út 21.10.2008 | Michal Luňák

Vladislav Koutský: ,,U videa asi dostanu čočku”.

V pondělním patnáctém kole první hokejové ligy udrželi hokejisté HC VCES Hradec Králové porvé čisté konto. S přispěním spoluhráčů se o to postaral Vladislav Koutský. ,,S Havířovem jsem dobře nechytal a jsem rád, že jsem to napravil," konstatoval hradecký brankář po utkání. Beroun se v Hradci představil jako zdatný soupeř a domácí se na vítězství hodně nadřeli. ,,Rozhodně jsme nečekali takto těžké utkání," pronesl hradecký brankář. Hradecký klub zavedl od letošní sezóny video - analýzy brankářů při utkání a trénincích. Vladislav Koutský tušil, že ho při následném rozboru utkání nečeká jen samá chvála. ,,Tak vypadá to, že dostanu slušnou čočku," s úsměvem předpokládal hrdina pondělního večera z hradeckého ČEZ stadionu.

Hradečtí fanoušci očekávali hladké vítězství svého týmu, ale místo toho viděli boj o každý metr ledu. Houževnatý soupeř z Berouna nadělal Východočechům spoustu starostí. Jak přiznal hradecký brankář Vladislav Koutský, tak tým očekával také lehčí střetnutí. ,,Tak asi jsme rozhodně nečekali, že to bude takto těžké utkání. Asi jsme si mysleli, že hrajeme doma a tři body sebereme zadarmo. Bylo to z naší strany takové laxní v úvodu a Beroun nám jasně ukázal, že takto se hrát nedá.“

V první třetině utkání Beroun jasně domácí přehrával a v obranném pásmu hradeckých to byl slušný kolotoč. Byla první třetina nejsložitější? ,,Tak ta první třetina byla o tom našem laxním nástupu do utkání. Naše velké štěstí bylo to, že se Berounu nepodařil vstřelit gól. Teda on jeden dal, ale naštěstí neplatil. Mě ten puk vypadl a zachránilo nás jen to předčasné písknutí rozhodčího. Pak to trestné střílení taky štěstí, protože útočník to udělal dobře a kdyby nepřestřelil tak dal branku. Po utkání už můžu říct, že první třetina byla nejsložitější a jen s velkým štěstím jsme jí uhráli na 0:0,“ pravdivě a bez alibismu popisoval hradecký brankář první třetinu utkání.

Jedinou výhodou první třetiny byl fakt, že se hradecký brankář rychle dostal do zápasu. ,,Někdy je s tím doma problém, že je málo práce a člověk jak je studený tak pustí nějakou bramboru. Dnes to však nebyl tento případ a práce jsem měl od začátku dost. Možná až trošku příliš (směje se).“ V zápase bylo několik momentů, kdy berounští hráči nahazovali kotouč z uctivé vzdálenosti od hradecké branky a bylo z toho pár nepříjemných situací. ,,Tak také jsem si toho všiml. Nevím co tím soupeř sledoval, ale těch nahození a různých žabek tam bylo dost. Ono to pak nepříjemně skáče a když se to nechytá hned, tak je z toho nepříjemnost. Mě se to bohužel dneska moc nedařilo chytat a často jsem to vyrážel.“

Hradečtí brankáři od letošní sezóny využívají video-analýz zápasů a tréninků. Hradecký brankář s úsměvem konstatoval, co ho na rozboru zřejmě čeká. ,,Tak vypadá to, že dostanu slušnou čočku. Je fakt, že jsem toho dneska nějak zbytečně moc vyrážel a nedokázal jsem ty situace řešit klidněji. Naštěstí jsem nedostal z těch situací gól.“ Okamžik po odpovědi hradeckého brankáře procházející generální manažer klubu Roman Višňák potvrdil pocit Vladislava Koutského. Oznámil mu totiž, že dle jeho statistik udělal u šestnácti z dvaceti zákroků chybu. Hradecký brankář tento fakt s úsměvem přijal a dodal, že se již těší na rozbor.

Vladislav Koutský vychytal svou první nulu v sezóně a zároveň to byl i první zápas týmu bez inkasované branky. ,,Tak sice máme my brankáři takovou oblíbenou větu, že hlavní je výhra týmu, ale je jasné, že ta vychytaná nula mě taky těší. Je to mezi námi docela sledovaná statistika.“ Hradecký tým nemá brankářskou jedničku, ale jak říká Vladislav Koutský, tak to není vůbec problém. ,,Týmu to vyhovuje a ani my s tím nemáme potíž. Navíc je těch zápasů skutečně hodně a střídání je výhodou. Také je dobré to, že ani jeden z nás zatím v žádném zápase nevybouchl.“

Vychytaná nula však zřejmě na chvíli zastaví střídání brankářů. Hradecký trenér Pazourek naznačil něco o dohodě s brankáři a Vladislav Koutský to osvětluje. ,,Tak máme takovou domluvu s trenéry, že když někdo vychytáme nulu, tak jdeme chytat i další utkání. Ještě se nám to do dneška nepodařilo a tak uvidíme jestli to bude platit. Když ano, tak do branky půjdu. Před nedávnem jsem sice prodělal chřipku a měl i antibiotika, ale již je vše v pořádku. Špatné to bylo minule doma s Havířovem. To jsem nechytal vůbec dobře a i proto jsem rád, že se to dneska povedlo,“ uzavřel hradecký brankář Vladislav Koutský.