čt 26.2.2009 | Michal Luňák

Pavel Pazourek: ,,V první polovině utkání neměl náš výkon chybu”

Hradečtí hokejisté si v Ústí nad Labem splnili své tajné přání. V prvním utkání semifinálové série zaskočili favorita a zvítězili 3:2. ,,Musím kluky pochválit za první polovinu utkání. Tam náš výkon neměl jedinou chybu. Pak už jsme se začali ale dostávat pod velký tlak domácích," nechal se v hodnocení utkání slyšet hradecký trenér Pavel Pazourek. Jeho svěřenci položili základ k úspěchu zejména vynikající hrou v oslabení. ,,Naše dnešní oslabení bylo sehrané naprosto skvěle," pochválil své svěřence hradecký trenér. Zítra pokračuje semifinále druhým zápasem opět na severu Čech.

Hradec pro sebe rozhodl první semifinále zejména díky skvělému výkonu v první polovině utkání. ,,Musím kluky pochválit za první polovinu utkání. Tam náš výkon neměl jedinou chybu. Pak už jsme se začali ale dostávat pod velký tlak domácích. Obě branky byly takové nešťastné. První v oslabení, kdy se nám nepodařilo dostat kotouč těsně ze třetiny a při druhé brance šla střela snad metr vedle a od Nováka se to odrazilo do naší branky. Je pro nás však hodně dobře, že jsme to dokázali dotáhnout. Soupeř je velice zdatný a my jsme s touto výhrou spokojení,“ začal hradecký stratég své hodnocení.

Hradec skutečně v první polovině přehrával domácí celek. Hradecký trenér rád používá slovo vybrejkovat. Byla to věc kterou jeho svěřenci předváděli? ,,To nebylo přímo ono (usmívá se). My jsme hráli často s pukem na holi a neodjížděli jsme k nějakým brejkům. To jsme chtěli hrát až v té třetí třetině, ale tam se nám to nedařilo.“

Hradec byl třetí třetinu pod obrovský tlakem domácího týmu. ,,Ono se to dalo čekat. Není lehké hrát proti tak kvalitnímu celku jako je Ústí to, co jsme předváděli 35. minut. Začalo to u útočníků, kterým už se nějak nechtělo vracet a hrát ten poctivý hokej. Začali jsem věci řešit strašně složitě a soupeř se dostal do tlaku. Nám se toto stává poměrně často. Přestaneme hrát důrazně. Kluci si stále říkají jak to hrát, ale pak to děláme stejně špatně. Je to o zkušenostech a těch zase tolik nemám a tak to v hokeji chodí.“

Klíčovým momentem utkání byla hra Východočechů v oslabení. Z přesilovek Ústí měl trenér před sérií velkou obavu. ,,To naše dnešní oslabení bylo sehrané naprosto skvěle. Udělali jsme v tom jednu chybu a zkušený soupeř nás hned potrestal. I přes tu inkasovanou branku jsme však s hrou v oslabení hodně spokojení,“ pochválil trenér Pazourek své svěřence.

Hradec dobrou hru v oslabení potvrdil v závěru utkání. V něm musel prakticky posledních pět minut hrát ve čtyřech hráčích. ,,My když jsme hráli pět na pět, tak jsem se dostávali pod obrovský tlak. Nevím proč to tak bylo. Jestli jdou hráči na led s tím, že to nějak odehrají. Když jsme pak ve čtyřech, tak si uvědomí co je potřeba a na ledě šlapou a dřou. Možná pro nás bylo lepší hrát v závěru ta oslabení než pět na pět.“

Utkání mělo na hradecké straně dva hrdiny. Jedním z nich byl brankář Vladislav Koutský. ,,My od brankářů takové výkony čekáme (směje se). Ne vážně, Vláďa zachytal skvěle a byl to pro nás základ úspěchu. Žádný tým bez brankáře nemůže pomýšlet na úspěch a dnes se to jen potvrdilo.“

Hradec si v Ústí splnil své tajné přání o jedné výhře na severu Čech. S čím půjdou hradečtí hokejisté do zítřejšího zápasu? ,,No kdybychom zítra nedej bože prohráli, tak se nám toho moc nestane (směje se). Nesmíme však spekulovat nad tím kolik je stav série. Musíme se zase zodpovědně nachystat na druhé utkání. Zítra se začíná od nuly a hraje se zase šedesát minut. Kluci si dnes dokázali, že jsou Ústí vyrovnaným partnerem. Potvrdili jsme, že máme nějakou svou kvalitu,“ uzavřel spokojený trenér Pavel Pazourek.