čt 8.11.2012 | Filip Červinka

Michal Tvrdík: Nemůžeme být spokojeni s bodem

Na půdu Královských lvů přijel soupeř, kterému se podařilo před tímto utkáním porazit druhý tým soutěže. Hradecké tak nečekalo nic jednoduchého, což se potvrdilo. Moravané si nakonec odváží z východu Čech dva body za výhru 4:3 po prodloužení. Do utkání také zasáhl Michal Tvrdík, který více jak měsíc nehrál. Nastupoval ve čtvrté formaci vedle parťáků Švagrovského s Bergerem a dokonce zařídil svou nahrávkou i jednu branku Královéhradeckých. „Asistence mě povzbudila do dalšího průběhu utkání,“ komentuje svůj počin navrátilec do sestavy hradeckého mančaftu.

Téměř více jak měsíc jsi nehrál kvůli zranění. Ve středu jsi nastupoval ve čtvrté formaci, jak jsi byl se svým výkonem spokojený?
Těžko říci, nerad bych takhle hodnotil sám sebe, od toho tu jsou jiní.

Michale, přispěl jsi nahrávkou na první gól svého týmu v utkání, potěšilo tě to?
Těší mě to hlavně v tom smyslu, že gól pomohl mančaftu srovnat celkem brzo nepříznivý stav na 1:1 a trochu nás to vrátilo do zápasu. Kdyby soupeř odskočil třeba na 2:0, hned by se utkání mohlo odehrávat úplně jinak. Bohužel máme jeden bod, chtěli jsme tři a v našem táboru tím pádem panuje zklamání.

Byli jste ale hodně blízko k vítězství, když jste vedli ještě tři minuty před koncem 3:2, co rozhodlo?
Nevím, jestli blízko. Ale jak trenéři, tak my hráči být spokojeni s dnešní hrou rozhodně nemůžeme. A rozhodly naše herní výpadky a hloupé chyby v obraně.

Co říkáš na rozhodující branku? Byla hodně podobná té předešlé, protihráč za sebou vždy nechal dva hradecké hokejisty a z otočky dokázal vstřelil branku. Dalo se tomu zabránit?
Moc jsem ji neviděl. Jednoznačně to však byla chyba a nemělo by se to stávat. Bohužel to dopadlo takhle, na hráče se zapomene a pak to rozhodne celý zápas.

Nezdá se ti, že padaly podobné góly, jako v posledním domácím utkání proti Ústí nad Labem?
Tak trochu určitě jo, ale Ústí je absolutně jiný mančaft než Olomouc, a ta byla dneska k poražení. Bohužel jsme do dnešního zápasu nedali asi tolik, kolik jsme dát měli, tím si vysvětluji ztrátu dvou bodů.

Mohl bys posoudit, jakou má sílu Olomouc s Jiřím Dopitou a bez něj? Letos jej trápí zranění a do utkání tak nezasáhl.
Já osobně jsem ho letos neviděl hrát. Loni ano a určitě je stále přínosem pro tým. Vyniká hlavně ve vyhrávání vhazování a jeho důraz před brankou nemá obdoby, takže v tomto směru jim určitě chybí. Na druhou stranu, Olomouc má spoustu mladých a dravých hráčů, kteří ho dokážou perfektně nahradit a vlít týmu novou krev do žil. Nemyslím si, že by v celkovém součtu až zase tak chyběl.

Konec první a druhé třetiny končil vždy vyloučením Hradce. Na začátku další části se pak soupeř trefil. Dá se to vysvětlit jako nesoustředěnost?
Je pravda, že zbytečných vyloučení tam bylo mnoho a my se musíme snažit, aby ty fauly byly naopak na nás. Hrát tedy u soupeře ve třetině. Jenže nás Olomouc zamkla na několik minut v pásmu, a tak přichází fauly z naší strany a následné přesilové hry. Neřekl bych ale, že to bylo nesoustředěností.

Příští zápas zajíždíte na led Šumperka, dá se na jeho půdě urvat tříbodové vítězství?
Urvat tři body se dají určitě, ale musíme utkání pojmout naprosto jinak než to dnešní. Musíme hrát lépe v obraně a ve stejném tempu po celou dobu utkání.