pá 27.2.2009 | Michal Luňák

Vladislav Koutský: ,,Na konci utkání z toho bylo pěkné drama”

První utkání semifinále první hokejové ligy skončilo překvapivým triumfem svěřenců trenéra Pavla Pazourka. Strůjcem vítězství byl bezchybný výkon brankáře Vladislava Koutského. Ten v utkání předvedl 51 zákroků a v utkání zastínil zkušeného Dušana Salfického. ,,Hodně důležité pro nás bylo ubráněné oslabení tři na pět hned v úvodu utkání. To nás dost povzbudilo a začali jsme předvádět kvalitní hru," vyprávěl po utkáni hrdina v masce. Vladislav Koutský si přeje aby tým podal stejný výkon i v pátečním utkání. ,,Hlavně si nesmíme myslet, že máme splněno a i ve druhé utkání musíme makat.“

Druhým hrdinou v hradeckém dresu byl brankář Vladislav Koutský. V zápase předvedl 51 úspěšných zákroků a měl lví podíl na prvním získaném bodu pro Východočechy. ,,Hodně důležité pro nás bylo ubráněné oslabení tři na pět hned v úvodu utkání. To nás dost povzbudilo a začali jsme předvádět kvalitní hru. Měli jsme tam několik šancí ještě. Jarda Roubík jel sám na branku, pak Martin Koudelka jel z boku na branku. Pak jsme naštěstí něco proměnili a vedli jsme 3:0. Ústí pak zvedl ten gól na 3:1 a bylo z toho na konci pěkné drama,“ vyprávěl Vladislav Koutský.

Hradecký brankář litoval zejména branky v konci druhé třetiny v oslabení. ,,Jsem si říkal jak by bylo super dohrát třetinu za stavu 3:0. V tom jsme akorát šli do oslabení a inkasovali jsme. Ústí tu situaci sehrálo dobře, ale byla to jejich jediná využitá přesilovka. Jinak jsme hru v oslabení hráli výborně.“

Východočeši odehráli výbornou první polovinu utkání. Pak však Ústí přebralo otěže utkání a hradecký brankář byl v ohni střel. ,,Nám se do toho stavu 3:0 dařilo hrát výborně z obrany a stále jsme se snažili dohrávat brejkové situace. Pak se nám tato hra již moc nedařila a ve třetí třetině nás Ústí hodně zmačklo. Ono je těžké hrát s Ústím celých 60. minut stejně dobře. Mají obrovskou sílu,“ zachovává respekt k soupeři hradecký brankář.

Kdy bylo nejhůře ve třetí třetině hradecké opoře? ,,Těch ošemetných věcí tam bylo docela dost. Nejhůře mi bylo asi v době jak jsem přišel o hokejku i vyrážečku v jeden moment. Já tam chtěl vypíchnout kotouč, ale byla to moje chyba. Hráč byl hodně daleko a neodhadl jsem to dobře. On to byl takový zákrok ze zoufalství. Poslední minuta a tak tam člověk chce dělat možné i nemožné.“

Utkání bylo soubojem brankářů pardubické školy. Mladší Vladislav Koutský v něm zastínil zkušeného Salfického. ,,Dušana znám, je to velká brankářská osobnost. Měli jsem spolu letní přípravu v Pardubicích. Je to zkušený brankář, kterého hodně uznávám. Když jsme se potkali tak jsem se pozdravili, ale nic jiného neproběhlo.“

Stíhá hradecký brankář vůbec pozorovat který ze zkušených hráčů Severočechů se na něj v tu chvíli řítí? ,,Snažím se pozorovat kdo je v šanci. Třeba Honzu Čalouna znám dobře z Pardubic. Odchytal jsem toho proti němu hodně na tréninku. Je to strašně šikovný hráč a umí dávat hodně branek. Ovšem Ústí není jen Čaloun, je tam několik dalších parádních hráčů.“

Hradec si v Ústí splnil svůj tajný cíl a vyhrál jedno utkání. S čím půjde tým do druhého zápasu? ,,Uvidíme jak na tom budeme po fyzické stránce. Musíme dobře zregenerovat. Ústí však také zápas stál hodně sil, ale mají o něco širší kádr. Možná by mohlo být naší výhodou, že ústí bude pod nějakým tlakem. Hlavně si nesmíme myslet, že máme splněno a i ve druhé utkání musíme makat,“ uzavřel hrdina první semifinále.