st 7.11.2012 | Filip Červinka, Sanny Muharem

Hradec sahal po třech bodech, nakonec se musí spokojit s jedním

Vyrovnaný zápas s dramatickou koncovkou nakonec zvládla lépe Olomouc. Hosté se dostali do vedení dvakrát, Hradečtí pak ale v průběhu třetí třetiny dokázali otočit vývoj. Svěřenci Martina Hostáka měli tři body na dosah ruky, nakonec Olomouc srovnala a těsně před koncem ještě měla k dispozici trestné střílení. To neproměnila a šlo se tak do prodloužení. V tom se Kohoutům podařilo urvat bod navíc. Královští lvi tak odchází z této bitvy jako poražený celek a svému soupeři se bodově nepřiblíží.

Diváci marně čekali na vstřelení branky

Úvodu utkání se chtěli zhostit Královéhradečtí. Všechny akce ale končily před Haslászovou svatyní. Obraz hry se stále vyrovnával a hráči si museli připadat jako na horské dráze. Dlouhá část bez přerušení nabídla všem přítomným hned několik šancí na obou koncích kluziště. Největší si vypracoval Roman Rác, jehož nenápadná střela z vrcholu kruhů skončila na pravé tyči Čechovy brankové konstrukce. Až do poloviny úvodní periody se hrálo naprosto bez vyloučení a hra plynula, jako když bičem mrská.

Následně se do šance dostal domácí forvard Švagrovský. Ten si při početní výhodě jeho týmu najel od pravé strany mantinelu a svým tvrdým projektilem orazítkoval břevno bezmocně se ohlížejícího gólmana Halásze. Hokejisté obou týmů se v šancích střídali, gól diváci v první části neviděli.

Druhá část přinesla vytoužené branky, po jedné na každé straně

Po úvodním vhazování druhé části pokračovala přesilová hra Olomouckých, ti sevřeli domácí tým do kleští a udělali jim v obraně pěkný guláš, puk létal sem a tam. Do branky marně se na zemi převalujícího Čecha dopravil pohodlně kotouč Matěj Pekr – 0:1. Moravany gól nakopl k ještě většímu nasazení a Hradečtí bojovníci se jen marně dostávali do útočného pásma svého protivníka.

V polovině třetiny přišla na řadu hluchá část, která už pomaličku musela diváky uspávat a pak se jako blesk z čistého nebe prosadil hráč se třináctkou na zádech Jan Berger, kdy tečí usměrnil přízemní střelu Michala Tvrdíka od modré čáry – 1:1.

Leckdo by čekal nápor domácích, ale do šancí se naopak tlačil hostující tým, kterému jeho snažení utnul faulem jejich vlastní pěšák, a Královští lvi si mohli okusit další z řad přesilových her. Dlouhé odmlky, kdy se opravdu nic závratného nedělo, střídaly brankové příležitosti jak na straně hradeckých, tak na straně týmu Olomouce.

Hradečtí ztratili jednobrankový náskok

Na Olomouc v úvodu závěrečné částí opět čekala početní výhoda, tentokrát navýšená ještě o jednoho hradeckého provinilce. Znovu z toho byl gól. Prosadil se Jiří Řípa, kterému po krásné nahrávce od Matěje Pekra stačilo pouze zamést puk do hradecké svatyně – 1:2. Vyrovnání však na sebe nenechalo dlouho čekat a v početní výhodě se krásným gólem prezentoval Petr Haluza, jemuž se před svatyní Halásze podařilo bassebolovým způsobem trefit kotouč ze vzduchu, a síť se jen blahodárně zavlnila – 2:2.

Jako uspávači hadů si počínali v početních výhodách hráči Olomouce, ale vždy se jim podařilo nějakou nenápadnou šancí pořádně vystrašit domácí Hradec. Na druhé straně poslal Vladimír Říha svůj tým poprvé do vedení střelou z vrcholu kruhů a na tribunách hradeckého stadionu propukla ohlušující radost – 3:2.

Tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal na 3:3 povedenou individuální akcí Roman Rác. Hostující Kucsera měl následně možnost trestného střílení, avšak nesupěl, když místo puku skončil v brance sám.

Prodloužení zvládla lépe Mora

Šlo se do prodloužení, které rozhodli ve svůj prospěch hostující hráči díky Richardu Divišovi, jenž se vytočil zpoza branky a dopravil kotouč za záda Jakuba Čecha – 3:4. Mora si tak z Hradce Králové odváží cenné dva body.

Martin Hosták (Královští lvi Hradec Králové):
Já rozhodně spokojený nejsem. Tři minuty před koncem jsme ještě vedli o gól, na vedení jsme se hodně nadřeli. Dnešní zápas postrádal tempo. Nevím, zda to bylo tím, že se hrál třetí zápas v posledních pěti dnech. Každopádně bylo vidět, že soupeř chce hodně bránit, nikam se nehnal. Nejsem spokojený hlavně s tím, že jsme nedokázali ubránit výsledek. Vyskytovaly se tam hrubé chyby. Jeden bod je pro nás málo.

Petr Fiala (HC Olomouc):
Věděli jsme, že Hradec hraje velice dobře. Začal dobře bránit, dnes se to i potvrdilo. Soupeř se nikam nehnal. My jsme parádně kombinovali, podařilo se nám dát i nějaké hezké góly. Utkání nakonec dospělo do prodloužení, já jsem však s předvedenou hrou hokejistů spokojený. To, že jsme získali bod navíc, je hodně cenné. Alespoň jsme nedovolili Hradeckým dotáhnout se na nás. Na naší straně panuje spokojenost, bude se nám odjíždět dobře.