl smutný jednak z výsledku, ale také ze stavu týmu. V průběhu druhé třetiny musel z utkání odstoupit i Milan Karlíček ,,To už je takový poslední hřebíček do naší rakve. Po jeho odstoupení se nám to do třetí třetiny rozpadlo definitivně," nechal se slyšet po utkání Pavel Pazourek. To jeho kolega Martin Hosták zářil štěstím a rozdával úsměvy na všechny strany. Nebylo se co divit, jelikož jednak jeho tým podal kvalitní výkon a pak také trenér vyhrál ve svém rodném městě. ,, Málokdy můžu jet na zápas jen z kopce a na kole. To jsem sice dneska nechal doma, ale pro mě je toto domácí zimáček," pronesl hradecký rodák Martin Hosták v hodnocení utkání.

Pavel Pazourek: Na soupisce máme dvanáct obránců a z toho šest zraněných

Velice rozmrzelý byl po utkání s Chrudimí trenér hokejistů HC VCES Hradec Králové Pavel Pazourek. ,,Tak my jsme hodně špatně vstoupili do utkání. Bylo na nás vidět jak těžké utkání jsme odehráli v Brně. Postupem času se náš projev zvedl, ale pak nám v průběhu druhé třetiny vypadl další obránce (odmlčí se). My prostě nemáme hráče na doplnění a ti co hrají tak jsou logicky přetížení. Utkání pak v závěru rozhodla náhodná branka. Je naší chybou, že jsme utkání pět minut před koncem nedohráli na remízu. Já hlavně teď nevím jak to bude s námi dále. Ztratili jsem zápas v Brně, ztratili jsme zápas dnes a vše kvůli tomu našemu stavu obranné řady,“ takto začal hodnocení utkání hradecký trenér.

Hradec začal utkání velice špatně a rychle prohrával 0:2. Tým se však zvedl a dokázal srovnat na 3:3. Bohužel se mu již nepodařilo vstřelit branku na 4:3 i když k tomu šance měl. ,,Tak byla škoda že se nám nepodařilo v té druhé třetině ještě dát branku. Hráli jsme v té části utkání dobře. Ovšem to už bychom asi chtěli hodně. Nám v tom zakončení schází ta agresivita útočníků. Dnes nám zase dala branku pouze první a druhá řada.“

Do třetí třetiny derby již nenastoupila opora hradecké obrany Milan Karlíček. ,,To už je takový poslední hřebíček do naší rakve. Jirka Hendrich a Milan Karlíček jsou dva obránci, na kterých stojí ta naše naprosto zraněním rozebraná obrana a nám se to do třetí třetiny rozpadlo definitivně. Vedle nich hrají mladí hráči. Ovšem bez této dvojice to prostě nepůjde,“ trenér hradeckých hokejistů jen těžko hledal slova pro současný stav hradecké obrany.

Po první třetině došlo ke změně na postu brankáře. Vladislava Koutského vystřídal Filip Luňák. Stalo se tak poprvé od prvního kola v Porubě, že trenér střídal brankáře v utkání. ,,Tak Vláďa se nám moc nezdál. Různě mu to tam poskakovalo, ale je také potřeba vidět, že mu vůbec nepomohl tým. Chtěli jsme tím hlavně navodit změnu a nějak oživit ten tým.“ Tato změna se povedla a tým skutečně do druhé třetiny ožil. Celkově z toho však byla opět prohra o jedno branku. Navíc tým stále kosí zranění. Co do dalších zápasů? ,,Já nevím, ale takhle to dále nejde (odmlčí se). Na soupisce máme dvanáct obránců a z toho šest zraněných. Přitom jsou to všechno obránci ze základní sestavy a navíc jsou to zranění na delší čas. U pěti z nich je jasné, že se nevrátí dříve než za čtrnáct dní. Uvidíme jak dopadne Milan Karlíček ještě. Hráči prostě nejsou, ale takto se to hrát nedá.“

Skutečně situace hradecké obrany je katastrofální. Bude jí trenér řešit i s generálním manažerem Romanem Višňákem? ,,Tak ta situace se řeší už měsíc. Nejsou ale hráči kde brát a asi ani není příliš finančních prostředků na ně. Byl tady Patrik Flašar, ale nepodařilo se domluvit s jeho mateřským klubem na dalším hostování. Je to skutečně špatná situace a popravdě nevím kudy z ní ven,“ vypovídal naprosto upřímně a otevřeně hradecký trenér.

Celková situace hradeckého týmu není příliš dobrá. Musí teď být trenér více psychologem? ,,Tak jistě že musíme na kluky opatrněji a více s nimi mluvit o té situaci. Teď není čas na řvaní a jednání v emocích. Nám teď něco chybí. Je to o tom kádru, jelikož poslední dvě utkání se prohrála jen díky složení sestavy a zejména obrany. Bohužel tam nemáme moc variant a ani mě teď nenapadá jak budeme hrát ve středu. Naše situace je katastrofální a když se nad tím zamyslím, tak mě skutečně ani nic nenapadá,“ uzavřel hodnocení hradecký trenér Pavel Pazourek.

Martin Hosták: Vrátili jsme Hradci porážku kterou nám uštědřil v Chrudimi

Trenérský protějšek Pavla Pazourka Martin Hosták byl po utkání logicky spokojen. Jeho tým vyhrál a odčinil tak zaváhání s Třebíčí. ,,Tak snad jsme tu Třebíč odčinili. Navíc jsme Hradci vrátili tu porážku kterou nám uštědřil doma v Chrudimi. Ono se dá v zásadě zopakovat to, co jsem říkal minule a před minule. Pokud hrajeme se soupeřem který chce hrát hokej, tak je to ke koukání a my se tomu dokážeme přizpůsobit. Navíc se nám podařilo vstřelit ten šťastný gól na konci utkání a jsem rád že máme tři body.“

Chrudim měla výborný vstup do utkání a rychle vedla 2:0. Tento začátek týmu hodně pomohl. ,,Tak je vždy dobré začít takhle. Celý ten tým to zvedne a hráči si daleko více věří. My jsem pak brzo dostali branku na 2:1 což byla škoda. Hrozně důležitý byl pak ten gól na 3:1. To že jsme tu třetinu dohráli za stavu 3:1 považuji za jeden z klíčových momentů utkání. Odskočili jsme domácím a nenechali je jít do nějakého tlaku. Víme, že je Hradec velice silný v ofenzívě.“

Po druhé třetině byl stav utkání 3:3. Ve třetí třetině místo očekávaného tlaku hradeckých přišla velice dobrá a aktivní hra chrudimských. ,,Tak chtěli jsme si vzít ponaučení právě z té poslední třetiny s Třebíčí. Tam jsme hráli moc pasivně a po tom co dala Třebíč na 5:3, tak jsme se zbytečně zbavovali puků a hráli celkově pasivně. Takže teď jsme chtěli hrát více s pukem, více v útočném pásmu, více aktivně a to se nám nakonec podařilo. To že se nám podařilo vstřelit čtvrtou branku je shoda okolností. Prostě jsme potřebovali odehrát lepší třetí třetinu než s Třebíčí a to se nám podařilo. Myslím si, že jsem jí odehráli velice slušně.“

Stejně jako Hradec tak i Chrudim střídala brankáře. Po druhé třetině nahradil Martina Růžičku Martin Němec. ,,Martin Růžička tam měl pár nejistých zákroků. Byl z toho možná trochu nešťastný. My jsem věděli, že mužstvo potřebuje nějaký impulz. Martin Němec čeká na svou šanci již delší dobu. Dnes se jí dočkal a myslím si, že se svého úkolu zhostil velice dobře.“

Po utkání s Třebíčí bylo v Chrudimi hodně rušno. Došlo dokonce k vyřazení Davida Pospíšila z kádru týmu. ,,No bylo hodně rušno. O odchodu Davida již víte. Padly tam i nějaké pokuty. My nemůžeme být spokojeni s tím, že získáme s Třebíčí jeden bod, zvláště když čtrnáct minut před koncem vedeme 5:2. Hráči si musí uvědomit, že mají nějaké povinnosti. Bylo tam spousta věcí které nemůžeme dělat a vyvodily se z toho důsledky. Jedna z možností jak se tomu příště vyvarovat je i tohle a odnesl to bohužel David.“ Jaký byl hlavní důvod odchodu zkušeného útočníka? ,,Tak problém u Davida již trval déle a myslím si, že lépe by se vám k tomu vyjádřil pan Tankos,“ uzavřel Martin Hosták na téma David Pospíšil.

Pro trenéra chrudimských to byl speciální zápas. Vedl tým ve městě kde vyrůstal a stále žije. Motivoval své svěřence nějak extra? ,,Pro mě to byl v uvozovkách domácí zápas. Já jsem tady doma. Málokdy můžu jet na zápas jen z kopce a na kole. To jsem sice dneska nechal doma, ale pro mě je toto domácí zimáček. Vyrůstal jsem tady a tak nějaké pocity, že zrovna tady chci vyhrát tam byly. Chtěl jsem odjíždět s úsměvem a ne abychom se na sebe s hráči mračili jako po Třebíči. Takže pro mě tohle byl určitě speciální zápas.“

Patřila ke speciálnímu zápasu i speciální prémie pro tým? ,,Z pravidla tomu tak je. Vždy ten kdo hraje proti týmu kde nějaký čas byl dává něco do kasy. Takže nějaká svačinka pro tým jistě bude a nemine mě to,“ s úsměvem uzavřel trenér Martin Hosták.