Rozhovory
ne 20.11.2011 | Sanny Muharem

Snad nás vítězství nakopne, doufá Patrik Moskal

Sobotní podvečer s sebou přinesl další kolo první hokejové ligy. Na soutok Labe a Orlice tentokrát zavítali Medvědi z Berouna, kteří se v poslední době také nenacházeli v ideálním rozpoložení. Hradec si šel od začátku utkání za bodovým ziskem, a to se nakonec podařilo. Do statistik se také zapsala druhá hradecká formace, která dala tři ze čtyř branek. Tahoun této formace v letošní sezóně Patrik Moskal v zápase proti Berounu dvakrát asistoval.

Statistiky Patrika Moskala v základní části
Sezóna Zápasy Branky Asistence Body
2008/09 33 7 5 12
2009/10 41 6 11 17
2010/11 41 11 7 18
2011/12 24 12 14 26

Východočeši dokázali v posledních sedmi duelech zvítězit pouze jedinkrát. Obměna kádru prospěla a hráči se na ledě drali za vítězstvím, což by mohla být vidina lepší budoucnosti. „Doufám, že nás to nakopne, jelikož jsme tu výhru potřebovali jako sůl. Jsme rádi, že jsme ten zápas zvládli víceméně od začátku do konce,“ komentuje obraz hry nejproduktivnější hradecký hráč Patrik Moskal.

Ve druhé periodě se ale Medvědům podařilo snížit na rozdíl jediné branky. Zanedlouho však opět zaúřadovali Hradečtí a dostali se zpět do dvoubrankového vedení. „Ve druhé třetině jsme měli trochu výpadek, kdy nás zatlačili a z toho padla branka na 1:2. Od té doby jsme je ale k ničemu nepustili, k tomu jsme přidali ještě další branky,“ dodává jedním dechem.

V sestavě hradeckého mužstva proběhl kolotoč změn. Odešel Ondřej Látal s Milanem Karlíčkem. Na druhou stranu tým posílil například Martin Záhorovský. „Mužstvu moc nepřidává, když pokaždé hraje někdo s někým jiným. V naší lajně to teda neplatí, ale u ostatních ano. Samozřejmě, že nám to moc neprospívá, ale co se dá dělat. Provázejí nás zranění. Chtělo by to nějakým způsobem ustálit, udělat tři pětky, které se budou moci sehrát,“ říká Patrik Moskal.

Druhá hradecká formace letos tedy zatím jako jediná drží pospolu. V zápasech častokrát boduje a ani dnes tomu nebylo jinak. „Hraju s Búďou a Koudym, jsme na sebe zvyklí. Musím zaklepat, že nám to zatím jde. Jsem rád za Koudyho, který se v utkání trefil, to naší formaci ještě více prospěje,“ uznává kvality svých spoluhráčů.

Patrik Moskal je tahounem hradeckého celku, když stojí na čele kanadského bodování. Dalo by se říci, že prožívá zatím svou nejlepší sezónu v kariéře. „Bodově určitě. Na individuální statistiky se ale nedívám, my musíme jít jako tým a důležitější jsou výhry, než to, že se mi bodově daří. Chceme se držet v té první šestce,“ nikterak nezveličuje svůj bodový zisk.

Hradeckým se vydařil vstup do první hokejové ligy. Pak ale přišly nepříjemné peripetie, které znamenaly pokles na osmou příčku. Po sobotní výhře se ale Hradec posunul blíže k čelu, na šesté místo. „Mohlo to být lepší, nebo také klidně ještě horší. Měli jsme výpadek v podobě série proher, což nás srazilo dolů. Musíme se však dívat dopředu a jít od zápasu k zápasu,“ nabádá své spoluhráče Patrik Moskal.