Preview k zápasu
út 28.12.2010 | Sanny Muharem

V letošní sezóně již podruhé do Berouna k Medvědům

Poslední zápas letošního roku je naplánován na středu 29.12.2010. Zároveň se také jedná o druhý v nadstavbové části, která se rozjela teprve v pondělí. Právě tehdy Východočeši porazili v nervy drásajícím duelu Olomouc až po prodloužení. Nyní se chystají do Berouna ukořistit nějaký bod. Střetnutí startuje v 18:00 hodin v Berouně.

4 utkání bez vstřelené branky 0
6:2 (Hradec) nejvyšší výhra 6:1 (Litoměřice)
1:6 (Benátky) nejvyšší prohra 2:8 (Havl. Brod)
Jiří Hašek (12+9) nejproduktivnější hráč Jaroslav Roubík (17+17)
Jiří Hašek: 12 nejlepší střelec Jaroslav Roubík: 17
Jaroslav Nedvěd: 12 nejvíce asistencí Jiří Kadlec: 18
Jaroslav Nedvěd: 52 min. nejtrestanější hráč Vít Budínský: 32 min.
Dominik Furch: 93,80% úspešnost brankáře Filip Luňák: 92,22%

Forma

Hradec v pondělní podvečer přivítal na svém ledě hokejisty olomouckého kádru. Zejména díky dvěma brankám ve třetí třetině zápas dospěl až do prodloužení, kde z nacvičeného signálu připsal bonusový bod Hradci Vít Budínský. Ještě před Vánocemi se hradečtí hokejisté vydali do Chomutova, kde uhráli jeden bod, když v samostatných nájezdech byli domácí šťastnějším celkem. Hradec aktuálně drží čtvrtou příčku, když má na svém kontě 54 bodů.

Berounští se před začátkem nadstavbové části mohli dostat před Hradec, nakonec však spadli na šestou pozici. Do druhé poloviny soutěže vstoupil Beroun výhrou nad Jihlavou, kterou zdolal až po samostatných nájezdech 3:2. Před Vánocemi zaznamenali berounští hokejisté snad nejtěsnější porážku v letošní sezóně, když na ledě Znojma prohráli netradičním výsledkem 0:1. Nyní se Beroun tedy nachází na páté příčce s 51 body.

Vzájemný duel se konal nedávno

V rámci šestadvacátého kola přijeli Medvědi do Hradce s cílem bodovat, a to se jim také podařilo dokonce naplno. Hodně vyrovnané utkání pomalu spělo do prodloužení, to by ale nesměl Jiří Hašek v předposlední minutě prostřelit Filipa Luňáka a ukořistit tak všechny body pro svůj tým. Ještě předtím se však hrálo jedno utkání také v Berouně, kde si domácí v pohodě dokráčeli pro výhru 6:2. Hradec tedy s tímto soupeřem v letošní sezóně zatím neuhrál ani bod.

Hráčský kádr

Kanadskému bodování berounského kádru vede právě již zmiňovaný poslední střelec Jiří Hašek, jenž doposud nasbíral dohromady jednadvacet bodů za dvanáct branek a devět asistencí. Hned za ním se nachází zkušený obránce Jaroslav Nedvěd, který disponuje devatenácti body (7+12). V brankovišti Medvědů vládne Dominik Furch, ten odchytal 1313 minut a jeho úspěšnost činí 93,80% a je druhým nejlepším ve statistice první ligy.

Třetí střetnutí v letošní sezóně mezi těmito dvěma týmy začne ve středu 29.12.2010 v 18:00 hodin na zimním stadionu v Berouně. Kdo se nechystá na cestu do Berouna, bude moci sledovat tradiční textový on-line přenos, který zajistí domácí redakce. Delegace rozhodčích na tento zápas nebyla zveřejněna.