po 20.10.2008 | Michal Luňák

Hradec přežil první třetinu a ve třetí brankově udeřil

Pondělní utkání v hradeckém ČEZ stadionu ukázalo jak vyrovnaná je první liga. Hradečtí hokejisté porazili sice Beroun 3:0, ale na tři body se hodně nadřeli. Zejména v první třetině stálo při domácím týmu několikrát štěstí. ,,V té první třetině jsme měli hodně štěstí a také nás podržel Vláďa Koutský," kostatoval po utkání hradecký trenér Pavel Pazourek. Beroun odehrál první třetinu skvěle, ale také ukázal proč je až na patnáctém místě tabulky. ,,Odehráli jsme v Hradci dobré utkání, ale naše střelecká produkce je žalostná," jasně odhalil největší problém svého týmu trenér Berouna Otakar Vejvoda.

Trenéři Pazourek a Vejvoda: O osudu utkání rozhodla první třetina

Hradečtí hokejisté zvládli pondělní utkání a porazili Beroun 3:0. Utkání to však nebylo lehké a Středočeši se představili jako houževnatý celek, který se však hodně trápí v koncovce. ,,My jsem dnes neodehráli špatné utkání, ale jasně se ukázalo, že náš největší problém je koncovka,“ nechal se po utkání slyšet berounský trenér Otakar Vejvoda.

Oba trenéři se shodli v tom, že o osudu utkání rozhodla první třetina. ,,My jsem se pomalu rozjížděli do utkání a první třetiny nebyla z naší strany dobrá. Je ale potřeba uznat, že Beroun jí odehrál výborně a naším štěstím bylo, že byl stav alespoň 0:0. V té první třetině jsme měli hodně štěstí a také nás podržel Vláďa Koutský. Je mě líto toho pískotu našich diváků. Ono to třeba nemusí vypadat, ale hráči skutečně dřou a nezaslouží si pískot. Provází nás kupa nemocí a hráči to nemají vůbec jednoduché,“ litoval trenér Pazourek reakce hradeckého publika během pondělního utkání.

Jak již hradecký trenér řekl, tak jeho tým měl štěstí v první třetině utkání, kterou Beroun odehrál skvěle. ,,První třetina rozhodla celé utkání, jelikož jsme nedali gól. Hráli jsme v této části zápasu dobře, ale naše střelecká produkce je žalostná. My v patnácti utkáních nastříleli dvaadvacet branek. Je vůbec s podivem, že nám to stačilo na zisk čtrnácti bodů,“ naříkal trenér Berouna nad koncovkou svého týmu.

Utkání bylo po dvou třetinách bezbrankové a tak bylo zřejmé, že kdo dá první gól bude ve velké výhodě. ,,Jsme hráli podobné utkání již v sobotu v Jihlavě. Tam to také bylo dlouho 0:0, ale dnes byl rozdíl v tom, že jsme dali první gól my. Podařilo se nám vstřelit po chybě soupeře branku a utkání jsem dohráli do vítězného konce,“ připomněl klíčové zaváhání berounské obrany trenér Pazourek.

Osudové zaváhání naopak logicky mrzelo trenéra Otakara Vejvodu. ,,Mrzí mě, že branku dostaneme po naší hrubé chybě a prakticky tak rozhodneme o tom utkání. Od druhé třetiny Hradec hru vyrovnal a ve třetí třetině již byl lepší, ale to neznamená, že mu musíme nabídnout takto lacinou branku,“ zakončil trenér Berouna Otakar Vejvoda.

Pavel Pazourek: Naše páté místo po úvodní části soutěže je slušné

Pro oba týmy to byl poslední zápas první poloviny základní části. Hradec je prozatím na pátém místě tabulky a trenér Pazourek je s úvodem soutěže spokojený. ,,Myslím si, že páté místo je slušné umístění. Když si k tomu připočtu, že nám v začátku soutěže ze sestavy vypadli prakticky čtyři beci, tak je to možná i trošku nad očekávání. V té obraně máme zatím největší problém. Zapracovali jsme do ní mladé hráče včetně juniora Tomáše Seidla a stále s tím nějak mícháme. Teď nehrál Jakub Vojta a zase hrál Marek Zukal. Takže je potřeba to stabilizovat a vyhlížet návrat marodů.“ Od návratu zraněných obránců si trenér Pazourek slibuje zkvalitnění hradecké hry. ,,Věřím, že s návratem zkušených obránců ještě vzroste kvalita naší hry. Dvojice Martin Táborský – Lukáš Filip byla v konci přípravy nejlepší obrana a teď nehraje ani jeden. Jsou to obránci konstruktivní a pomůžou nám také v přesilovkách a v podpoře celého útoku. Marek Zukal hrál dobře, ale pak musel na měsíc do Pardubic a nám hodně chyběl. Ještě štěstí, že zůstal zdráv Milan Karlíček, který nám tak nějak táhl tu naší obranu.“

Obrana týmu zřejmě přinesla další vrásky do tváře zkušeného hradeckého trenéra, ale post který mu jistě dělá příjemné starosti jsou brankáři. ,,Brankáři podávají kvalitní výkony a my trenéři i hráči věříme oběma klukům. To nám dovoluje střídat kluky dle potřeby a jejich pocitu. Je vždy dobré mít dva kvalitní brankáře. Navíc nám nahrává to, že oba spolu mají dobrý vztah a pomáhají si. Někdy jsou brankáři zvláštní v tom, že spolu nevycházejí. V tomto my máme výhodu a přijde mě, že klukům vyhovuje to střídání. Oba mají čas se připravit na ten daný zápas. Navíc náš program je tak náročný, že kdyby měl chytat stále jeden brankář, tak by to těžko zvládal.“

Hradecký trenér ani neplánuje postupem času určení jedničky například pro play-off. ,,Tak většinou se říká, že do play-off by měl jít někdo jako brankář číslo jedna, ale já si to nemyslím. Jako příklad bych použil loňskou Mladou Boleslav. Ta točila dokonce tři brankáře a postoupila do extraligy,“ s úsměvem zakončil hodnocení nejen pondělního utkání trenér Pavel Pazourek.