po 20.10.2008 | Lukáš Souček

Hradečtí rozhodli o svém vítězství až ve třetí třetině

V pondělním utkání nastoupili hradečtí hokejisté na domácím ledě proti Berounu. Roli papírového favorita se jim podařilo plnit až v závěrečné dvacetiminutovce, kdy konečně dokázali prolomit střeleckou smůlu. Až ve 41. minutě otevřel skóre utkání Patrik Fořt. Asistoval mu Jaroslav Roubík, který sám druhou branku o chvíli později přidal. Beroun pak hrál téměř dvouminutovou hru v power-play, ale štěstí se na hokejky hostů nepřiklonilo. V čase 59:37 vyvezl Daniel Volráb kotouč z obranného pásma a střelou do prázdné brány pečetil hradecké vítězství.

První třetina utkání mezi Hradcem a Berounem moc zajímavých okamžiků nepřinesla. Ve třetí minutě došlo k prvnímu vyloučení na hradecké straně. Berounští si vytvořili slibný tlak, ale do střelby se nutili velmi málo. Petr Šinágl sice zasunul kotouč do brány, ale až po hvizdu hlavního rozhodčího. Hostující útočník ani neprotestoval, byl si předčasného hvizdu vědom. Zhruba o tři minuty později uzamkla první hradecká pětka soupeře v pásmu, ale ke gólu její akce nevedly. Ve čtrnácté minutě měl Beroun druhou výhodu přesilové hry, ale v té ani brankáře Koutského neohrozil. Jediným vzrušujícím momentem první dvacetiminutovky bylo trestné střílení, které rozhodčí Trombík nařídil po zákroku Marka Zukala. Martin Tvrzník ale obrovskou příležitost proměnit nedokázal, pouze přestřelil. Do šaten se tak o první přestávce odcházelo za stavu 0:0.

Ve druhé třetině bylo přece jen k vidění několik slibných šancí. Ve 25. minutě nastřelil břevno při přesilové hře Jan Hruška. O chvíli později se dostal do samostatného úniku Marcel Ulehla, ale ani ten síť za zády Altrichtera nerozvlnil. Do podobné šance se dostal i Jakub Luštinec s tím rozdílem, že najížděl na berounského brankáře z druhé strany. Do druhé přestávky byla k vidění ještě jedna velká šance. Jiří Hendrich vyslal do samostatného nájezdu Martina Koudelku, ale ten se svým blafákem na Altrichtera nevyzrál. Ve druhé třetině byli domácí aktivnější, ale přesto se do kabin opět odcházelo za bezbrankového stavu.

Ve třetím dějství se diváci konečně dočkali i branek. Hned v čase 40:52 našel Jaroslav Roubík přesnou přihrávkou Patrika Fořta, který poslal Hradec do vedení. Vzápětí mohl trestat chybující rozehrávku hostů Patrik Moskal, ale Martin Altrichter ho vychytal. Důležitý okamžik zápasu přišel v 55. minutě. Jaroslav Roubík ještě ve vzduchu dokázal trefit Altrichterem vyražený kotouč a mohl slavit druhý gól. Berounští ještě zkoušeli s výsledkem něco udělat při závěrečné power-play. Ta trvala téměř celé dvě minuty, ale toužený efekt nepřinesla. Daniel Volráb vyvezl kotouč z útočného pásma, trefil opuštěnou hostující klec a definitivně tak udělal tečku za pondělním utkáním.