st 29.12.2010 | Tomáš Božek

Hradec zvítězil i v Berouně a dotáhl se na Jihlavu

Po pondělní výhře nad Olomoucí jeli hradečtí hokejisté k dalšímu zápasu do Berouna. O vítězi rozhodla jediná branka, jejímž autorem se stal Vít Budínský. Vzhledem k prohře Jihlavy v Havlíčkově Brodě má v tuto chvíli Hradec Králové stejný počet bodů jako třetí Jihlava a už šestibodový náskok na páté místo.

Bezbranková první třetina

Do první šance se dostal Jan Hruška, ale jeho střelu od mantinelu vyrazil Furch betony. Na druhé straně to zkoušel Švagrovský, ale z ostrého úhlu minul branku. O chvíli později ujel Roubík, ale ani on proti berounskému brankáři neuspěl. V sedmé minutě pořádně prověřil Furcha Jan Berger, který nejprve naznačil zakončení u jedné tyče a následně kotouč přetáhl na druhou, ale brankář Berouna se stačil včas přemístit. O minutu později se do šancí dostala první formace Hradce, ale ani Hendrich ani Roubík na Furcha nevyzráli. Oby týmy si zahrály i po jedné přesilovce, ale tu nevyužily a první třetina tak skončila bez branek.

Ani ve druhé části gól nepadl

Na začátku 23. minuty se dostal do obrovské šance Martin Koudelka, ale poloprázdnou branku netrefil. Největší šance Berouna přišla ve 26. minutě, když střelu Novotného vyrazil betony Luňák a následná Haškova střela orazítkovala tyčku. V polovině zápasu stříleli Švagrovský a po něm Vlček, ale Luňák svůj tým podržel. Na druhé straně to zkoušel Čermák, ale Furch jeho pokus vytěsnil vyrážečkou. Ve 33. minutě střílel Kupec, ale Luňák se stačil přemístit a jeho ránu vyrazil betony. I přes několik šancí na obou stranách se stav nezměnil, oba brankáři byli pozorní a i po 40 minutách tak na ukazateli skóre svítil bezbrankový stav 0:0.

Budínského branka rozhodla o vítězi

Do třetí třetiny vstoupili aktivněji domácí, ale se střelami Vlčka a Jelínka si Filip Luňák poradil. Rozhodující moment přišel ve 45. minutě. Nejdříve šel na trestnou lavici za zdržování Vlček a o půl minuty později byl za sekání vyloučen Besser. Hradec dostal možnost přesilovky v pěti proti třem a tuto příležitost využil. Jiří Hendrich našel u tyče volného Víta Budínského, který zasunul puk do odkryté branky a dostal tak Hradec do vedení.

O minutu později mohl vyrovnat Nedvěd, který ujížděl sám na Luňáka, ale střílel vedle. V 54. minutě mohl dostat hosty do vedení Daniel Volráb, který se dostal do samostaného úniku, ale Furch ho vychytal lapačkou. Největší šanci na vyrovnání měli domácí v 56. minutě - Kupec získal puk v útočném pásmu, před brankou měl ještě volného Vlčka, ale rozhodl se sám zakončit a Luňáka nepřekonal. V posledních minutách to ještě Berounští dvakrát zkusili bez brankáře, ale Hradec se i díky skvělému Luňákovi ubránil a odváží si z Berouna tři body.