pá 11.9.2020 | Natálie Fišerová

Hradec v posledním přípravném duelu nestačil na Energii, padl 1:4

V rámci generálky na Tipsport extraligu odehráli Hradečtí přípravný zápas na ledě karlovarské Energie. Po nervózní úvodní třetině, během které došlo k několika potyčkám, z nichž nejvýraznější byla mezi Kellym Klímou a Jakubem Laukem, se diváci dočkali dvou branek. Jako první skóroval David Kaše, o srovnání se postaral Jakub Lev. Závěrečnou dvacetiminutovku ovšem zvládli lépe domácí, když se jim podařilo vstřelit další tři góly a zápas převrátit na svou stranu. Domácí tak zapsali další výhru, Východočeši naopak odjeli domů s porážkou 1:4.

Mnoho trestných minut, gól ale nepřinesly

První dvacetiminutovku začaly oba celky aktivně. Z přemíry snahy pramenila i dvě vyloučení – jedno na každé straně. Ani jeden z týmů ho ovšem nedokázal využít. Tvrdost a nekompromisnost hry, jenž oba mančafty předváděly, potvrdili i Jakub Lauko a Kelly Klíma. Ti se pustili do pěstního souboje, po kterém oba zamířili na trestnou lavici.

V další minutách přišlo opět několik vyloučení a Královéhradečtí dostali šanci na vstřelení úvodní branky duelu. Početní výhodu 5 na 3 nezvládli dle svých představ a Filip Novotný v bráně neměl skoro žádnou práci. Do větších potíží ho dostal až svým pokusem Kevin Klíma, jenž si najel po pravé straně a snažil se najít skulinku mezi jeho betony.

Nadále se hrálo ve vysokém tempu a oba gólmani museli zasahovat proti šancím soupeřů. Marku Mazancovi dokonce při samostatném úniku Jakuba Fleka pomohla branková konstrukce. V závěru úvodní periody se diváci dočkali další menší potyčky. Celkově se hrálo hodně do těla a ani jeden z celků nenechal soupeři nic zadarmo.

Každý z týmů zapsal první trefu

Úvodní minuty prostřední třetiny patřily spíše hostům. Ti karlovarskou Energii zatlačili v jejím obranném pásmu a brankář Novotný musel vytáhnou hned několik zákroků. Svého tlaku však hosté nevyužili a skóre zůstalo nezměněno. Po vyloučení útočníka Radka Smoleňáka měli Karlovarští možnost převrátit vývoj klání na svou stranu, to se jim podařilo zásluhou posily z NHL Davida Kašeho. Ten si dokázal najít odražený kotouč po střele Jakuba Fleka a dorazil ho za záda ležícího Marka Mazance – 1:0.

Hradečtí se po inkasované brance snažili zabrat a utkání vyrovnat. Stejně jako na straně Energie jim k tomu pomohla přesilová hra. Tu zužitkoval Jakub Lev po kombinaci se svým spoluhráčem Jérémiem Blainem, který mu nabil na levý kruh a první zmiňovaný následně zavěsil kotouč do karlovarské brány – 1:1.

Západočeši byli svou hrou pro hostující celek velmi nepříjemní. Mountfield se tak dopouštěl zbytečných faulů a duel byl neustále přerušován. V závěru druhé periody si ještě musel Marek Mazanec poradit s několika nebezpečnými střelami. Puk za svá záda ale nepustil a výsledek po čtyřiceti minutách zůstal nerozhodný.

Energetici udeřili třemi brankami

Poslední dvacetiminutovku začala lépe karlovarská Energie. Ta se po necelých třech minutách hry dostala do vedení. O vstřelení branky se postaral útočník Ondřej Beránek, když se po Pulpánově střele zhostil puku a poslal ho za Mazancův beton – 2:1. Hradec se z obdrženého gólu nedokázal vzpamatovat a Marek Mazanec měl plné ruce práce.

Východočeši se ještě pokoušeli zápas srovnat, Filip Novotný byl ale neomylný. Jeho spoluhráči mu celou situaci ještě ulehčili. Jmenovitě to byl Jakub Flek, jenž dostal kotouč na pravý kruh od Jakuba Lauka, a o tyč ho poslal do hradecké svatyně – 3:1.

Hradec se chtěl hnát za vyrovnáním, ovšem přišlo další vyloučení, které pouze charakterizovalo celé klání – nedisciplinovanost hostů a dvanáctý dvouminutový faul potrestal necelé dvě minuty před koncem periody parádní akcí David Kaše. Po přihrávce k pravé tyči udělal otočku, z níž poslal puk přímo do Mazancovy sítě. Hradečtí tedy v závěrečném testu před ostrými zápasy prohráli a jejich celková bilance během přípravy je 5 výher a 4 prohry.