út 18.11.2008 | Michal Luňák

Marcel Ulehla: ,,Musíme hlavně bojovat, jelikož nic jiného nám nezbývá”

Alespoň částečnou radost mohl mít po utkání Slovenský útočník v hradeckém dresu Marcel Ulehla. Ten zaznamenal v utkání s Chrudimí svou premiérovou branku v novém angažmá. ,,Jsem rád že se mě tam odrazil puk a dal jsem branku. Bohužel nám to nepomohlo k bodovému zisku," nechal se slyšet Marcel Ulehla po derby s Chrudimí. Daleko spokojenější byl však centr hostů a hradecký odchovanec Tomáš Martinec. Ten návštěvníkům ČEZ stadionu opět předvedl, že je stále platným hráčem. ,,Do Hradce se vracím hrát vždy rád, jelikož jsou zde výborní fanoušci a chodí jich zde poměrně hodně," například toto zaznělo v Tomášově hodnocení utkání.

Marcel Ulehla: Utkání bylo vyrovnané a Chrudim byla nakonec šťastnější

Hradec nedokázal podruhé porazit Chrudim a prohrál doma 3:4. Jaké to bylo utkání pohledem Marcela Ulehly? ,,Začali jsme to utkání hodně slabě. Pak jsme se dostali tou kontaktní brankou trošku do hry, ale oslabení nás zase trochu přibrzdilo. Po první třetině jsem si v kabině řekli, že do toho musíme dát maximum a udělat vše pro otočení výsledku. V té druhé třetině se nám podařilo výsledek utkání vyrovnat, ale nepodařilo se nám dát čtvrtou branku. Pak už to bylo kdo z koho. Bohužel ve třetí třetině dala čtvrtou branku Chrudim. Po té brance jsme se ještě pokoušeli o vyrovnání, ale už to prostě nešlo a brankář soupeře naše střely chytil.“

Co stálo za špatným vstupem do utkání? Byla třeba důvodem i únava z utkání v Brně? ,,My se nemůžeme vymlouvat na únavu z Brna jelikož Chrudim hrála také v sobotu zápas. Prostě se ta první třetina povedla hostům. Všechno se jim odrazilo na hokejky a povedlo se jim vstřelit tři branky. My zase pak hráli lépe ve druhé třetině a celkově to bylo hodně vyrovnané utkání se šťastnějším koncem pro Chrudim.“

Byla po té první nepovedené třetině bouřka v hradecké kabině? ,,Ani ne. My jsme si řekli že každý musíme začít u sebe. Každý musíme hrát na sto procent a začít ten zápas prakticky od začátku. Myslím si že se nám to i podařilo a jen to bylo o tom, že se nám nepodařilo dát na 4:3.

Věc která může Marcela Ulehlu těšit je to, že zaznamenal premiérovou branku v hradeckém dresu. ,,Určitě mě hodně pomohlo zařazení do druhé útoku vedle Martina Koudelky. Mám tam daleko více prostoru na ledě. Jsem rád že se mě tam odrazil puk a dal jsem branku. Bohužel nám to nepomohlo k bodovému zisku.“

Hradecký útočník mohl dát ještě jednu branku. Své sólo ve druhé třetině však neproměnil. ,,To byl možná i zlomový moment toho utkání. Musím si to přiznat. Mířil jsem mezi nohy, ale on to nějak vyrazil. Pak se to ještě odrazilo k Janu Hruškovi, ale nic z toho nebylo. Velká škoda.“

Třetí třetina derby byla naprosto odlišná od prvních dvou. Hrál se velice opatrný hokej. ,,Bylo to tím, že obě mužstva již hrála hodně opatrně. Ani jeden tým logicky nechtěl dostat branku. Hodně se to již soustředilo na obranu. Je jasné, že každý chtěl využít nějaký protiútok na vstřelení branky, ale šlo o to hlavně nedostat. Podle toho ta hra asi vypadala.“

Jak Marcel Ulehla vnímá zdravotní situaci hradeckého týmu? ,,To je neuvěřitelné jakou marodku my máme. O obraně ani nemluvím a to se teď ještě zranil Milan Karlíček. Z útoku je zase mimo dvojice Patrik Moskal a Daniel Volráb. Budeme to hold muset nějak doléčit a poskládat ten tým. Musíme hlavně bojovat, jelikož nic jiného nám nezbývá,“ uzavřel Marcel Ulehla po derby s Chrudimí.

Tomáš Martinec: Děti chtěli remízu, ale jsou hradečáci a tak fandí Hradci.

Chrudim výhrou na ledě hradeckého ČEZ stadionu napravila domácí zaváhání s Třebíčí a připsala si důležité tři body do tabulky první ligy. Po utkání byl tak spokojený odchovanec hradeckého hokeje Tomáš Martinec. ,,Je to pro nás hodně důležitá výhra, jelikož se na nás začal dotahovat spodek tabulky. My jsme si hloupě prohráli zápas s Třebíčí, takže body potřebujeme jako sůl. Je jedno jestli je získáme s Hradcem nebo s kýmkoli jiným. Každý získaný bod je pro nás hodně cenný.“

Chrudim začala utkání ve velkém stylu, ale ve druhé třetině přišel výpadek. V čem viděl Tomáš Martinec největší rozdíl? ,,Tak Hradec hrál dobře a ve druhé třetině hrál ještě lépe. My jsme navíc zase udělali několik zbytečných chyb. Často jsme hráli také ve čtyřech. Navíc jsme dostali góly, nevím jestli smolné, ale prostě dostali. Ale jako zasloužili jsme si ztratit to naše vedení, jelikož jsme přestali bruslit a Hradec nás prostě přehrál ve druhé třetině. Když si tak uvědomuji, tak můžeme být rádi, že jsme dostali jen dvě branky a prakticky se šlo do třetí třetiny od stavu nula nula.

Třetí třetina utkání byla nejopatrnější částí zápasu a vyšla lépe hostům. ,,My jsme šli do té třetí třetiny s cílem nefaulovat a hlavně začít zase bruslit. To se nám podařilo docela naplňovat. Bylo vidět, že obě družstva nechtějí udělat chybu a hrálo se hodně opatrně. Bylo naším štěstím, že branku jsme dali my a vyhráli jsme.“

Tomáš Martinec hradeckému publiku zase nechal zavzpomínat na jeho časy v hradeckém dresu. Připravil v přesilovce ideální pozici pro Marka Zadinu a byl neustále nebezpečím pro branku domácích. Zažívá teď lepší období než na začátku sezóny. ,,Tak start do sezóny byl z mé strany takový všelijaký. Pro každého hráče jsou důležité nasbírané body, jelikož to zvedá jeho sebevědomí. Na druhou stranu pro nás jsou důležité hlavně týmové body do tabulky a my potřebujeme vyhrávat jako tým. Já už jsem teď v takovém věku, že na ty svoje statistiky už tak nekoukám a není to pro mě ta hlavní motivační věc (směje se). Důležité je aby se dařilo mužstvu a drželo se nahoře v tabulce.“

Jaké jsou návraty Tomáše Martince na stadion kde se učil hrát hokej? ,,Tak je jasné, že je to vždy takové zvláštní. Mám to ale lehčí v tom, že jsem v Hradci prakticky každý den se svými dětmi. Hrají hokej tady za Hradec. Do Hradce se vracím hrát vždy rád, jelikož jsou zde výborní fanoušci a chodí jich zde poměrně hodně. Rozhodně se mě tady hraje lépe než někde na Moravě.“

Vzhledem k tomu, že potomci Tomáše Martince hrají za hradecký hokejový klub, tak se nabízí otázka komu fandí v zápase Hradec-Chrudim? ,,No tak děti před utkáním říkali, že by byla dobrá remíza. Ale je jasné, že jsou to hradečáci a tak fandí Hradci. Kluk hrál dneska zápas navíc. Já jen doufám, že aspoň trošku fandili i tátovi (směje se).

Nejednoho hradeckého fanouška zajímá také to, zda uvidí Tomáše Martince ještě někdy v hradeckém dresu. ,,Ježíši to vůbec nevím a je to hodně těžká otázka. Tento rok mám smlouvu v Chrudimi a doufám, že se nám podaří splnit ten cíl co máme. Co bude v další sezóně se uvidí,“ uzavřel zkušený útočník který svou stálou kvalitní výkonnost předvedl i ve středečním derby.