čt 26.2.2009 | Milan Machát, Lukáš Souček

Hradečtí překvapili favorita a ujali se vedení v semifinálové sérii

Hradečtí vlétli do zápasu na venkovním kluzišti s velkou chutí a první semifinálové utkání si vyloženě užili. Již v polovině zápasu dokonce vedli o tři branky. V první třetině otevřel skóre zápasu Patrik Fořt, když se trefil mezi betony domácího brankáře. Ve druhém dějství pak přišli další dvě rychlé branky. Nejprve proměnil samostatný únik Martin Koudelka a o chvíli později zvýšil už na 3:0 střelou od modré čáry znovu Patrik Fořt. Domácí celek se dočkal snížení těsně před druhou sirénou a ve 49. minutě už byl Východočechům na dostřel. Vyrovnávací branky už ale Ústečtí nedosáhli a Hradec tak mohl slavit vítězství, díky kterému se ujímá vedení v semifinálové sérii.

Hned ze začátku zápasu byl vyloučen hradecký Karlíček za vysokou hůl a po necelé minutě ho za stejné provinění následoval též hráč Hradce Zápotočný. Domácím se tak naskytla skvělá příležitost vstřelit první gól. Ta se jim však nepovedla, a tak se hrálo zase pět proti pěti. V první polovině se hra podobala přelévání vody z jedné nádoby do druhé. Ani jeden z týmů se nedokázal udržet v útočném pásmu dostatečně dlouho. Až v deváté minutě se po chybě ústecké obrany prosadil po přihrávce Kadlece Fořt. Šikovně se jim podařilo Salfického rozhodit a prostřelit ho mezi betony. Ve dvanácté minutě se do brejku dostal Mikulík, ale jeho střelu Koutský chytil do lapačky. O minutu později se do šance dostal Roubík, jehož střela skončila vedle branky. V šestnácté minutě došlo k dalšímu vyloučení. Za podražení byl vyloučen Čaloun. Pro brankáře Salfického tím začaly dvě minuty zlepšování si vlastních statistik, což se skutečně potvrdilo několika zákroky. Ihned po konci oslabení se do šance dostal Heřman. Jeho snahy ale byly před brankou zmařeny hradeckou obranou.

Velmi podobný začátek jako v první třetině nabídla i třetina druhá. Ve druhé minutě byl za hákování vyloučen Zápotočný. Hradečtí ale ukázali, že se žádného oslabení nebojí a v samostatných brejcích ohrožovali Salfického bránu. Nejprve jej velice nebezpečně ohrozil Roubík a po něm i jeho další spoluhráči. V pětadvacáté minutě byl k vidění další hradecký gól. Po kombinaci Kadlece a Hendricha se puk ocitl na holi Koudelky , který nechráněn před bránou v prakticky nájezdové pozici prostřelil Salfického mezi betony. Dravá hradecká hra a chaotická hra domácí obrany vedla k dalšímu gólu hostí. Střelou pod víko zvýšil v sedmadvacáté minutě stav zápasu Fořt . Slovan si vyžádal oddychový čas, aby zvážil novou taktiku. Ve 34. minutě byl vyloučen hradecký Pazdera, ale ani tato přesilová hra Lvům nepřinesla snížení jejich ztráty na hradecké vedení. V 38. Minutě Lvi už prolomili svou střeleckou smůlu a po přihrávkách Skleničky a Němečka prostřelil z prostoru mezi kruhy hradeckého brankáře Mikulík . Ani ne po minutě se do šance dostal Kříž. Jeho střelu ale Koutský schoval pod tělem a před brankou vzplanula menší potyčka, ze které byl vyloučen Čaloun a Karlíček. Druhá třetina poskytla domácím mnoho přesilových her, při kterých si domácí zastříleli na bránu jen párkrát.

Zní to už jako klišé, ale i třetí třetina začala vyloučením Hradeckých. Tentokrát se šel na dvě minuty vydýchat Volráb za vysokou hůl. Ve vlastním oslabení se před brankou soupeře ocitl Špirko. Do střely však dal až moc síly a puk skončil v ochranné síti nad bránou. Po několika dlouhých minutách, ve kterých kromě zakázaných uvolnění nebylo prakticky nic moc k vidění, nastřelil Pojkar touš na branku, kde se puk odrazil od Nováka , čímž se vedení Hradce opět snížilo. Přesně minutu poté vystřelil na bránu Hovorka. Tato střela se odrazila od Koutského přímo před branku na hůl Procházky, který však minul. Téměř přesně dvě minuty před koncem utkání se domácí dočkali další přesilové hry. Domácí se všemožně snažili vyrovnat skóre. V poslední minutě vypálili na Koutského tři tutové střely, ale ani jedna přes brankáře neprošla. Ke konci zápasu domácí ještě zkusili hrát power-play, ale ani tato početní výhoda jim nestačila k dnešnímu vítězství. Zápas skončil pro domácí prohrou 2:3.