so 19.11.2011 | Lukáš Souček

Hradec potěšil domácí publikum a porazil Medvědy 4:2

Hradečtí hokejisté přivítali na domácím kluzišti Beroun a po sérii neúspěchů se nakonec mohli radovat ze zisku zasloužených třech bodů. V sobotu nedali svému soupeři šanci a s přehledem na domácím ledě kontrolovali zápas. Beroun se nedostal do žádných větších šancí a utkání domácím značně usnadnil zbytečnými fauly. Utkání o sedmé místo zvládl lépe Hradec a posunul se v tabulce právě před Beroun.

Hradec využil přesilovou hru a šel do vedení

Neodehrály se ani dvě minuty utkání a ve středním pásmu u trestoměřičů po jednom ze soubojů vypadlo plexisklo. Následovala tak nucená technická pauza, po které si první vážnější šanci vytvořili Hradečtí. Čtvrtý hradecký útok se nastěhoval do útočného pásma, Kadlec předložil Valáškovi, ale ten netrefil ideálně.

O tři minuty později si nebezpečné místo před Čechovou bránou vyhlídl kapitán hostů David Švagrovský, ale střelu Sobotky nakonec za brankovou čáru neprotlačil. V deváté minutě se na trestnou lavici usadil Dmitrij Jaškin.

Hned první nabídnutá přesilová hra znamenala vedení domácího týmu. Ondřej Poživil vypálil od modré čáry a trefil berounského brankáře. O dvacet vteřin později už se ale hradecký bek nemýlil a přesnou střelou k tyči otevřel skóre utkání - 1:0.

Ve druhé třetině padly tři branky

Na začátku druhé třetiny měl plné ruce práce Robert Slipčenko, když musel zasahovat proti střele Čížka a Poživila, který lačnil po druhém gólovém úspěchu. Nakonec roli střelce hradeckého týmu potvrdil Vít Budínský, když s dávkou potřebného štěstí propasíroval kotouč za brankovou čáru - 2:0.

Hosté našli odpověď o dvě minuty později. Po mele v útočném pásmu Berouna se kotouč odrazil na hokejku Jindřicha Baráka. Ten dlouze nic nevymýšlel a okamžitě nahodil puk z modré čáry zpět do ohně před bránu. Jeho švihovka ovšem nepotřebovala žádnou pomoc spoluhráčů a doplachtila až do hradecké sítě -2:1.

V polovině utkání Hradec odskočil znovu na rozdíl dvou branek. Martin Vágner viděl od modré čáry dobře postaveného Martina Koudelku, který tentokrát žádného dalšího spoluhráče nehledal a přesnou střelou pod víko zvýšil na 3:1.

Do konce druhého dějství ještě mohl přidat čtvrtou branku Vít Budínský, ale v pozici mezi kruhy trestuhodně netrefil naprosto odkrytou branku. V hledišti už polovina fanoušků vstávala ze sedadel, ale marně. Do kabin se odcházelo za stavu 3:1.

Medvědi neměli k obratu dostatek sil

Ani ve třetí třetině Medvědi nehýřili přehnanou aktivitou a to je pravděpodobně stálo možnost poprat se o body. Berger sice ještě svou šanci neproměnil, ale ve 46. minutě Kadlec poslal puk před bránu, kde číhal Milan Valášek. Ten dopravil kotouč za brankovou čáru pravděpodobně bruslí, ale i přes protesty hostů byla branka bez debat uznána - 4:1.

Po čtvrté inkasované brance přenechal Slipčenko místo v brankovišti Danielu Karešovi. Medvědi si neustále ztěžovali situaci zbytečnými vyloučeními, zejména pak zásluhou Dmitrije Jaškina. Ten na trestnou lavici zavítal během šedesáti minut hned čtyřikrát.

Přesto se mladý český talent zapsal do statistik i v kladném slova smyslu. V 54. minutě připravil druhý gól Medvědů pro Robina Malého, který svoji první letošní trefou snížil na 4:2.

To bylo ale v sobotním utkání vše. Zhruba pět vteřin před koncem utkání se ještě v obrovské šanci ocitl Václav Lesák, ale odkrytou klec Medvědů z pozice mezi kruhy přestřelil. To už ale hradecké hokejisty mrzet nemuselo. Domácí zápas totiž zvládli a v tabulce se posunuli právě před Beroun.

Jiří Slabý (HC VCES Hradec Králové):
Beroun je pro nás docela těžký soupeř. Dneska jsme odehráli takovou partii, jakou jsme si řekli a na hráčích bylo vidět, že se snaží plnit naše pokyny. To podle mě přineslo úspěch. Byla tam bojovnost, nasazení, srdíčko a touha po gólech. Viz ten čtvrtý gól, kdy to tam kluci dotlačili silou vůle. Za to se hráčům sluší poděkovat.

Miloš Pecka (HC Berounští Medvědi):
V Hradci se vždycky hodně těžko sbírají body. První třetinu jsme ještě sehráli dobře a měli jsme v ní pár šancí, bohužel jsme ji ale prohráli 0:1. Od druhé třetiny jsme se už do šancí nedostávali, což bylo také způsobené spoustou našich vyloučení. Ze šesti střel na bránu se pak špatně dávají góly. Soupeř se dostal do vedení 3:1 a to už si zkušeně pohlídal.